Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A cigányok miért nem akartak...

A cigányok miért nem akartak soha önálló országot, vagy csak autonómiát?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy sokan bűnözésből élnek, de vannak olyanok, akik dolgoznak, ők sem akarnak külön Cigányországot.

Vagy ott vannak pl az Ormánságban a beások, ők hagyományos munkákat is végeznek, saját nyelvük van, még sincs autonómia követelésük. Vagy a szlovákiai kárpáti-cigányoknak Kelet-Szlovákiában, vagy a romániai oláhoknak.

Valahol olvastam, hogy Romániában 1-2 falu kikiáltotta Cigányországot, DE elismerik Románia fennhatóságát. Akkor meg mi értelme volt?


Csak azért kérdezem, mert Indiában is külön "országuk" (tartományuk, vagy tagállamuk) van az ott élő népeknek. Pl Tamil-Nadu a tamiloké, Punjabi a pandzsáb embereké, Bihar a bihar törzsé, Szikkim a szik népé, stb.

A ruszinok is kevesen vannak, mégis akarnának autonómiát, vagy önálló kárpátaljai Ruszinkót.



2015. okt. 16. 21:06
1 2
 11/19 viki0622 ***** válasza:
5%
Nem értem mért kell egy kalap alá venni az összes romát .
2015. nov. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

"Nem értem mért kell egy kalap alá venni az összes romát ."


Elmagyarázom.

"Egy kalap alá" veszik az összes németet -> Németország

"Egy kalap alá" veszik az összes olaszt -> Olaszország

"Egy kalap alá" veszik az összes franciát -> Franciaország

"Egy kalap alá" veszik az összes spanyolt -> Spanyolország


A topic arról szólna, hogy

"Egy kalap alá" veszik az összes cigányt -> Cigányország


Teccik érteni?

2015. nov. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 viki0622 ***** válasza:
0%
Ahha értem én de hidd el vanak a magyarok közt is olyanok hogy még a cigányokat is le gyalázzák (csorók ,piszkosak.....) Belöletek csak a rasszizmus beszél !
2015. nov. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 viki0622 ***** válasza:
0%
Am nagyon nagy ész kelet ehez bizos megerőlteted a picike eszedet ;)
2015. nov. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:
100%
Vikike, faj az igazsag?
2015. nov. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 viki0622 ***** válasza:
0%
Nekem aztán nem nektek fáj én pl fél roma vagyok fél magyar de inkáb romának valom magam mint egy seggnyaló magyarnak
2015. nov. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Meg is látszik az értelmi szinteden, meg a "helyesírásodon" vikike, így nem kell vallanod magadat semminek. :)
2015. nov. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Nekem nem kell túlzottan odafigyelnem mert ez nálam alapműveltség, amiről te hiányoztál nagy valószínűséggel. :)
2015. nov. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Mert eleve az életstílusuk, az életszemléletük nem az önálló életre alapul.


Igen sokat meg lehetne érteni ebből, ha valaki akár Amerikában figyelne indiai közösségeket, embereket, családokat, hogy hogyan élnek, vagy Indiában.


Más világ. A belenyugvás, a meglevő lehetőségek kihasználása -jó értelemben-, és a család együttélése szoros közelségben. Nagyon ritkán él indiai egyedül, boldogtalan lesz.

Soha nem sietnek, a követségük is csak kiírja a nyitás idejét, de ha úgy adódik -akár minden nap- , akkor órákkal később nyitnak.

2016. ápr. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!