Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Melegek! Mit gondoltok TI a...

Melegek! Mit gondoltok TI a melegfelvonulásról?

Figyelt kérdés
Majomparádé, vagy van valami értelme is?:S:S:S
2010. márc. 16. 22:08
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

Nem vagyok meleg, de véleményem az van.

Az ilyeneket tényleg megtudnám folytani a Dunában, akik kimennek PESTEN egy forgalmsaa utcára, és egymást ujjazzák. Szép példa komolyan mondom.

Nem róluk kellene megítélni a melegeket. A normális melegeket ezt elítélik.

Azonban egy meleg nem tehet arról, hogy meleg. Ez genetika, ő így született. Engem nem érdekel, hogy ők ketten mit csinálnak a hálószobájukban, ha ezt ők megbeszélték, az az ő dolguk. Én viszont nem akarok róla tudni. Ennyi...


Nyugodtan lehet lepontozni, mert nem azt írtam, hogy gyilkolják le az összes meleget.

2010. márc. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
0%

"Azonban egy meleg nem tehet arról, hogy meleg. Ez genetika, ő így született."

Hagyjuk már ezt.

Divatbuzulásnak hívják, sikk köcsögnek lenni.

2010. márc. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: ma 22:13


Most rögtön lepontozlak, mert nem azt írtad, hogy gyilkoljuk le az összes meleget! :D

2010. márc. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

Heterofelvonulás nem lesz?

Komolyra véve a szót szerintem nem az utcára való. Csak arra jó, hogy lejárassák vele magukat.

Itt van rá az élő példa: http://www.youtube.com/watch?v=QkNJSdWqrd0

2010. márc. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

ma 22:15

Érdekelne mennyire vagy kompetens a témában. :)

A pszichológia és a genetika mást mond. Nézz utána a tanulmányoknak.

Bár biztosan egyszerűbb ilyet jrni, mint belátni, hogy nincs igazad.

Nincs ilyen, hogy divat meleg. Aki nem vonzódik egy azonos neműhöz, az divatból sem fog, mivel undorodni fog tőle. Aki nem hajlamos rá az nem fog. Ennyire egyszerű...

2010. márc. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
36%

Szerencsére nem vagyok bennfentes, ha érted mire gondolok :D

Csak abból indulok ki, hogy 100 éve nem volt ennyi b.zi. Mióta van média, rájöttek, hogy ez tök buli, színes, kretén göncökbe járni, felháborítani a népet.

2010. márc. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

Két publicisztikát had másojak be amik érintik a témát.


"Szómágia

Nagyon ki van akadva az Index nevezetű portál a Kósa személyén. Mindezt azért, mert - mint bizonyára tudják -, Kósa La­jos, Debrecen polgármestere azt mondot­ta: homokos.

Félreértés ne essék, nem védem én Kó­sát, nem is nagyon érdekel személye, se pro, se kontra - Probus császár, Borsa Kopasz, vagy Fekete István jobban leköti figyelmem -, csak ámulva követem tekintetemmel azt a fura kis hagymázt, mit egy Földes András nevű (már eleve gyanús!) vallott magáénak a fent nevezett portál hasábjain.

„Eltűntek a szélsőségesek az országból" - ez volt a cikk címe, mellyel én személy szerint nem értek egyet, lévén a Szabad Demokraták Szövetsége teljes vezetősége, a honi médiaelit és „vezető értelmiség", valamit a politikusi garnitúra jelentős ré­sze (élükön a miniszterelnökkel) nem a kenyérmezei hadifogolytábor szögesdrótja mögül bámul szomorú szemekkel, hanem itt van köztünk, és minden percben mér­gezi az emberek lelkivilágát.

Szépnevű Földes azon hápog, hogy Kó­sa szerint „Tíz emberből tíz nem érzi sér­tőnek ezt a kifejezést, nyugodtan meg le­het kérdezni az embereket.”

Íme, ismét bebizonyosodott, hogy liberáliséknak annyi közük van a valóság­hoz, mint Kertész Imrének az irodalom­hoz. Az ostobák tényleg nem értik - hogy is érthetnék, mikor ők az egyenlőségben is konokul hisznek, holott ha öt percig nyitva tartják a szemüket, láthatják, hogy a valóságban ilyen nincs -, hogy nem a szavakon múlik.

Ha egy magatartásforma undort vált ki, akkor hiába tiltanak egy kifejezést, s ke­resztelik azt át, a hozzá kötődő érzelem változatlan marad. A b.zit a PC szerint ugye nem lehet mondani. Jó. Mint látjuk, a homokost sem. De már a melegen is rö­högünk. Az is pejoratív. Lassan lehet ku­tatni az új címkét. Ami majd pár év múlva szintén devalválódik. Mert nevezhetik bár­minek, ha a tartalom nem illeszkedik a te­remtés rendjébe, szitokszó marad és kész.

Szegény Földes, hogy a kor nyelvén fo­galmazzak, te szellemileg kissé „eltérő" vagy."



"Nép


Szeretik-e a ballibsik a népet? Eme fogas kérdésen töprengtem a homokosparádét követő nap reggelén, a fotelben tespedve, jó Horn Gábor (aznapi mérleg két pofon, plusz sörital a nemes orcába) ábrázatát bámulva a tévé képernyőjén. Azt fejteget­te a jó Gábor, hogy a pfujoló, ellentüntető tömeg igen gyáva népség, max kerepelni fog, meg füttyögni, de azt el lehet viselni. (Mint tudjuk, tévedett a Gábor.)

