Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi baj van az orvosoknak járó...

Mi baj van az orvosoknak járó hálapénzzel?

Figyelt kérdés
Sokan támadják ezt, és büntetni akarják. Ezek normálisak? Miért?

2015. márc. 4. 21:20
1 2 3
 11/25 viktorvarga ***** válasza:
25%
ha nem fizetünk egy szakorvosnak az esélyeink a gyógyulásra 50% al csökkennek.én meg tiltanám a magán praxisokat.ez kb olyan mint ha én a merci gyárba dolgoznék és otthon autószerelő ként dolgoznék és a melohejre hordom be javitani az autókat,ingyen. mennyi idő múlva mondanák a németek h mennyek az anyámba?
2015. márc. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
72%

# 10/11 Időpont ma 22:07


Még ha 60 forinttal is számolunk, és 5 millió emberrel, és egyszeri orvoslátogatással, ez máris 300 millió forint plusz bevétel az egészségügynek. Azt mondod kevés? Az. A kormány mégsem tesz bele ennyivel többet most se...


Szóval inkább te ne röhögtesd ki magad.

2015. márc. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

11:

nagyon naiv vagy, sosem voltál mg magánrendelésen. De türelmes leszek és elmondom, miért írtál hülyeséget.

Magánrendelés az orvos saját rendelőjében van, aminek ő maga a tulajdonosa, vagy bérli. Ha pedig egy magánklinikán, egy több szakrendelést magába foglaló épületről beszélünk, akkor pedig a cég biztosítja neki a rendelőt. Nem a kórházban végzi a magánrendelését.....

2015. márc. 4. 22:48
 14/25 anonim ***** válasza:
83%

A 60 forintra kérlek keress egy hiteles forrást, köszi.


Egyébként pedig ha csak 10%al csökkentette a szocializálódásra váró mamókák számát a vizitdíj, akkor 10%al nőtt a valódi betegekre fordítható idő vagy az orvosok pihenőideje.

2015. márc. 4. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
85%
13: Vagy nem. Ha mondjuk nincs olyan műszer a magánrendelőben, akkor be fog rendelni abba a kórházba, ahol amúgy rendel, és soron kívül be fogsz menni a többi beteg előtt, mert te fizettél az orvosnak.
2015. márc. 4. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

14:

Mégis mit képzelsz? Mi az, hogy keress egy hiteles forrást, köszi? Ne aggódj kisöcsi, a leghitelesebb forrásból tudom, van a családban orvos. De akármelyik háziorvostól megkérdezheted.


15:

Ez nem teljesen igaz. Ha olyan vizsgálatra van szükség, ami a magánrendelőjében nem megoldható (pl colonoscopia), akkor ír a háziorvosnak egy levelet a leleteddel együtt, amit te elviszel neki és a háziorvos ír egy beutalót. A kivételezés itt abban áll, hogy nem a körzeti kórházba írja a beutalót ahova kéne írnia, hanem oda, ahol az orvos a vizsgálatokat végzi.

Történt ez így az én esetemben is vastagbéltükrözésnél. Elmentem a gasztroenterológus magánrendelésére, mondta hogy kell ez a vizsgálat, így kérjek beutalót a háziorvosomtól. Nem volt semmi soron kívül fogadás, 22 napot vártam.

2015. márc. 4. 23:40
 17/25 anonim ***** válasza:
81%
#16 Ha állítasz valamit, támaszd alá. Sejtettem, hogy csak valami légből kapott szám, de ha segítesz megérteni, hogy hová kerül a 80%, akkor elfogadom. FYI Ide nem orvos kell, hanem közgazdász ;)
2015. márc. 5. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
95%

Kérdező itt valamiért rontani akarja az orvostársadalom társadalmi megítélését.

"járó hálapénz" "orvos családtag" "nem kell forrás ezt nekem mondták"

2015. márc. 5. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
96%

Ekkora röhej egy kérdést! "Mi baj van az orvosoknak járó hálapénzzel?"


Tudod, mi a baj vele? Az, hogy az NEM JÁR! Ilyen NINCS, hogy orvosoknak járó hálapénz. Azt adhatsz, ha akarsz, utólag. Aki pedig előre kér tarifát, az igenis bűncselekményt követ el, és nyugodtan fel lehet jelenteni. Engem az sem zavar, ha örökre eltuilták, akármilyen jó orvos volt, tilos neki előre tarifát kérnie.


És igen, a vizitdíj jó megoldás volt, csak sajnos le lett szavazva. Amikor volt vizitdíj, nyereséges volt a TB. Amióta nincs, megint romlik a helyzet, persze ez nem tetszik senkinek, és panaszkodnak.


És ezen a hálapénz sem segít, hiszen az nem a kórházé lesz, hanem az orvos zsebében landol, attól az egészségügy helyzete nem javul.

2015. márc. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Kérdező, már elnézést az ingerültségért, de te totálisan félreértesz mindent. Felszínes jelenségeket lényegesnek tartasz, kioktatsz embereket, akik vázlatosan megemlítik a lényeget. Kioktatod őket, mert nem fogod fel a mondanivalójuk lényegét.


A hálapénz egy mocskos hatalmi-gazdasági tevékenység következménye és látható jelensége. Mocskos, mert a politika kiszámíthatatlan, megalázott helyzetbe hozza a beteget és ápolóját. Neked kevés fogalmad van arról, milyen lelkiállapotban lehet hatékonyan gyógyítani és gyógyulni. Megsúgom, nem a hálapénzes változattal.


Az orvos munkája fontos és becsülendő. Hiszen azzal "bütyköl" amiből neked csak egy van! Az életeddel. Akkor is, ha szívműtétet végez, meg akkor is, ha az influenzádat kezeli. Nem mindegy, a sok lehetőség közül melyiket választja. Mert még olyan szimpla esetben is, mint az influenza, egyik embernek ez használ, másiknak meg az. Neki ebben folyamatosan döntenie kell, nem biztos, hogy átérzed, de folyamatosan az életed minőségéről döntenek. Ha voltál már érzékeny döntési helyzetben, megtapasztalhattad, milyen lelkiállapot kell a jó döntéshez. Hálapénzes biztosan nem. Viszont a beteg által megbecsült (nem lefizetett!), a társadalom által elismert, megfelelő feltételeket biztosító (a fizetésen keresztül otthon is, és a munkahelyi infrastruktúrán keresztül a gyógyítás helyén is) helyzetben az orvostól elvárható a lehető legjobb döntés és odafigyelés. Az egészségügy minden más tagjára nézve hasonlóan. Ekkor, de csakis ekkor a nem megfelelő orvos akár a pályáról is eltávolítható. Van morális alap hozzá. És ekkor minden átlátható, kiszámítható, eszerint intézheted a betegséged, mert azért különbség mindig lesz, hiszen az emberek nem egyformák. Az azonban biztos, hogy ekkor egyetlen orvos sem akar dugipénzt. Add oda neki nyilvánosan, fizetés, műszer és egyebek formájában!

Na ezért üldözendő a hálapénz. Persze a feltételek megteremtése nélküli üldözés a világ legszemetebb farizeussága. A mostani kormány eszerint próbál eljárni.

2015. márc. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!