Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A holokauszt túlélők, illetve...

A holokauszt túlélők, illetve annak lesleszármazottjai mekkora kártérítés kaptak/kapnak? Menyit kapnak az USA-ban, Magyarországon és a világban?

Figyelt kérdés
Tényleg jó üzlet, vagy ez csak városi legenda? És a többség segédmunkáslét és kisnyugdíjasként él/élt?

2016. ápr. 25. 08:07
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Egyik zsidó ismerős mondta hogy ő egyszer kapott a 70-es években kárpótlást, akkor valami nevetséges összeget. Meg pár éve lehetett volna igényelni ezer párszáz euróra amit a németek osztogattak de olyan kritériumok voltak ami alapján kvázi senki nem tudta igénybe venni.
2016. ápr. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
10%
Én hallottam már, hogy szoktak kapni, néhány tízezer forintot. Egyszer Heller Ágnes is mondta, hogy ő kap. Szerintem ez igazságtalan, mert a többség a táborok közelében sem járt, csak pár hónapig meghúzta magát a belvárosban. És szerintem még a meghalt zsidók leszármazottai is kapnak pénzt. Miközben a fogyatékosok semmit sem kapnak pluszba, ha dolgoznak... Azt tudom, hogy Németország még az "elveszett gyerekkor" miatt is fizetett kárpótlást.
2016. ápr. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

#2

A meghalt zsidók leszármazottai semmit nem kaptak. Az kaphat aki 1945. augusztus 31. előtt született és gettóban volt legalább 3 hónapig vagy bujkálnia kellett legalább fél évig. Ez azokra is vonatkozik akik ezt magzati állapotban élték át.

2016. ápr. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
95%

Jelentéktelen, jelképes összegeket kaptak, ami nagyon nagy szégyen, hiszen nem magánbűnözők kínozták meg őket és ölték meg családtagjaikat, hanem egy állam (néha több állam) tette azt szervezetten, brutálisan.


A túlélők többsége soha sem heverte ki az ott átélteket, így semmilyen kárpótlás nem volna túlzottan magas, de amit ténylegesen kaptak néhányan (messze nem minden áldozat) az sok esetben annyira méltánytalan és megalázóan alacsony, hogy csak az áldozatok nehéz helyzete az oka annak, hogy egyáltalán átvenni kényszerültek azokat.

2016. ápr. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
14%
Szerintem meg túl sokat kapnak pár hónapnyi gettóban élésért. A fogyatékosok semmit nem kapnak. Az ávó, a Rákosi Mátyások áldozatai sem. Azt sem értem, hogy lehet azt igazolni, hogy valaki x ideig bujkált vagy gettóban élt. Ez biztos bemondásra megy.
2016. ápr. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Pont hogy nem bemindásra megy ezért is kaptak jevesen kárpótlást mert nem tudták bizonyítani. A fogyatékosokat nem tudom hogy keverted ide. Az ő ellátásuk a magyar állam feladata nem a németé. De a fogyatékosok sem lennének előrébb azzal hogy egyszer kapnak 50 ezer forintot aztán csá.
2016. ápr. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
0%
De a kárpótlásokat a magyar állam (is) adja havonta. Valamelyik év elején hír volt, hogy 50%-kal emelte a Fidesz-kormány a holokártérítést.
2016. ápr. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
0%
Egy cent nem járna nekik. Ők kezdték azzal, hogy bojkottot indítottak a német áruk ellen ( [link] ), érdekes módon most tűzzel vassal harcolnak a BDS ellen, de mikor ők csinálták akkor persze rendben volt és a németek voltak a gonoszak, amiért válaszlépéseket tettek. Szokásos kettős mérce.
2016. ápr. 25. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Jó de akkor hova tűnt az a méretlen nagy összegek, amit pl. a Simens vagy a német állam fizetett. Még a MÁV-ot is perelték.
2016. ápr. 26. 05:10
 10/27 anonim ***** válasza:

"Az ávó, a Rákosi Mátyások áldozatai sem. "


A Rákosi-rendszer alatt elhurcolt embereknek (vagy ha ôk nem élték túl, akkor a közvetlen hozzátartozóiknak) pont ugyanazokat a tételeket fizeti (illetve a hozzátartozók esetén ugyanazt az összeget fizette ki egy összegben) a magyar állam, mint a magyarországi holokauszt áldozatainak.

2016. ápr. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!