Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A közmunkásoknak felétek is...

A közmunkásoknak felétek is derogál normális, emberi módon viselkedni?

Figyelt kérdés

Nap mint nap szembejönnek az utcán Debrecenben, amikor megyek reggel dolgozni. Kb. 10-12 fős csoportban vannak, egy nem túl széles járdán jönnek szembe.

Egyik sem bírna arrébb menni, szándékosan foglalják el az egész járdát, pedig én egyedül megyek, és lehúzódok. De direkt mintha nekem akarna jönni.

A másik, hogy egyenes szakaszon látom, hogy nem seper semmit, csak viszi a kezében a seprűt, aztán mikor pár méterre vagyunk egymástól, elkezd direkt seperni, de menet közben, és pont az én irányomba, hogy a port jó nagy seprésekkel pont a szandámba meg a nadrágomba seperje.

Gondolom nem csak nekem jár ez, hanem mindenkinek.

Én elhiszem, hogy sérti a büszkeségüket, hogy munkanélküliek, meg fillérekért kell utcát seperniük, és ezt szégyellik, de nem én meg a többi ember tehet róla!

Bár gondolom nagy részük kb. gyári munkás vagy hasonló lehetett, és ezt nem érik fel ésszel, ezért úgy vannak vele, ha nekik sz*r, akkor másnak is legyen az.

(Nem nézem le a kétkezi melósokat, ne magyarázza félre senki. Én is dolgoztam szalag mellett, és a családból többen is.)

Kezdem már unni, hogy minden reggel szándékosan kellemetlenkednek, és szándékosan koszolják össze az embert. Irodába jövök, vigyázok a ruházatomra, de hiába, ha más meg így viselkedik.



2015. júl. 24. 07:59
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:
Aki közmunkás, annak van bejelentett lakcíme, tehát nem hajléktalan, ergo iskolába ő is járt, és 7-18 (16, 14) éves koráig iskoláztatták. Szóval ezzel kb. semmit nem mondtál.
2015. júl. 24. 19:27
 22/26 A kérdező kommentje:

Az orvosos példa számomra nem releváns, én teljes mértékben hálapénz-ellenes vagyok, nem adok, mert azért kapja a fizetését.

Ha nem adok, akkor direkt rosszul műt meg, hogy béna maradjak?

Ha nem adok, akkor úgy segít a szülésnél, hogy belehaljak?

De igazság szerint nem adok, mert nincs miből.

És én, bár teljesen más jellegű munkát végzek, de nekem sem ad ezért senki hálapénzt.

Ettől még rendesen elvégzem a munkám.

Nem szabad így hozzáállni, azért tud fennmaradni ez a hálapénz rendszer, mert sokan így gondolkodnak.


KHM... a közmunkás miből adjon? Vagy ő nem lehet beteg???

2015. júl. 24. 19:30
 23/26 anonim ***** válasza:
65%

„Én minden nap dolgozni járok, és nem miattam kerültek oda azok az emberek. ergo nem rajtam és a többi emberen kellene bosszút állniuk.”


Hidd el a közmunkások többsége is szívesen járna normális munkahelyre, normális fizetésért, csak ebben a protekciós világban nem mindenkinek van ismerőse, aki be tudná rakni valahova, ellenben olyan sík hülye emberekkel van tele sok munkahely, akik szart se értenek a munkájukhoz, csak van rokon, ismerős, aki benyomta őket oda.

2015. júl. 25. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 Sándor G ***** válasza:
73%

Én nem hagynám annyiban. Már az első sepregetős poros reggelen beszóltam volna, annak a nagyarcúaknak, hogy engedjetek el ba..sz.tok +, az út nem a tiétek, de kemény hangnemben, és határozottan.

Ha ez második alkalommal sem ér semmit, és/vagy esetleg visszaszólnak rondán, akkor bekeményítenék nekik, a munkavezetőjüknek jelzem a problémát, amennyiben ez sem vezet eredményre, akkor bemennék az ökihez, közfoglalkoztatási oszt.ra, irodába, és felháborodottságomnak adnék hangot, biztosan rájuk szólnának, előbb utóbb, hogy viselkedjenek, normálisan, közterületen dolgoznak, elvégre...

2015. júl. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Előbb vagy később nem tudsz menni mint ahogy ők jönnének???
2015. júl. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:

Menjek korábban vagy később, hogy ne találkozzunk szembe???

Ez most komoly??????

Nem, nem tudok, de nem is akarok, az utca mindenkié, közterület.

Vidékről járok be távolsági busszal, onnan a munkahelyre gyalog. Ha korábban jövök, akkor hajnal 4-kor kelhetek, 5-re bent vagyok. Egy irodában...

Ha később jövök, 8 után érek be... 7-kor kezdődik a munkaidőm!

Nehogy már azért máshogy közlekedjek, mert vannak bunkó emberek!

Múlt héten írtam ki a kérdést, már reggel 6-7 között is olyan meleg volt, hogy folyt rólam a víz. Hülye lennék várakozni a belvárosban vagy bárhol, hogy később érjek a munkahelyemre.

2015. júl. 27. 08:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!