„El lehet viselni". Tetszett ez nekem. El lehet viselni a népet. A népet, melyre ők folyton hivatkoznak, demokrácia, alul­ról jövő kezdeményezés meg egyéb mézes-mázos humanista lózung ürügyén. Ám ha a nép megmozdul, kimutatja véleményét, s teszem azt, az nem egyezik az övékkel, akkor hamar odavész a demokrata imázs.

„Tájékoztatjuk kedves utasainkat, hogy a villamospótló járat a Nyugati pá­lyaudvarig közlekedik, onnan villamosok sem járnak, továbbközlekedés gyalog le­hetséges" A 4-6 sofőrje közölte ezt kissé unott hangon a Moszkva tér magasságá­ban. „Hülye b.zik, most gyalogolhatok!" Bocsánat, ezt nem én mondom, egy bézbólsapkás ifjú (lásd: nép) közölte utastár­sával. A Hősök téri urak, pedig (lásd: nép) mindezt sokkal szofisztikáltabban hozták a megjelentek tudomására. (Orosz Józsi nyakleves, Szetey Gábor kődarab).

Lévay Katalin szerint a szombati cécó a magyar demokrácia szégyene volt. Ej, Katalin, nem tetszik a nép? A nép hang­ja? Hát, pedig az állítólag szent. Miféle demokrata maga? Persze, tudom, maguk annak örülnének, ha a nép kimenne a közterekre, s ott jól bepiázva gyalázná a papokat, a nemességet, az úri rendet, a nacionalizmust, a bigottságot, a merev erkölcsöket stb. Fájdalom, a nép most nem ezt tette. Ez sokk lehetett, ugyanis Lakat T.-nek másnap Katalin már ezt sopánkodta: Meg kéne változni a népnek. Fejlődnie kéne. Okosodni. Haladni. Européeresedni. Mindegy, hogyan, csak nem olyannak lennie, mint amilyen.

Hm. Én például a bibliával maszturbáló, árpádsávot gyalázó szodomitákat simán karóba húzatnám. Feltéve, ha a nép közé tartozom, s számít a véleményem."


Pozsonyi Ádám írásai

2010. márc. 16. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

ma 22:29

De voltak. Csak akkor a vallás, és a kor miatt ezt nem mondhatták ki. Magukba folytották és ennyi volt.

Csajkovszkij, Caravaggio, ők is melegek voltak, mégis nagyszerű művészek.

Mára átalakult az értékrend, mára már jobban tolerálunk mindent, ami nem baj, ha egy bizonyos keretek között van.

2010. márc. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Pozsonyit bírom. Rendes fickó.
2010. márc. 16. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Hm, azt gondolom róla, hogy (mily' meglepő!) - a melegfelvonulás-ellenesség ilyen fokon, nyílt halálos fenyegetésekkel és támadásokkal, csak pár éve jelent meg; és ez számomra abból a szempontból érthetetlen, hogy noha régebben is volt ilyen közeg, magamutogató és tisztelettudó melegekkel, biszexuálisokkal T-emberekkel egyaránt, valamiért nem volt kedve senkinek sem megölni őket, fekáliával dobálni vagy savval töltött tojással, csoportosan, felzúdulásból.


Másrészt, én nem ítélem el a melegfelvonulást [és támogatni sem támogatom mostanában], de az utóbbi években azt hiszem, fölösleges szervezni, fölösleges erősíteni a majdnem általános utálatot. Rossz látni, hogy egyetlen kézenfogva járó, esetleg csókot váltó pár is felhergeli az embereket. De ilyen türelmetlen többség elé nem szabadna vetni ezt a dolgot, mert máris harap, üt, támad.

Az utóbbi pár évben egyáltalán nem nevezném a magyar melegfelvonulásokat majomparádénak.


Ellenzem viszont azt - és szánalmasnak tartom, hogy a média túlságosan egyoldalúan kezeli a forgatagot, rendszerint kiemel három lődörgő transzvesztitát és egy riszáló hajtűdobálót, miközben megfeledkezik arról, hogy vannak filmbemutatók, nyílt beszélgetések, nem csupán féktelen partizásról szóló órák.


És értetlenül és szomorúan figyelem, hogy míg más európai nagyvárosokban a melegfelvonulás nem csupán a "b.zik ünnepe" és a heterók is úgy fogják fel ezt az eseményt, többnyire, hogy ez egy alkalom a közös bulizásra, abból az okból, hogy végülis, mindenki "más" valamiben;

mi nem tudjuk ilyen színvonalra emelni ezt.

A háromszázezer lakosú Izlandon Reyjkavíkban nyolcvanezren szórakoztak, és ez nem csak és kizárólag a melegségről szólt.

[Aki nem hiszi, járjon utána, van YouTube-on egy csomó videó, hogy pl. 2009-ben mennyire volt ez a rendezvény "b.zi-imádós"! Mert inkább egy tarka sokaság látszik a képeken, aki szeret tarka sokaság lenni, nyílt szívvel, de felelősségteljesen, mérlegelve élni.]


Hiszem, hogy ha a többség nem arra épít, hogy "maradjatok a négy fal között!", és nem kényszeríti "konzervdobozba" ezt a réteget, akkor nem lesz provokáció, erőteljes magamutogatás, önhangsúlyozás, illetve kis mértékben lesz csak az, az egyébként is rozzantagyúak jóvoltából [akikből mindenütt akad jónéhány].


Igen, leszbikusnak definiálhatnám magam, ha akarnám; igen, esetlegesen [de nem biztos] részt vennék egy melegfelvonuláson... de normális viszonyok között. És ezek most nem léteznek, egy jó darabig még, azt hiszem.

2010. márc. 16. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!