Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért gyerek és család ellenes...

Miért gyerek és család ellenes a mai magyar társadalom?

Figyelt kérdés

Megszólják lenézik azt akinek gyereke, főleg kisgyereke van, mondván neveletlen a gyerek mert pl szaladgálni merészel stb. Ha hisztizik akkor büdös kölkét mért nem neveli az anyja.

Miért van az ha valaki udvarias és nem csapja az ajtót a boltban a kismamára az éppen a 70 éves nyugdíjas néni vagy bácsi? aki előre enged a sorban mert kisgyerekkel vagy az megint csak a 60-70 éves?

Ennyire utáljuk a gyerekeket? S akinek több gyereke van az csak cigány lehet? Hiszen van több magyar család is ahol 3-4 gyermek nő fel őket miért kell lenézni azzal, hogy biztosan apuka halálra dolgozza magát szégyellje magát anyuka hogy csak felcsináltatni bírja magát. Hallottam már ilyet. S miért ingyen élő az aki gyereket vállal és otthon marad vele? hiszen ők is dolgoznak fizetnek adót és a gyerekeink a jövőnk záloga, mert ők fogják a mi nyugdíjunkat kitermelni.


2010. jan. 30. 09:06
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

Csak idegesek az emberek, és sok esetben van is rá ok, bizonytalanok a munkahelyek, bizonytalan, hogy ki tudod-e fizetni a számlákat, ne legyél beteg, állj helyt család mellett is a munkában, ha azt akarod, hogy a gyerek ne nélkülözzön.

Viszont sokan tényleg nem nevelik a gyerekeiket, és a gyerek nem tud viselkedni, rugdossa a másikat, lökdösődik, kiabál, beállnak gyerekkel az ajtóba tömegközlekedési eszközön, és nem engedik el, aki le akarna szállni. Engem még neveltek, megtanítottak viselkedni, és hogy adjak utat, ha más nem fér el.


A nyugdíjat meg ne várd a gyerekektől, mert egyáltalán nem biztos, hogy lehet majd rájuk alapozni, már most is nehéz munkát találni és rengeteg a munkanélküli, aki dolgozna, de nincs hol, és fiatal, mi garantálja, hogy majd a jövőben ez változni fog?

2010. jan. 30. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Mert 1 nagyhatalom van... És a kormány pedig a kezében. És ez nem is lehet máshogy, sajnos mindegy ki van kormányon.
2010. jan. 30. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

"Megszólják lenézik azt akinek gyereke, főleg kisgyereke van"


- Na akkor nézd meg az itteni válaszokat: http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


De már megszoktam, hogy ebben a k*rva országban valahogy midnenki elnyomva érzi magát, és midnenki ellene van.

2010. jan. 30. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
66%

Én ezt nem tapasztalom.

3 gyerekem van, felső középosztályba tenném magam.


Nem csapják rám az ajtót, nem néznek cigánynak, apa nem dolgozza halálra magát, sőt, az állami juttatásokkal is meg vagyok elégedve (én nem adózom, gyereknek féláron a kaja, a tankönyv ingyen, utazás ingyen, satöbbi).


Ingyenélőnek se érzem magam, mert nagyon jól keresttem, amikor dolgoztam, nagyon sokat adóztam, ennek a töredékét kapom most vissza az államtól, míg gyed-en vagyok.

Így ezt senki nem is érezteti velem, hogy ingyenélő lennék, hiszen tudják, hogy állam bácsi pénze töredéke a normál fizetésemnek, ergo biztos nem azért szültem, hogy most jó nagyot kaszáljak a dolgon...


Még senki nem nézett le, sőt, mindenkin látszik, hogy irigyli a szép családomat és hogy büszke lehetek rájuk. Az is vagyok :-)


Legutóbbi utcai élményem, hogy a postán kifelé menet egy fiatal srác kiment, majd 5 méterről VISSZAJÖTT, mert a szeme sarkából látta, hogy én bent az ajtóhoz fogok érni és kinyitotta előttem, hogy a babakocsival megállás nélkül ki tudjak menni.

2010. jan. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
35%
Mert ha megfigyeled,elveszik a támogatásokat a családoktól,a fiatalok nagyon nehéz helyzetben vannak lakásvásárláskor,családalapításkor! És mégis azok vállalnak több gyereket,akiknek nincs is megfelelő családi -anyagi háttere,m nekik úgyis mindegy!
2010. jan. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
57%

Meg kellene hallgatni néhány tanár és óvónő véleményét, ha név és következmény nélkül mesélhetnének a gyerekekről és a kedves szülőkről. Megdöbbentő lenne hallani, hogy milyen kultúrát (kulturálatlanságot) hoznak a gyerekek otthonról. Az elmúlt 20 év agymosása megtette a magáét.

A fiam számára a lakótelepi általános iskola utolsó két osztálya egy kínszenvedés volt. Folyamatosan panaszkodott a naponta átélt agresszió, primitívség emberi butaság miatt. Amióta egy színvonalas gimnáziumba jár sokkal kiegyensúlyozottabb és örömmel teszi a dolgát ebben a közösségben.

Nem csak megszülni és etetni kell a gyereket. Becsületben fel kell nevelni, jó szót és szeretet kell adni neki. Nagyobb eséllyel lesz értékes ember, ha pozitív példát lát maga körül.

2010. jan. 30. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Túlzott paranoia.
2010. jan. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
67%

Azért mert magyar emberek többségének nincsen arra anyagi biztonsága, hogy max. 2 gyereknél többet vállaljanak(pl. ha egy házat akarsz venni az nem egy-két millió-és persze tegyük fel ,hogy legalább legyen két szoba, viszonylag jó környék-egy gyerekkel évekig nem élhetsz egy albérletben) meg azt a gyereket fel is kell nevelni, hogy normális, értelmes felnőtt legyen.

Magyar családoknál nem látsz olyat, hogy 6-7 gyerek ott játszik egy putri udvarában, mert van annyi eszük, hogy nem akarják, hogy ők és a gyerekük szenvedjen.

2010. jan. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Mi most várjuk a hatodik babát, jó anyagi háttérrel rendelkező értelmiségi családba érkezik. Nem vagyunk sem vallásosak, sem cigányok. A munkahelyemen, és a környezetemben is maximális támogatást, és megbecsülést kapok. A baráti körünkben is gyakori a 4-5 gyerek. A férjem nem dolgozza halálra magát, és nem azért "csináltattam fel" magam, hogy segélyt kapjak. Egyedül a családi adókedvezményt vesszük igénybe. Még a gyedeim alatt sem voltam ingyenélő, tudományos tevékenységet folytattam. (Legálisan, adózva.) Több gyermeket már nem tervezünk, mert benne vagyunk a korban, ha fiatalabbak lennénk, talán. De nem azért, hogy kitermeljék a nyugdíjunkat. :)
2010. jan. 30. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Nyugaton ilyen felfogással él a középosztály, amely a társadalom széles rétegét alkotja és a közterhek nagy részét viseli. Nálunk nagyon vékony ez a középosztály, és nem látok lépéseket a megerősítésére. Pedig az államnak nagy szüksége lenne egy erős stabil középosztályra.
2010. jan. 30. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!