Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A közmunkásoknak felétek is...

A közmunkásoknak felétek is derogál normális, emberi módon viselkedni?

Figyelt kérdés

Nap mint nap szembejönnek az utcán Debrecenben, amikor megyek reggel dolgozni. Kb. 10-12 fős csoportban vannak, egy nem túl széles járdán jönnek szembe.

Egyik sem bírna arrébb menni, szándékosan foglalják el az egész járdát, pedig én egyedül megyek, és lehúzódok. De direkt mintha nekem akarna jönni.

A másik, hogy egyenes szakaszon látom, hogy nem seper semmit, csak viszi a kezében a seprűt, aztán mikor pár méterre vagyunk egymástól, elkezd direkt seperni, de menet közben, és pont az én irányomba, hogy a port jó nagy seprésekkel pont a szandámba meg a nadrágomba seperje.

Gondolom nem csak nekem jár ez, hanem mindenkinek.

Én elhiszem, hogy sérti a büszkeségüket, hogy munkanélküliek, meg fillérekért kell utcát seperniük, és ezt szégyellik, de nem én meg a többi ember tehet róla!

Bár gondolom nagy részük kb. gyári munkás vagy hasonló lehetett, és ezt nem érik fel ésszel, ezért úgy vannak vele, ha nekik sz*r, akkor másnak is legyen az.

(Nem nézem le a kétkezi melósokat, ne magyarázza félre senki. Én is dolgoztam szalag mellett, és a családból többen is.)

Kezdem már unni, hogy minden reggel szándékosan kellemetlenkednek, és szándékosan koszolják össze az embert. Irodába jövök, vigyázok a ruházatomra, de hiába, ha más meg így viselkedik.



2015. júl. 24. 07:59
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

Most péntek van, hétvégén majd elmúlik a haragom.

De ha jövő héten újra ezt tapasztalom, nem fogom hagyni.


Annak, aki azt írta, normálisan meg kell fizetni, és mit várok tőlük:

Nézd, nem én döntöm el, mennyit kapnak, én se keresek százezreket, holott a cégnek jól megy.

Különösebben nem várok tőlük semmit, csak hogy a dühüket ne rajtam töltsék ki, meg a többi járó-kelőn, aki nem tehet az ő helyzetükről.

2015. júl. 24. 13:20
 12/26 anonim ***** válasza:
58%

"Tanúlság munkáltatóknak ! Ha azt akarod, hogy normálisan elvégezzék a munkát, normálisan meg kell fizetni is. -.-


Aki nettó 100 ezret nem visz haza, arra a kutyámat nem bíznám rá. Mit vársz tőlük 47ezerér?"


Ha könnyen el lehet veszíteni a 47ezret, mindig akad olyan, aki megbecsüli. Meg kell találni ezeket az embereket. Viszont amíg el nem végzett munkáért adják a 47 ezret, addig csak pénzkidobás az adófizetőknek. Így sincs úgy sincs osszetakarítva az utca, de a béreket meg tudjuk akkor spórolni. Nem az a kérdés, hogy 47 ezer vagy 100 ezer, hanem az, hogy 47 ezer, vagy semmi.

2015. júl. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
40%
Aki a közmunkásokat cseszegeti az egy szenny ember.
2015. júl. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

Nem vagyok szenny ember. Te vagy az, mert látatlanban ezt mondod.

Én minden nap dolgozni járok, és nem miattam kerültek oda azok az emberek. ergo nem rajtam és a többi emberen kellene bosszút állniuk. Menjen tüntetni, vagy mit tudom én, de azzal, hogy az én ruházatomat szándékosan beszennyezi, nekem kárt okoz, ez nekem bosszúság, energia, pénz, hisz egy nadrágot pl. nem mos az ember minden nap, de ha szándékosan rálökik a port, az utca szemetét, akkor már mosni kell.

És mi van akkor, ha valaki épp interjúra igyekszik, és mondjuk azért nem sikerül neki, mert az interjúztatója azt látja rajta, hogy ez egy igénytelen ember, aki még tiszta ruhát sem volt képes felvenni. Talán sarkos a példa, de szerintem simán előfordulhat. Ha egy bankba, irodába, bárhova hívják az embert, és koszosan jelenik meg, nem sok jóra számíthat.

Jogos, hogy 47 ezer vagy semmi.

És teljesen igaz, hogy sokszor ez a közmunka egy nagy semmi és ezért is kapnak pénzt.

Bár most pont nem az utcaseprőkre/szemétszedőkre gondolok, mert annak legalább van látszatja.

