Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A közmunkásoknak felétek is...

A közmunkásoknak felétek is derogál normális, emberi módon viselkedni?

Figyelt kérdés

Nap mint nap szembejönnek az utcán Debrecenben, amikor megyek reggel dolgozni. Kb. 10-12 fős csoportban vannak, egy nem túl széles járdán jönnek szembe.

Egyik sem bírna arrébb menni, szándékosan foglalják el az egész járdát, pedig én egyedül megyek, és lehúzódok. De direkt mintha nekem akarna jönni.

A másik, hogy egyenes szakaszon látom, hogy nem seper semmit, csak viszi a kezében a seprűt, aztán mikor pár méterre vagyunk egymástól, elkezd direkt seperni, de menet közben, és pont az én irányomba, hogy a port jó nagy seprésekkel pont a szandámba meg a nadrágomba seperje.

Gondolom nem csak nekem jár ez, hanem mindenkinek.

Én elhiszem, hogy sérti a büszkeségüket, hogy munkanélküliek, meg fillérekért kell utcát seperniük, és ezt szégyellik, de nem én meg a többi ember tehet róla!

Bár gondolom nagy részük kb. gyári munkás vagy hasonló lehetett, és ezt nem érik fel ésszel, ezért úgy vannak vele, ha nekik sz*r, akkor másnak is legyen az.

(Nem nézem le a kétkezi melósokat, ne magyarázza félre senki. Én is dolgoztam szalag mellett, és a családból többen is.)

Kezdem már unni, hogy minden reggel szándékosan kellemetlenkednek, és szándékosan koszolják össze az embert. Irodába jövök, vigyázok a ruházatomra, de hiába, ha más meg így viselkedik.



2015. júl. 24. 07:59
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
63%

Én ha közelebb megyek hozzájuk, akkor is nyugodtan üldögélnek tovább a padon és bagóznak. Csak normálisan elvégzett munkáért adnék nekik fizetést.


Az eseted szerintem egyedi lehet, embere válogatja. Próbálj meg esetleg valami másik úton menni egy ideig...

2015. júl. 24. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim válasza:
91%

Nem mindegyik tud nálunk se teljesen normálisan viselkedni. Értem, hogy ez a feladatuk, hogy söpörjék le a biciklis utat is, de velem is történt már olyan, hogy nem érdekelték, hogy jövök. Még lassítottam is, nehogy elüssek valakit a 6-7 ember közül, köszönésre készülök (amihez egy enyhe mosoly is társul, kis városban élek sok embert ismerek, legalább köszönőviszonyban vagyunk), de valamelyik arrébb se ment, más nagy nehezen. Nem tudom, a füvön kellene megkerüljem őket?


Nem egy forgalmas bicikli útról van szó és valamikor másfelé megyek, de akkor is. Még ha nem is ismerem őket túl közelről, esetleg pár szót váltottunk valaha a munkámból kifolyólag, ne forgassák a szemüket, ha az ember el szeretne ott menni.


Mindegy, nem fogok ezért beszélni a főnökükkel, pedig nagyjából ismerem őt is. Ha mindennapos lenne, akkor meggondolnám. De egyébként, ha épp vágják ott a füvet fűkaszával, akkor azért leállítja a srác, ha jönnek a biciklisek.

2015. júl. 24. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

Mivel nálam szinte mindennapos, én már gondolkozom azon, hogy jelezzem valahova.

Nem tudok másik úton menni, ez egy híd, vagyis egy felüljáró, alatta csak vonat megy, a városnak ezen részébe csak a felüljárón lehet eljutni gyalogosan is, kocsival is, busszal is, más irányból nem. (Illetve több km-es kerülővel biztosan meg lehet oldani, de én 10 perc sétával jutok el a munkahelyemhez)

2015. júl. 24. 08:56
 4/26 anonim válasza:
85%

Áá miattuk semmiképp ne kerülj. Nehogy már még te, főleg, ha ilyen nagyot kellene kerülnöd.

