Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A holokauszt túlélők, illetve...

A holokauszt túlélők, illetve annak lesleszármazottjai mekkora kártérítés kaptak/kapnak? Menyit kapnak az USA-ban, Magyarországon és a világban?

Figyelt kérdés
Tényleg jó üzlet, vagy ez csak városi legenda? És a többség segédmunkáslét és kisnyugdíjasként él/élt?

2016. ápr. 25. 08:07
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%

A q életbe, hogy nem unjátok még!


Büntibõl kissé hosszú lesz, hogy késõbb ne modhassa senki, hogy nem tud róla. ( Jó, tudom, úgyis fogják mondani. :( )


Amirõl tudok ( a '70 -es évekbelirõl pl nem tudok, de attól lehet ):


1) LEGTÖBBET A NÉMETEK KERESTEK A HOLOKAUSZTON, utána pedig a kelet-európai országok.

Konkrétan, számokban:


az 1934 és 1945 között ELRABOLT ZSIDÓ VAGYON KEVESEBB MINT 15%-át fizették vissza eddig minden kárpótlást beleszámítva. A kelet-európai országokban ez az arány az 5%-OT SEM ÉRI EL, de az abszolút érték itt jóval alacsonyabb.


Egy német kutatás szerint az 1934 után hozott náci törvények alapján kisajátított és a közvetlenül elrabolt zsidó vagyon összértéke


120 MILLIÁRD NÉMET BIRODALMI MÁRKA volt. ( [link] )


Ez 1938-as értéken számítva mintegy 18 milliárd dollár, mai értéken pedig legóvatosabban számolva is 240 milliárd dollár. ( [link] )

A náci Németország a zsidók vagyonából fedezte a HÁBORÚS KÖLTSÉGEK LEGALÁBB 30%-át.


Egy friss kutatás alapján a második világháború óta


a kisajátított és elrabolt ZSIDÓ VAGYON LEGFELJEBB 15%-ÁT TÉRÍTETTE MEG NÉMETORSZÁG,


azt is jobbára az elmúlt három évtizedben (az 1970-es évek elejéig elenyésző kárpótlást fizettek ki, és azt is nagyon lassan). ( [link] )


Amit – jóval később és csekély arányban – visszaadtak, jószerével nem más, mint a rabolt pénzügyi és gazdasági javak használata utáni profit. Részletesebb adatok a jóvátételről [link] és [link] . ( [link] )


Konkrétan Magyarországon az államilag foganatosított rablás így történt:

"A m. kir. minisztérium 1944. évi 3.840. M. E. számú rendelete

a zsidók vagyona tárgyában

A m. kir. minisztérium a következőket rendeli:

1. § (1) A zsidók minden vagyona a nemzet vagyonaként az államra száll át. ... " ( Aláírta Szálasi Ferenc miniszterelnök, megjelent Budapesti Közlöny 1944. november 3. ( vagy 5 , sajnos elmosódott, a KompLlex kft ( a magyar bíróságok hivatalos szállítója ) "Corpus Juris Hungarici" ) c. CD-jén nov 3. )

Fénymásolat: [link]

Teljes szöveg digitalizálva: [link] ( enek a gyüjteménynek az indexében a rendelet dátuma sajnos téves ( 1944.04. ), de a szöveg jó )

Szóval ahhoz képest, amit a Magyar Állam elrabolt a zsidóktól, nem összeg, amit kárpótlás címén fizet, amit majd alább látsz.


2) A Német Állam az 50-es években kezdett valamennyit fizeni, de mivel kiderült, hogy rákosiék lenyúlták, beszüntették.

3) A '90 -es években a Német Állam fizetett egyszerei 500 márkát ( kb 250 EUR ) és attól kezdve havi 6000 Ft, ami évente néhány 5-al emelkedett.

4) Akik Auszriában kényszermunkások voltak, a 2000-es évek elején kaptak egyszeri 8000 EUR-t. Ezt öröklhette a gyerek ( oldalág, v unoka nem ). ( aki ezt sokalja, annak táékoztatásul: Édesapám mérnök volt, kényszermunkásként is mérnöki munkát végzett két évig, minimális étkezésért és egy priccsért. Ha ráe´rsz, számold ki, mennyivel lett volna több két évi mérnöki fizetés ennek az értékénél. Ha meg tõlem írígyled, gondold meg, hogy ez hiányzott a gyerekkori ellátásomból. )

5) A Magyar Állam fizet havonta nyugdíjkiegészítést, ezt megnezheted a vonatkozó törvényben ( konkrétabban késõbb ), esetemben ez jelenleg havi 25 eFt.

