Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A gazdagok meg a politikusok...

Progizo kérdése:

A gazdagok meg a politikusok is biztatják a gyermeküket, hogy diplomaszerzés helyett szakmunkások legyenek?

Figyelt kérdés

Csak mert nagyon megy most a szöveg, hogy szakmunkások nélkül megállna az élet meg hogy jó fizetést kell nekik adni, és hogy ugyanannyira megbecsültek, mint más.

Akkor vajon a gazdag meg a politikusi réteg gyermekei miért diplomások mégis? Akkor mégiscsak az a menő, a kétkezi munka és a diploma nélküliség meg lenézett dolog?



2015. ápr. 28. 19:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
Diploma és diploma között óriásiak a különbségek. Nekem van egy történelem diplomám, de gyakorlatilag kitörölhetem vele, csak azért végeztem el, mert megszállottja vagyok a történelemnek. Viszont a diploma előtt, asztalos végzettséget szereztem, ma annyi munkám van, hogy nem győzöm csinálni, és jobban keresek, élek, mint sok diplomás. Egy jó szakmunkás többet ér, mint egy noname diploma.
2015. ápr. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem nem úgy értik, hogy mindenki legyen szakmunkás. Akinek jó agya van, és szorgalmas, az nyugodtan szerzzen diplomát. Akinek viszont kevesebb adatott, az inkább válasszon egy jó szakmát, semmint, hogy kiizzadjon magából egy olyan diplomát, csak azért hogy legyen, amit nem tud hasznosítani a munkaerőpiacon.
2015. ápr. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindenki olyan képzésben vegyen részt amit el tud végezni, és aminek van jövője.

Elsőéves mérnökinformatikus tanuló vagyok. A csapat fele vagy már kibukott, vagy ki fog nemsokára, a maradékból kb 10 ember teljesen alkalmatlan erre a munkára, 0 kreativitása van, csak magol, marad 20 ember akiből talán mérnök(informatikus) lesz. talán 60an kezdtük. Ismertem párat aki már az első szemeszter után kibukott, órákra alig járt, meg nem is igazán érdekelte a dolog. Az ilyen menjen inkább szakmunkásnak(annak is ment a végén, vígan dolgozik, egy egész jó fizetésért).


Tapasztalataim alapján a legtöbb ember nem nézi le a szakmunkásokat, de ha valakinek van egy jó diplomája az mégis "menőbb" és más körökben mozog mint egy szakmunkás

2015. ápr. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
27%

"Akinek viszont kevesebb adatott, az inkább válasszon egy jó szakmát"

Attól, hogy valaki nem diplomás, még nem biztos, hogy butább. Szerinted a szakácsok, pékek, mentősök hülyék? Az meg sem fodul a fejedben, hogy esetleg ez a szakma érdekli?

Undorító, ami ebben az országban megy! Semmibe nem veszik a szakmákat, pedig nem feltétlenül a diplomás az értelmesebb ember.

2015. ápr. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
#2.: Na jó, de a gazdag meg politikusi réteg gyermekei mind ilyen jóeszűek lennének, hogy szinte kötelező náluk a diploma, vagy hogy van ez?
2015. ápr. 28. 19:28
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy a kormánynak minek kellett ezt így csinálnia. Nem bírta kimondani, hogy ki akar venni 10-20-30Mrd-ot az oktatásból, cserébe elkezdte a felsőoktatásban tanulókat közellenség képébe helyezni.


Miért nem lehetett a szabad választás lehetőségét meghagyni, főleg, hogy a pályaválasztás előtt álló fiatalnak a felelőssége lesz, akkor is, ha nem talál munkát és akkor is, ha talál és jól keres?

2015. ápr. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

melyik szulo biztatja a gyereket hogy diplomas helyett szakmunkas legyen?


Szerintem nem letezik ilyen.

2015. ápr. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

#4

Senkit nem hülyéztem le. Akinek jó agya van, az mehet egyetemre, de lehet buszsofőr, szemétszállító vagy éppen árufeltöltő is, ha az az álma. Aki viszont szerényebb szellemi kapacitással rendelkezik, az nem nagyon válogathat. Lehet, hogy talál a kiskunröcsögei főiskolán egy büfészakot, amit el tud végezni, de jobban teszi, ha inkább egy jó szakmát választ.

2015. ápr. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
32%
A politikusok meg a gazdagok általában nem lottón nyerték a vagyonukat, vagy az utcán találták a diplomájukat. Szinte mind okos ember(a közhiedelemmel ellentétben), és okos embereknek okosabb gyereke lesz akikkel gyerek koruk óta foglalkoznak, hogy vigyék is valamire az életben
2015. ápr. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
A hercegnő sem egy jóképű géplakatoshoz ment hozzá, hanem egy "sikeres" közbeszerzés-bűnözőhöz.
2015. ápr. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!