Tavaly nyáron egy "kedves" rokonomat is behívták. Elvállalta, mert ha nem, akkor a segélyt se kapná. Egyébként egy nagy ingyenélő az illető, 20 éve nem dolgozik, pedig nem 1-2 helyre próbáltunk már neki segíteni bejutni. (én is, de a családból mások is)

Na a lényeg, hogy a kisvárosunk egyetlen iskolájának a takarítása volt a feladat. Egy csapat lány - asszony, EGÉSZ NYÁRON.

Ha nem lennék ott, akkor is tudnám, de ő maga is elmesélte, hogy ültek 2,5 hónapon át az épületben és nem csináltak semmit.

Mit lehet egy üres iskolán 2,5 hónapig takarítani? Mikor ilyen intézményekben minden nap van takarítás és az nagyjából elég is. Sepregetés-felmosás-szemétürítés, ezt néhány takarító délutánonként megcsinálja, amikor minden nap van tanítás. Egy alapos nagytakarítás biztosan igénybe vesz mondjuk 1-2 hetet, de ebben már ablakpucolás, minden benne van.

Ha nincs használva az épület (nem volt, tényleg kisváros), akkor mindere nincs szükség napi szinten, csak 1 héttel az iskolakezdés előtt. Hát őkj nem is tagadták, hogy nem csináltak semmit, de a városvezetés nem tudott más munkát adni nekik.

2015. júl. 24. 17:35
 15/26 anonim ***** válasza:
37%

Aki a közmunkásokba kötekszik, az olyan mintha nincsetelenbe rúgna egyet az útszélén !


Nekik nincsen semmilyük. Mégis mit vársz tőlük ?


Jó hogy te fiatalon meg a másik válaszoló megcsinálta az alulfizetett munkáját, de tele voltatok megvalósítható célokkal, karrier lehetőségével és volt anyagi bázis mögöttetek (szülők). Tudtátok, hogy ez nem az út vége és így amolyan hozzászokásként vehettétek a melót, meg beírhattad az önéletrajzodba, hogy nem volt panasz rád. De egy közmunkásnak ezekből semmilye sincsen !


Annyi szabadsága van, hogy a Lid-ből vegye meg az akciós pulykapárizsit vagy pár dekával többért a CBA-ba a tavaszipulyka felvágottat hétvégére. Ezenkívűl mindenki lenézi a főnökei, a kollegák, az utca embere. Jó hogy él egyáltalán. Mégis mit vársz tőle?

2015. júl. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz a téged ismeretlenül mocskolókkal, ne idegesítsd magad rajtuk. Egyrészt nincs igazuk, másrészt nincs joguk még téged szidalmazni.

Részemről ezt a viselkedést találom felháborítónak, és nem tudom megérteni. Nemrég volt egy kérdés a bolti eladók kötelező udvariasságával kapcsolatban, ott is képes volt beírni valamelyik "nagyokos", hogy a kérdező örülhet, hogy az eladók havi 70 ezerért nem köpik le, vagy valami ilyesmi... Szóval a fejekben van a baj, nem is kicsi. :(

Tényleg nem mások tehetnek arról, hogy valaki közmunkás/bolti eladó/akármi, így az adott illetőnek nincs joga ilyen kicsinyes "bosszúra", vagy nemtörődöm viselkedésre, akárminek is nevezzük. Akármilyen munkája van, akármilyen keveset is keres, az alapvető normákat nem lenne szabad felrúgni.

Úgyhogy tényleg ne hagyd magad, először is határozottabban lépj fel (mert sajnos sokan direkt azokkal szemétkednek, akiken látják, hogy "nyuszik"), szóvá is teheted esetleg a problémát. Ha nincs eredmény, akkor meg jelezheted a főnökeiknek.

2015. júl. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
Az más kérdés, hogy a munkája teljesen felesleges ! A hivatásos utcaseprők úgyis elvégzik, ez a közmunkaprogram megalázó része, hogy érezzék, hogy megdolgoznak a segélyért, ami régen segély+családtámogatás volt, az ma közmunka
2015. júl. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

Hát én aztán igazán nem rúgtam bele senkibe. A közmunkás rúgott belém, ha egy kicsit is tudnád értelmezni, amit eddig írtam.

Nagyon nem bírom az általánosítást. Azt hiszed, csak annak lehet munkája, akit segítettek a szülők?

Ha érdekel, elárulom, hogy NULLA szülői segítséget kaptam, se egy fillért, se egy lakást, semmit!

