Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi baj van az orvosoknak járó...

Mi baj van az orvosoknak járó hálapénzzel?

Figyelt kérdés
Sokan támadják ezt, és büntetni akarják. Ezek normálisak? Miért?

2015. márc. 4. 21:20
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%
16: Ha ennyire tájékozatlan vagy, akkor minek okoskodsz nyilvánosan? Számtalanszor volt már benne részem, odatelefonáltam előtte, és még fel sem értem az osztályra, már kint volt a számom és mentem be automatikusan. Nem 22 nap, hanem még csak 22 óra sem telt el a magánrendelés óta. A TB-s betegek meg addig kint várakoztak, sokan valószínűleg egész nap.
2015. márc. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 viktorvarga ***** válasza:

jaja jólmondod.egy gyomor tükrözés házi orvosi beutalóval 2 hónap várólista

magán rendelésen 24 órás várólista van.

most azért aki ezzel nincs tisztában az nem ebben az országban él,vagy nemvolt még beteg..

2015. márc. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
Az a probléma vele, hogy nem hálapénzből kéne az orvosokat megfizetni, hanem kicsit megregulálni az EÜ-t és rendes fizetést adni, nem zsebpénzzel kiszúrni a szemüket. Valaki írta, hogy az óvónő, a buszsofőr miért nem kap hálapénzt. A képlet roppant egyszerű: mert sem a buszsofőr, sem az óvónő nem tanul 6+5 évet azért, hogy elvégezhesse a munkáját, mindkettőnek fix munkaideje van, szemben az orvosokkal, akik a rendelési idő lejárta után 2-3 órával is ellátják a beteget, és utána mennek ügyelni, magánrendelni stb. Nem beszélve arról, hogy magát az egyetemet elvégezni sem sétagalopp, azért ne hasonlítsuk össze már egy óvónőképzővel. És ezzel nem lenézni, leszólni szeretném az óvónőket, mert nyilván az ő munkájuk is fontos sőt, de remélem senki nem akarja azt hinni, gondolni, hogy egy óvóképző nehézsége akár csak feleannyi, mint egy orvosi karé, mert tökön szúrom. Egyiket sem kell elvégezni ahhoz, hogy ezt tudjuk... Egyébként a fiatal orvosok számára kifejezetten megalázó ez a a hálapénzes dolog, nem véletlenül mennek el annyian külföldre.
2015. márc. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim válasza:

Bár a témához nem szólt senki pár napja, de én csak most látom ezt a kérdést! Nincs olyan ember, akit ez ne háborítana fel szerintem.


Már a kérdés feltevése is tükrözi, mennyire túlléptek az orvosok egy határt! Előre kérik a pénzt, vagy megmondják az elején, mennyi náluk pl egy szülés. Vagy vegyük azt, hogy nőgyógyászati magánrendelésen még nyugtát sem adnak.

Vagy azt, hogy mivel szar az ultrahangjuk, berendelnek a kórházba, mondván, hogy ott pontosabb (az állami felszerelés), de ugyanúgy elkérik a pénzt, mintha az a magánrendelőjük lenne.

Egyre többet kérnek, és egyre lekezelőbbek ennek ellenére is, mert tudják, hogy megtehetik.Nem nyujtanak annyival több szolgáltatást, mint amit elvárna tőlük az ember, ha már egyszer fizet.


És az egész úgy ahogy van, felháborító! Nem vagyok köteles senkinek a bérét kipótolgatni, mert ő úgy gondolja, hogy nem felel meg a fizetése a nyugati béreknek.Kérje az államtól, ha meg nem tetszik, ne menjen orvosnak. Vagy menjen külföldre.

Megkérdezem, hogy Magyarországon kinek felel meg a fizetése a nyugatinak? Nem jó megközelítés, hogy mert az orvosnak mennyit kell tanulnia. Mindenkinek kell tanulnia, nem kell itt misztifikálni egy szakmát sem.


Az óvónő, a földhivatali ügyintéző, stb ugyanúgy fontos és felelősségteljes munkát lát el, akkor is, ha közben nem folyik vér. A létszámstoppok miatt min. három ember munkáját látják el sok helyen és hamarabb börtönbe dugják, ha bármit is elfogadnak, mint az orvosokat. Pedig a fizetés sehol nem nyugati.


Őrült, aki azt mondja, hogy jó ez a hálapénz rendszer.

Ráadásul ez már nem is hálapénz, mert nem utólag adod, önszántadból és nem amennyit te gondolsz a munkája minőségének függvényében.

2015. márc. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim válasza:
A hálapénz egy mocsok dolog. Szerencsére én is olyan klinikai orvosba szaladtam bele aki nem fogadta el. Azt mondta szóban megköszönhetem, de el nem fogad semmit. :) Mondjuk én egy üveg minőségi bort akartam adni, de ő ezt nem tudta mert a táskát sem tudtam kinyitni. Ne azért segítsen egy orvos mert pénzt kap hanem mert erre esküdött fel. Az, hogy ő ezért tanult min. 6+5 évet? Ezt választotta, orvos akart lenni. Ennyi. Ez pedig ma Magyarországon a "csórósággal" jár. Talán majd lesz jobb is. Hol van az leírva, hogy az orvosnak milliomosnak kell lennie? Én fizetem a TB-t, minden hónapban vonják tőlem, ezért az orvos legjobb tudása szerinti kezelést, empatikus hozzáállást, és egyenlő bánásmódot várok el. Persze ha az orvosok sok százezret keresnének nem lenne ellenemre, és meg is érdemlik!!! De ezt a pénzt ne nekem kelljen direktbe a TB-n felül kifizetnem ha állami kórházba vagy rendelőbe megyek. Nővérekre vonatkoztatva ugyanez a véleményem. Egy magánkórház, magánrendelő, az más eset, ott jogos a pénz kérdés...
2015. ápr. 17. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!