Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Jogos anyukám felháborodása?

Jogos anyukám felháborodása?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok.Utóbbi időben elkezdett érdekelni a politika, azon belül is a szélsőjobboldal.Néha szoktam beszélgetni apuval erről,esetleg kérdezek tőlle néhány dolgot amivel nem vagyok tisztába.Az egyik legutóbbi ilyen beszélgetésünknél ottvolt anya és kicsikét felkapta a vizet hogy lány létemre én miért foglalkozok ilyenekkel,meg hogy mostanába csak cigányozok meg zsidózok.Elismerem néha vannak ilyen elszólásaim,de azért nem napi szinten,meg engem tényleg érdekel a téma.Ez tényleg olyan nagy probléma lenne?

Megjegyzem nincs Szálasi poszter a szobámban és Nagy-magyarországos kitűzőm sincs...


2010. febr. 27. 10:40
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
41%

Szia!

Szerintem ott a baj, hogy 16 évesen (másodikos gimisként) nem nagyon látsz rá a zsidókérdésre. Nem véletlen, hogy 18 fölött leszel nagykorú és kezdhetsz szavazni.

Az érdeklődésed természetes a politika iránt, de a lányoknál nem általános ez, főleg nem a szélsőségek. A fiúkat szokta ez jobban érdekelni. Ezen kívül megjegyzem nem is túl nőies egy zsidózós, cigányozós kijelentés. Főleg nem, ha még a népirtás gondolata is felmerül benned.

Amúgy a szélsőségek semmi jóra nem vezetnek. Nézd meg itt is mi lett a vége a szélső jobb és bal ténykedésének. Ártatlan emberek haltak meg, mert a szomszédjuk besúgta őket alaptalanul egy piros pontért, kisgyerekeket szállítottak koncentrációs táborokba.

Sose hidd, hogy ez csak mással történhet meg és neked csak jobb nélkülük. Mi a garancia, hogy 10 év múlva nem téged, vagy a rokonaidat, barátaidat üldözik majd? Elárulom: semmi

Kapcsolatban állsz valakivel, aki nem szimpatikus nekik és visznek téged is azonnal.

2010. febr. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
76%

Nem nem jogos.

Egyébként tényleg jó ötlet beszélgess idősekkel.

Én KISZ-tag,ifjúgárdista voltam egész addig,míg el nem kezdtem az "öregekkel"beszélgetni.Hát felnyílt a szemem,az is igaz,hogy katarzikus volt rájönni arra,hogy addig a legtöbb ember hazudott nekem.Elsősorban az iskolában.

Szóval most örülök hogy van egy párt,ami véglegesen szakítani akar a múlttal,sőt a felelősségre vonni azokat,akiket kell.

Jut eszembe és végre rendszerváltást akar.

2010. febr. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
57%

11.35:

Már ott hibádzik,hogyha a jövő hónapban esetleg férjhezmenne,akkor szavazhatna.Egyébként meg nem a szavazás jogosultságától függ,hogy az embernek lehet-e véleménye.

Szerintem meg az nem nőies,ha hülye szatyrok beszélnek össze-vissza.Pláne az olyan szdsz maradványok mint,te.

Egyébként meg akit elvisznek,az maga választja,hiszen el lehet menni,nem muszáj megvárni amíg elviszik...ennyi.

2010. febr. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Még annyit,egy magas sarkú cipő,az nőies lehet,de a politika az nem erről szól.Vagy melyik a "nőies"párt?

Ekkora baromságot még életemben nem hallottam.

Az ok,hogy pár ostoba tyuk rózsaszínre festeti a kocsiját,meg ölebbel futkozik,de hogy már divatpárt is van plázacicáknak...elképesztő.

Nőies párt...komolyan röhögnöm kell.Sajnos neked még gondolom szavazójogod is van...figyi a fehér papír nem snassz,amivel szavazni lehet menni?Kérjétek,hogy ezentúl lila legyen,vagy rózsaszín.

2010. febr. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
71%
nem jogos...te sem mondod meg neki, hogy mi érdekelje, és 16 évesen már a gondolataidat, érzéseidet nehogy más határozza meg....szót kell még fogadnod, de azt, hogy tetszik e valami vagy sem, nem döntheti el helyetted senki... én se fogom megutálni a rántott sajtot, csak azért mert valakinek nem tetszik, hogy szeretem
2010. febr. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
26%
Ne aggódj, tiniként én is a szélsőjobbnál voltam, de aztán megjött az eszem.
2010. febr. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
68%
Nem jogos. Magyar vagy, magyar érzelmeid vannak. Nem kéne ezt visszaszorítani.
2010. febr. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
kérdés, történelemből hányas vagy? Ha ötös, akkor nem jogos.
2010. febr. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem nem jogos. Énis 16 vagyok , hasonló nézetekkel , nekemis beleszólnak szüleim. De megse hallgatnak az a baj...:( Pedig szerintem jó ha egy embernek van saját véleménye :)
2010. febr. 27. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
50%

Szia!

Én szívesen beszélnék veled a témáról.

Először is, nem mindegy, hogy milyen szélsőjobboldali vagy. Én két fajtáját különböztetem meg: az érzelmit és az értelmit.

Az érzelmi lényege, hogy azért teszed, mert ez a divat. Követsz másokat, él benned a birkaszellem. Az ilyen emberek soha nem fogják megérteni a nemzetiszocializmust, csak átérezni tudják azt. Ha ilyen rendszer lenne, nagyrészt ők alkotnák a pörölyt, amely lesúlyt az eszme ellenségeire.

Az értelmi nemzetiszocializmus más. Ezt általában olyan emberekre jellemző, akik felül akarnak emelkedni önmagukon, egy magasabb lelkiséget akarnak elérni, ésszel akarják megérteni a körülöttük lévő világot.

Az érzelmi síkra inkább a tettek jellemzők, míg az értelmire a gondolatok. Ha a kettő egyensúlyban van egymással, akkor jönnek létre fontos emberek.


Látok benned fantáziát, elsősorban azért, mert lényegében helyesen írsz. Ez már alapvetően arra utalhat, hogy nem egy idióta skinhead barátnője vagy, hanem egy olyan lány, aki igazán felvilágosításra méltó.


E-mailem: mnameny@hotmail.com


Ha érdekel, akkor nyugodtan írd le a gondolataidat, szívesen meghallgatom őket, majd válaszolok rá, amint tudok.

2010. febr. 27. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!