Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mért van annyi diplomás...

Mért van annyi diplomás munkanélküli?

Figyelt kérdés
Mért nem tanulnak többen esetleg orvosnak tuti lenne munkájuk?
2009. dec. 7. 22:32
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
2009. dec. 9. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
05:48 - Vannak olyan munkakörök, amik egyaránt elvégezhetők diplomával és szakképzéssel is, a különbség annyi, hogy a szakképzés gyakorlatibb, a diploma elméletibb tudást ad általában, a cégeknek meg inkább az előbbire van szüksége ilyen esetben, ahol van mindkettő, és legfeljebb elküldik a dolgozót diplomát is szerezni. Ilyen például az informatika is, én főiskolán kezdtem bele, és amióta van az a szabály, hogy a hallgatói jogviszony az utolsó sikeres tantárgyi vizsgát követő első záróvizsga-időszak végéig tart (vagyis sok esetben az államvizsga nem tartozik bele, mert kitolja az iskola a szakdolgozat elfogadási idejét például), sőt, egyes helyeken felrúgják és utolsó tantárgyi vizsgával le is járatják a hallgatói jogviszonyt, tehát például nekem sincs már hallgatói jogviszonyom államvizsgáig, így el kellett kezdeni rendesen munkát keresni, mert diákmunka így már nincs - addig mindig volt munkám, azóta csak döcögősen megy, és ez a tanulás rovására ment -, elvették a kedvem attól, hogy fontos legyen lediplomázni. Úgy döntöttem, ha már így ellehetetlenítették a helyzetet, csak egyszer próbálkozom az államvizsgával, és ha nem sikerül elsőre, vagy visszadobják a szakdolgozatomat, nem fogok belőle pótvizsgázni, és nem írom újra. Elvégzek egy célirányos szakképzést, azzal majd elhelyezkedek, addig dolgozok bármit, amit érettségivel is lehet, és ha a leendő munkáltatómnak majd fontos lesz a diploma, akkor fizesse ő, de én saját zsebből képtelen vagyok arra a kiadásra, amivel újabban a felsőoktatás vissza is él, mert "szándékosan is buktatnak", mert olyan vizsgasort állítanak össze, amit nem adnak le, vagy nincs benne a könyvben, jegyzetben, vagy rossz megoldókulccsal javítanak... mert kell a statisztika. Hát én ehhez nem asszisztálok. Saját zsebre ennyi volt, ha a suli buktatni akar, én meg nem fizetek, fizessen a munkáltató, ha fontos lesz, hogy a célirányú szakképzés mellé diploma is legyen.
2009. dec. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim válasza:
Azért van annyi diplomás munkanélküli, mert túlképzés van és munkahelyek meg nincsennek. Hiába tanulsz ezerrel, én 4-5össel jártam végig az ELTE TTK-t 5 év egyetemi képzésben és a mai napig nincs a "szakmába vágó" állásom, így lesz a diplomás biológusból, geológusból és csillagászból gondnok, utcai árus vagy használtruhakereskedésben eladó, csakhogy az én és diplomás ismerőseim példáját említsem. Szomorú sors, de az évfolyamok több, mint fele erre a sorsra jut! A "szerencsésebb pályaelhagyók", márha lehet ezt mondani, a családi vállalkozásban találták meg számításukat és jól is megy az üzlet, így nem érzik annyira hiányát a diplomás állásnak....pl. egy volt évfolyamtársam a szülei jól menő sörözőjében dolgozik, saját lakás, autó 25 évesen...ő mondta azt nagy bölcsen, ő csak azért iratkozott be, mert érdekli a szak, "ez a hobbyja", de tudja, nem ebből él és is nem ebből fog megélni....neki ott a családi vállalkozás, ezt fogja továbbvinni a jövőben....egyszóval nem a megélhetésért tanul, hanem csak tanul, mert tetszik neki....
2011. jan. 30. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim válasza:

Na szóval a fentebb említett példák mutatják, hogy a különböző egyéni helyzetek mennyire eltérő felfogást eredményeznek, ami a diploma megszerzését illeti....

Valaki azért görnyed 5 évig a könyvek felett, kitűnően tanul,és minden órán ott van, hogy legyen egy "álomszakmája", aztán jön a rémálom, a munkanélküliség...ami, ha eléri, mély depresszióba is süllyedhet, hiszen minden hiábavaló volt...

Aztán ott a sikeres vállalkozó csemete, aki a hobbyja miatt iratkozik be a szakra, de tisztában van a reális helyzettel, hogy egyáltalán nem biztos, hogy valaha lesz ezzel a diplomával állása, így nem is erőlteti meg magát, nem jár be naponta, nincs ott minden előadáson, és 2-3as tanuló, de mégis elvégzi...így legalább elmondhatja magáról, diplomás ember vagyok! Később viszi tovább a sikeres vállalkozást és mulat a haverokkal,nem nyomasztja a szegénység, a munkanélküliség...

2011. jan. 30. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim válasza:
60%

Ismertem olyat, aki bánatában felakasztotta magát, mert minden reménye és vágya a diplomájához fűződött, ebben látta élete célját...az ilyen "mindent egy lapra" életszemlélet elég rossz, mert ha mégsem jön be, ha nem kap olyan állást hosszú ideig, amilyet szeretne, nagyon kiborulhat idegileg az illető...és ittas állapotban olyat tesz, ami visszafordíthatatlan....

akik egyetemre, főiskolára mennek, azt tudom tanácsolni, hagyjanak nyitva egy kaput, más lehetőségeket is és építkezzenek abba az irányban is, hogy "több lábon álljanak", hogy legyen mire támaszkodni, ha a diploma mégsem hozná meg a várva várt elképzeléseket, az álomállást...tudom, nehéz, de még nehezebb az, ha később azzal kell szembesülni, hogy hiába minden erőfeszítésünk, ez a szakma már nem piacképes, nem lehet vele elhelyezkedni...ha pedig nyomorgó munkanélküliként szeretnénk magunkat átképezni, az gyakorlatilag lehetetlen, hacsak nem támogat a család anyagilag! Még a legegyszerűbb tanfolyamok díja is lassan százezres nagyságrendű tétel, amit munkanélküli vagy szociális segélyből lehetetlen előteremteni, így igaz az, hogy a nyomor további nyomort szül...

2011. jan. 30. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Összességében megállapíthatjuk, hogy a divat mellett a munkaerőpiaci igényeket is figyelembe kellene venni pályaválasztáskor. Persze mindenkinek lehetne a hobbijából diplomja, és nem is lenne ez rossz, de ez nem mentesíthet az elhelyezkedés és a megélhetés átgondolásától. Egy OKJ-s tanfolyam érhet annyit, mint egy 5 éves diploma.
2014. dec. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!