6) Mint már említették, aki gettóban volt, v bujkálni kényszerült ( esetem mindkettõ, persze nem ´bujkálTAM, hanem bujtattak, mivel harmadik évemet koptatván nem voltam teljesen önálló ), a Német Államtól havi 300 EUR.


Ennyirõl tudok.


Aki sokalja, javaslom, próbálja ki - csak három hónapig - a gettóéletet, vagy azt, hogy bujkál, azzal, hogy ha elkapják, annyi. ( Illetve, ha kisgyerek, cipelik ide-oda, nem tudja, hogy hoolnap hol es kinél alszik. )


Még valami:


Bár semmi köze a tárgyhoz, de jegyezzük meg, HAZUGSÁG, hogy a fogyatékkal élõk nem kapnak. Csak annyi ( az igazságtalansáag ), hogy a vegtaghiányosnak is évente kontrolra kell mennie, mivel pártunk és kormányunk szerint esetleg közben kinõtt a lába ( pártuntól és kormányunktól nem váaható, hogy képesek legyenek megkülönböztetni az embereket a gilisztáktól. )


Az pedig, hogy az 1949 - '89 idõszak áldozatai ne kapnának, MÉGNAGYOBB HAZUGSÁG. Még a teljes joggal felkötött nyilas gyilkosok leszármazottai is kaptak. ( Lehet, nem mind, de sokan. )


Erre vonatkozólag: [link] keresett szónak beírod: kárpótlás. A találatokként kiírt tövényekben elolvashatod.

Nagyvonalakban: mind a kocepciós perek áldozatainak leszármazotai ( illetve, ha nem halálos volt az ítélet´és még élt akkor maga az áldozat ), mind az államosított javakért ( gyár, mûhely, föld, egyéb ingatlan ) volt kárpótlás, utóbbi hivatlos nevén "részleges kárpótlás", mert nem a tényleges értéket fizették és max 5 mFt-ig.

+++++

Külön megjegyzést kíván az az otromba, cinikus és egyútal ostoba pimaszság, miszerint "Ők kezdték azzal, hogy bojkottot indítottak a német áruk ellen".


A tények:

1) hitler a Német Birodalom kancellárja lett ( 1933. jan 30. ) ez világszerte ( pl Angliában, Amerikában, de más országokban is ) ellenérzést váltott ki.

2) fokozódott a Német Birodalomban az antiszemitizmus, szaporodtak az incidensek, bár egyelõre nem állami szinten. Márciusban az US Külügyminisztérium tájékoztatta az Amerikai Zsidó Kongresszus Elnökét, hogy a németországi US nagykövet tájékoztatása szerint a németországi zsidóüldözések hamarosan megszünnek - vagyis addig VOLTAK.

3) Ezután vonultak zsidó tiltakozók a NY-i poldármesteri hivatal elé, tiltakozva a németországi zsidóüldözések ellen és hívtak fel a német termékek boycottjára.

- Tehát mégegyszer: AMERIKAI zsidók hívtak fel a boycottra, amihez csatlakoztak amerikai nem zsidók közül is és Angliában is.

4) A Zsidó Német Állampolgárok Központi Társasága ( Centralverein deutscher Staatsbürger jüdischen Glaubens - 1936-tól Jüdischer Central Verein ( Zsidó Központi Társaság ) ) NYILATKOZATBAN ELLENEZTE a boycottot. ( Akárcsak a magyar zsidók a numerus clausus kapcsán )

5) EZZEL SZEMBEN kb ugyanakkor a legnagyobb NÉMETORSZÁGI ZSIDÓ szervezetek nyilatkozatokat adtak ki, hogy a "zsidóüldözés puszta kitaláció", illetve, hogy "külföldi kisérlet Németország befeketítésére". ( Akárcsak a magyar zsidók a numerus clausus kapcsán ) - Itt kell megjegyezni, hogy ua napon ( márc. 24. ) hitler tagadta, hogy megkülönböztetés lenne zsidók és keresztények sérelmére. ( Tehát volt. Zsidók sérelmére mindenesetre, az un "Árja paragrafus", mely sok mindenbõl kizárta a nem árjákat, igaz, ezt csak ápr. 7-én terjesztették ki. )

6) Apr 1-én a Német Birodalom hivatalosan boycottot hirdetett a birodalom egész területére a zsidó érdekeltségekre ( boltok, stb ).