Szerintem menj be az önkormányzathoz (személyesen azért mégis csak hatásosabb), ha benn van a főnökük (bár nálunk ő is kinn van velük) mondd ezt neki. Ha őt nem találod, akkor az ő főnökét keresd meg. Ha ő sincs benn épp, akkor kérj egy telefonszámot vagy e-mail címet, és hívd fel.

Nem célod kirúgatni őket, de ha így viselkednek, akkor nem csak veled viselkednek így, hanem másokkal is.

2015. júl. 24. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
Felénk reggelente ovi felé menet pár hónapja söpröget egy 4-es csapat, nagyon udvariasak, mindig félreállnak addig még elmegyünk, nem porolnak, a kukát is arrébb húzzák, hogy elférjünk. A múltkor a bolt fele menet füvet vágtak, szintén félrehúzódott a munkás és addig nem vágta, míg el nem haladtunk.
2015. júl. 24. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 Duenna ***** válasza:
89%
Vannak köztük intelligensek és kevésbé intelligensek. Mint minden munkahelyen. Ha rád seprik a port, szóljál rájuk nyugodtan. Ha kekeckednek, mondd azt, hogy szólni fogsz a munkavezetőjüknek. Akkor visszahúzódnak, mert tudják, hogy ha kirúgják őket, még azt a kis fizetést is elveszíthetik. Ha teheted, vedd föl kamerával, mi történik, hogy tudd bizonyítani. Ha nem akarsz belebonyolódni, akkor kerüld ki őket.
2015. júl. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
33%

Arany János a kérdezőnek írta az alábbi sorokat. Azt hiszem, Arany épp közmunkáslelkületű volt épp:


Ha egy úri lócsiszárral

Találkoztam s bevert sárral:

Nem pöröltem, -

Félreálltam, letöröltem.


És hgy megértse a szerencsétlen mentálisan sérült kérdező, Arany hozzáteszi:


Hiszen az útfélen itt-ott

Egy kis virág nekem nyitott:

Azt leszedve,

Megvolt szívem minden kedve


Én a közmunkásokkal vagyok...

2015. júl. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Te vagy mentálisan sérült.

Nem is ismersz, nincs jogod ilyesmit írni rólam.

Én normálisan írtam, és magát a közmunkát, vagy az azt végző embereket nem ítélem el.

Egészen addig, amíg szándékosan nem bunkó és nem okoz nekem kárt.

Hát akkor legyél velük, ha szerinted normális, hogy csak azért sem állna arrébb, hogy más is elférjen, meg direkt élvezi, hogy beszennyezhet másokat.

Ez nem normális.

Remélem, az ilyet kirúgják, mert ez még a közmunkát sem érdemli meg.

Ha abban leli örömét, hogy a munkába igyekvőket szándékosan összekoszolja, akkor semmi keresnivalója még itt sem. Nyilván nem véletlenül nem talál munkát ilyen mentalitással.

2015. júl. 24. 12:41
 9/26 anonim ***** válasza:

Tanúlság munkáltatóknak ! Ha azt akarod, hogy normálisan elvégezzék a munkát, normálisan meg kell fizetni is. -.-


Aki nettó 100 ezret nem visz haza, arra a kutyámat nem bíznám rá. Mit vársz tőlük 47ezerér?

2015. júl. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim válasza:

Én a kérdezővel értek egyet, válaszoltam is már.

Ő sem mondta, hogy mindegyik ilyen.

Azért én is pipa lennék, ha a tiszta ruhámat valaki bekoszolná szándékosan és rendszeresen, mivel nálunk elvárás normálisan megjelenni.

Az előző munkahelyemen nem kerestem sz@rrá magam, megalázóan viselkedtek sokszor a főnökök, mégis el tudtam végezni lelkiismeretesen a munkámat és nem máson vezettem le.

Ne foglalkozz vele, ez csak provokáció a részéről. Mivel ez mindennapos, szólj a főnökének.

2015. júl. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!