Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szándékos lehet a magyar...

Szándékos lehet a magyar átlagemberek polgári jogainak sárbatiprása? Tarsadalmi szeggregacio elosegitese?

Figyelt kérdés

Beszélek pl a magántulajdon szentségéről, ami itt nem létezik, becsületről, hatósági, hivatali korrektségről.


Vagy ezek a jelenségek azért vannak mert túl kicsi az ország kevés jelentos varossal (trianon...) ezert alacsony a GBP es magas a bunozes, ezert vissza, elfojtjak az anarchiat? 22 eves egyetemista vagyok es eletemben igyekeztem mindent szabalyosan, jol csinalni ahogy a tarsadalom elvarna, de folyton belemkotnek. Bkv ellenorok, hogy hamis a berletem, multkor egy hamisnak velt ideiglenes diakigazolvany miatt akart rendort hivni ram egy kalauz, szamtalan ilyen dolog van de eltussoljak. Csomo mindenert buntetnek, normalis fizetes amibol meg lehet elni nem letezik. (150-es atlag?) a kozmuvek ugy figyelik h bekotom-e a kutvizet pl a csatornaba mint valami titkosszolgalat! Ha orokolnek valami vagyont biztosan jonne a nav lefoglalni... Az egeszsegugy a beka feneke alatt.


Ellenmben egy szuk 20% nak akikbe kesobb remelem en is tartozni fogok, ( nem arrol az 1-2% rol beszelek) jo kepzettseggel, atgondolt eletvitellel normalis eletet tud elni, de ezzel a normalissaggal precizseggel erre odafigyelessel es az ebbol eredo amyagi es szellemi jolet miatt el fog kulonulni attol a maradek 80% tol de kifejezetten a bizonytalansagban es nyomorban vagy napi robotban tengodo 20-50% tol. Tehat beszukul szamara a vilag es neha rokoni korokben is idegennek erezheti magat..


Na mindegy. Tehat szeggregalodunk es latszolag mintha direkt csinalnak.... Nem emelik a bereket, hogy az a szerencsetlen birka is elhessen, aki betartotta a szabalyokat... Latvanyosan nincs politikai napirenden vagy 20 eve a bernovekedes... Az eu ota meg mintha meg csokkenne is??? Es szerintem nem a magyar kormany miatt...


Mindenki leirhatja reszletesen a velemenyet, erdekelne.


2014. máj. 3. 06:55
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ja es hozzatennem h az a maradek 20% nyugaton vagy az usaban ugy elhetne mint az oket is "elnyomo" kispalyas 1-2% itthon (luxusvillak, kulfoldi ingatlanok, luxusautok) ehelyett a nagy igyekezettel epp az osztrak sorgyari melos szintjet kaparjak be ( havi 500 ezres ber, stb ) es igy is nagyot kockaztatnak es a maradek also 50% gyuloli oket!
2014. máj. 3. 06:59
 2/13 A kérdező kommentje:
Marmint megcsak nem is 500 ezres ber.... Jo ha van az 2 fore 350-400 es azt is latom h kormanyzati kimutatasok is keszulnek h mely reteg mire kolti a kis fizeteset. Mintha elore ki lenne talalva mire kene. Mintha az egesz orszag elore ki lenne talalva es aki el akar erni valamit nagy esellyel csalo v bunozo es a hatosagok kereszttuzebe kerulhet, vagy meg jobb: maffia
2014. máj. 3. 07:01
 3/13 A kérdező kommentje:
Rajtunk gyakoroljak a new world ordert? Vagy csak alapbol bolond itt mindenki??
2014. máj. 3. 07:03
 4/13 anonim ***** válasza:

A munka, a szakértelem a tudás és a szorgalom értékét és jövedelmezését a magánszférában a kereslet és kínálat határozza meg.Általában.

Ha tudásod satöbbid amit kínálsz annyi,hogy bárki megtanulhatja nagyon rövid idő alatt nem fognak túlfizetni .Ám az se nyerő ha olyan területen van nagy képzettséged és satöbbid amire nincs igény.

Elképesztő mennyi színésznőt, rendezvényszervezőt,könyvtárost,múzeológust satöbbit képeznek ki ,annak ellenére,hogy annak esélye erősen a nulla felé tendál,hogy meg is élnek valaha ilyesmikből.


Túlzott emocionális töltetet vélek kiérezni soraidból kedves kérdező.

Nyugi, lesz ez még így se.

Kicsit még dörzsölődsz,tapasztalsz,kopsz ,ééérsz.Oszt jól lesz minden.


Csak azt nem értem még miért írtad bele a mondandódba, hogy egyetemista vagy.Ezzel most felvágni akarsz vagy a 21. századi egytemi szintet demonstrálni.

Ha olyan emocionalista lennék mint te ,most bajba lennék ,hogy sírjak ,vagy nevessek.


Mert azt mondta az öreg Kula: Majdkialakula.

2014. máj. 3. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszi :) hat igazabol egy dontes volt h dolgozzak-e vagy egyetem.. Nos rossz dontes volt! Az egyetem eszreveteleim szerint a felso 20% gyerekeinek az ovodaja, aki veletlenul kerul be annak nagyon kemenyen kell tanulnia vagy agyonszivatjak.