30 éves elmúltam, de még nem házasodtunk össze a párommal, és nincs gyerekünk, mert egyelőre nem tudjuk anyagilag bevállalni! Felvettünk egy lakáshitelt, hogy legyen hol laknunk, azt nyögjük. Mindketten tisztességesen dolgozunk és megbecsüljük a munkahelyünket, pedig néha mindkettőnket szivatnak és legszívesebben azonnal felállnánk. De nem tesszük.


Annyira véded a közmunkásokat, azt hiszed, mindegyik tisztességes, és mindegyik önhibáján kívül került oda, ahol most van? Hát nagyon tévedsz, sokan vannak, akik tehetnek róla. Kb. egy órája írtam ki egy kérdést az Üzlet és pénzügyek kategóriába, melyben részleteztem, hogy ha hallok valamilyen munkalehetőségről, egyből hívom a munkanélküli barátaimat, ismerőseimet, akik nagyon sírnak, hogy nincs munkájuk, és állításuk szerint bármit elvégeznének, mégis újabbnál újabb kifogásokkal jönnek, hogy az általam ajánlott munka miért nem jó.

És nem a határba küldöm ki őket tormát szedni, hanem pl. dohányboltba, de az nem jó, mert az illető nem dohányzik. Egy nő ismerőst pékségbe ajánlottam be azonnali kezdéssel, kereskedelmi végzettség nem kell. Hát nem ment be, mert aznap éppen nem járt arra. Hát ennyire kell a munka... és akkor állítod, hogy aki akar dolgozni, az egy sem talál munkát? Egy nagy kamu.

Látom már, hogy te csak kötekedni jössz ide, és ezt élvezed. Tény, hogy nincs igazad, és annyi örömöd van, hogy másoknak beszólogatsz.


A többieknek köszönöm a válaszokat. Továbbra sincs bajom az utcaseprőkkel, én nem általánosítok. Mint egyesek.

2015. júl. 24. 18:06
 19/26 anonim válasza:
92%

De senki nem mondta, hogy lenézi a közmunkásokat! A kérdező sem mondta!

"Én normálisan írtam, és magát a közmunkát, vagy az azt végző embereket nem ítélem el."


Hányféleképp írja még le, hogy megértsétek?? Nem arról van szó, hogy lenézi őket. Igen zavaró tud lenni, ha mindig szándékosan ráseprik a homokot. Ezt az ember párszor eljátssza a dedóban, de nem felnőtt emberhez méltó!


Tudom, hogy vannak rendes emberek is közöttük, szerintem van annyira értelmes a kérdező, hogy tudja ő is. De nem egyformák ők sem.


A férjem közmunkásokkal dolgozott együtt, illetve nekik volt a "főnöke" (ő is közmunkás volt), még a mostani munkája előtt, nagyjából két éve. Néhány ember kivételével elég hitvány alakok (22-26 évesek) tartoztak hozzá. Folyton feleseltek vele, pedig elég nagyhangú a párom. Ők dolgozni nem akartak. Ha a páromnak be kellett mennie az önkormányzathoz, nem sokkal rá hívták is, hogy vigye vissza a munkásokat, mert "elszöktek". Ezt sűrűn eljátszották, ráadásul nagyszájúan fenyegették a páromat, de nem egy félős fajta.

Akkor telt be a pohár nála, és vette ezt komolyan a férjemnek a főnöke is, míg az egyik gyerek elő nem vett egy kést, és azzal hadonászott párom felé. Nem írom le, mi történt ezután.. szerencsére nem lett baja, de ez már igen komoly volt így.. a rendőrséget is kihívták természetesen...


Szóval annyira nem kell védeni mindegyiket. Én bízom benne, és a saját városomban lévő ismerősök is többnyire ezt igazolják, hogy a többséggel nincs probléma! De a késes sztoriig párom főnöke se ment oda hozzájuk, hogy ő is figyelmeztesse őket.

2015. júl. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

A szülész orvos is elkér 1 millát a szülésért meg a műtétekért százezreket, mégsem sírsz, hogy miért nem látja el rendesen a munkáját, normális magyar fizetésből mégis odaadod neki a lóvét. A közmunkástól nem lehet elvárni semmit, örülni kell, hogy él egyáétalán még


"Ha érdekel, elárulom, hogy NULLA szülői segítséget kaptam, se egy fillért, se egy lakást, semmit! "


Iskoláztattak. Ugyanúgy élsz náluk, eszed a főztjüket, fizetik a lakbért meg a rezsit.

2015. júl. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!