Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A gazdagok meg a politikusok...

Progizo kérdése:

A gazdagok meg a politikusok is biztatják a gyermeküket, hogy diplomaszerzés helyett szakmunkások legyenek?

Figyelt kérdés

Csak mert nagyon megy most a szöveg, hogy szakmunkások nélkül megállna az élet meg hogy jó fizetést kell nekik adni, és hogy ugyanannyira megbecsültek, mint más.

Akkor vajon a gazdag meg a politikusi réteg gyermekei miért diplomások mégis? Akkor mégiscsak az a menő, a kétkezi munka és a diploma nélküliség meg lenézett dolog?



2015. ápr. 28. 19:05
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%
A kérdés megválaszolásának háttere erősen zavaros. Ugyanis a szakmunkásképzést sikerült olyan mértékben lezülleszteni, hogy egy szakmunkás bizonyítvány birtokában senki nem képes önálló, megfelelő minőségű munkavégzésre. Az OKJ képzések gyakorlatilag betanított munkához adnak végzettséget igazoló papírt. Korábban a szakmunkás bizonyítványhoz 8 általános + 3 év szakképzés, vagy érettségi és 2 év szakképzés volt szükséges. Ezután adott munkahelyen elhelyezkedve pár év kellett ahhoz, hogy a szakmai ismereteit nagyobb hézag nélkül szélesítse a szakmunkás. Én 52 éve lettem szakmunkás, de utána más jellegű szakterületen egyetemet végeztem. Még később OKJ-jellegű képzéssel kellett lefedni egy gyakorlatban és alapvetően autodidakta módon elsajátított "szakmai" ismeretet, majd még később elvégeztem egy OKJ tanfolyamot is. Ma 70 évesen meg vagyok döbbenve a 20-30 év közötti "szakmunkások" szakmai tudásán (negatív értelemben), de sajnos időnként a 40-50 éveseket is kénytelen vagyok pancsernak minősíteni a munkatejesítményük alapján.
2015. ápr. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!