En muveszeti palyan mozgok es sikerult elernem egy szinvonalbeli novekedest kapcsolatokkal, mellekes munkakkal, de sajnos meg otthon laktam es a kb azota nyomorban elo rokonaim jol le akartak huzni. Ha mar nekem ilyen jo jusson nekik is. Konkretan a sajat edesanyam rabolt ki. Most belekeveredtem egy meg furabb csaladba (baratnom) mert nem volt hova mennem. Kiestem a tarsadalmi osztalyombol ami biztonsagos volt, de ezzel az a talaj is kicsuszott alolam amirol felkapaszkodtam. Mem tudom mi lesz ennek a vege.... Raadasul nagyon sok ember jar hasonlo cipoben azokkal meg akik tenyleg tehetosek szoba se lehet kb allni, mert rettegnek a lecsuszottaktol v kialakitottak egy diplomatikus viszonyt veluk de az nem csaladias, barati.

2014. máj. 3. 07:40
 6/13 anonim ***** válasza:

Hogy épült fel a Római birodalom? Volt egy központ Róma. Ide hozták a meghódított területekből származó elkobzott kincseket. Amikor kevés lett hódítottak még.

Hogy működött a szovjetunió? Ugyan így. Hogy működik az eu? Ugyan így.

Ennek a következménye egy összeomlás, a nép elégedetlensége lesz. Mi lesz a megoldás? Előszőr nagy nyomor aztán a megoldás a rendőrállam. Egy globális diktatúra egy kínai világ. Ahol rend van mindenkinek van munkája stb. A régi kommunista mese. Csak ez a nép akaratából fog megtörténni. Ha viszont bevezetik nincs visszaút. http://www.youtube.com/watch?v=dsq7_epNKPo

[link]



"Hozz létre válságot és ragadd meg a hatalmat !

Abban a pillanatban, amikor egy ország megrendül, úgy tudod alakítani a dolgokat, ahogy akarod. Ez egy erőszakos forgatókönyv, amit a szabad piacgazdaság hívei már évtizedek óta számos országon alkalmaztak : Anglia, Lengyelország, Kína, Dél-Afrika, Oroszország, Kína"

[link]

2014. máj. 3. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nem hiszem kérdező, hogy ez a szándék. Inkább csak hozadék.

A szándék az érdekek érvényesítése, ez az ember alaptulajdonsága. Mindenkinek más a képessége, indíttatása, neveltetése, így az érdeke is. Van, akinek mindössze az az érdeke, hogy megéljen. A többi nem számít. A másik se. Lehet, hogy a szülődet is ez mozgatta.

Az úgynevezett felső tízezer legalább annyira sokféle, mint az alsó. Sokukat a meggazdagodás hajtja bármi áron, őket érzed "sárbatiprónak". Valójában nem akarnak bántani, csak elvenni amid van, és ha útban vagy, átgázolnak rajtad. Te eltiprásnak érzed, ők a legrövidebb útnak. Sokuk viszont saját erejükből, képességeikből és szorgalmukból jutottak oda, ahová. Például Rubik Ernőről nem gondolhatod, hogy gazember, pusztán mert milliárdjai vannak. Nos ők azok, akikről azt mondod, "diplomatikusak". A sárbatiprást megvetik, de azért nem barátkoznak mert nincs közös mondanivalótok egymásnak. Más világban éltek, más az igényetek, más a szórakozásotok, más a munkátok, miről is beszélgetnétek. A barátság két ember közös igénye, mert jól érzi magát a másikkal. Abban lehetsz biztos, hogy ők mind nagy tudású, intelligens emberek, senkinek nem akarnak rosszat, de a világot se képesek megváltani. A világnak kell önmagát megváltani.

2014. máj. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Hengerelőhereverem ***** válasza:

Sajnos amit kérdezel ez mind politika.

Minimálbért nem emelhettünk, mert volt egy kedves politikusunk aki felvett jó sok IMF hitelt amivel aláírta, hogy az IMF beleszólhat a magyar pénzek elosztásába(ő szabja meg a minimálbért, az árakat, mindent).

Így, hogy sok magyar államadósságunk van egyik politikus sem fog tudni semmit se csinálni. Nincs bevételünk az EU megköti 20ezer helyen a kezünket, nem engedi, hogy fejlesszük az ipart és munkahelyet teremtsünk, az EU csak azt engedi, hogy szép parkokat, játszótereket építsünk stb...

Tehát ahhoz, hogy itt jobb élet legyen még nagyon sok munka van és még az elején sem tartunk.


Hozzáteszem nem szidom Magyar országot, a történelem kipiszkált velünk, a környező országok kihasználták az alkalmat és lecsaptak Magyar országra még a II. VH után és azóta csak folyamatosan romlik a helyzet, szerintem vagy egy igazán erőkezű ravasz vezető lép a porondra, vagy MO gyarmatország lesz 20-30éven belül, ami lehet nem is lenne olyan rossz, mint ahogy hallatszik.

2014. máj. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
2014. máj. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

#6, meglehetősen sematikus, túlegyszerűsített kép, amit felvázoltál. Természetesen sem a Szovjetunió, sem az Unió nem ilyen elv szerint működött. Talán Spanyolország az 1500-as években így működött.

Van még néhány fontos tulajdonság, ami egy elvet meghatároz.

2014. máj. 3. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!