Vagyis: német termékek elleni boycottra KÜKFÖLDI zsidó szervezetek hívtak fel, a Harmadik Birodalom ezért a NÉMETORSZÁGI zsidók ellen rendelt el és hajtott végre boycottot.


Arról már nem is szólva, hogy a termékek boycottja és a népirtás között azért mutatkozik némi ( lehet, némelyek számára jelentéktelennek tûnõ ) különbség.

Meg arrólsem szólva, hogy, ha kiirtják a zsidókat, akkor pláne nem fognak német termékeket vásárolni.


Szóval, mint említettem, a boycott említése a népirtás miatti kártérítés kapcsán nem egyéb, mint otromba, cinikus és egyútal ostoba pimaszság.

2016. ápr. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:

#7

Persze biztos van ilyen tétel a költségvetésben de ez is a haverok kifizetésének egy módja. Az átlag emberek akiknek járna nem is tudnak erről.

2016. ápr. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:

ma 22:24


tévedsz, akinek jár, mindenki kapja. illeve tudok olyanról, aki visszautasította. de õ is kapta volna.


más kérdés, h a túlélõk közül a 75 évemmel a legfiatalabbak közé tartozom, össz, ha 2000 -en vagyunk még életben. ennyit kifizetni a Magyar Államnak nem akkora mutatvány, még fityisz kormánynak se, kivált, hogy nem nagy tételkrõl van szó. mint említettem, az emeléssel együtt 25 eFt. ha megszorzod, 50 mFt. de lehet, mire leírom, 25 e-vel kevesebb. szal nem emiatt nincs a kórházakra, iskolákra. egyetlen stadion a soxorosa.

2016. ápr. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
Ja, bocsi, majd elfeledtem: a 25 e, az a német járadék, plusz a magyar nyugdíjkiegészítés
2016. ápr. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
0%

25 ezer forint néhány hónapnyi gettóban lakásért (amit évszázadokig gyakoroltak a középkorban) nevetségesen magas összeg. Főleg azoknak, akik 3 évesek voltak. Már nem is emlékeznek rá, de havonta zsíros összegeket kapnak a magas nyugdíjuk mellé, míg más tisztességes magyar ember 50 ezer nyugdíjból él. A fogyatékosok semmit sem kapnak, ha dolgoznak, viszont ezek akkor is megkapják.

Ja, kirabolták a zsidókat anno, de a gazdag vagy jómódú zsidók sem valószínű, hogy tisztességesen gazdagodtak meg... Ahogy ma sem.

2016. ápr. 27. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%

"25 ezer forint néhány hónapnyi gettóban lakásért (amit évszázadokig gyakoroltak a középkorban) nevetségesen magas összeg."


Mint már modtam, próbáld ki a néh´+any hónapi gettóban lakást!

A körülményeket elolvashatod sok helyen. Ez a gettó ugyanis lényegesen különbözött a középkori gettóktól, amik egyszerûen csak elkerített városrészek voltak õrséggel, viszont a városrészben normális élet folyt.

Hogy a terézvárosi gettóban milyen volt az élet, azt olvasd el!


"Már nem is emlékeznek rá"


Egy apróság, ami - a náhány snitt között - megmaradt: egyszer valmiért a Csanády utcáról beszéltek. Kisgyerek- és diákkoromban nem akadt arra dolgom, több, mint 20 évvel késõbb, már felnõttként jártam arra. Amikor megláttam az utcatáblát, összerázkódtam és alig maradtam lábon. Hogy mirõl beszéltek akkor, mi történt egyébként, nem emlékeztem, ma sem emlékszem, csak arra, hogy "Csanády utca", és hogy valami nagyon rossz volt, vagy amirõl szó volt, vagy ami akkor történt.

Hát csak ennyi a semmi. Persz, nem ez az egyetlen.


"havonta zsíros összegeket kapnak a magas nyugdíjuk mellé"


Engedd meg, hogy ezzel körülröhögjelek! De úgy, hogy beeleszédülsz. Persze, ha nem engeded, akkor is.


"A fogyatékosok semmit sem kapnak, ha dolgoznak"

1) Nem "fogyatékosok", hanem fogyatékkal élõk. Fogyatékos Te vagy.

2) Nem igaz, hogy nem kapnak, nézz utána a megfelelõ jogszabályban.


"viszont ezek akkor is megkapják. "

Ja, dolgoznak 70 - 75 évesen. Ha mégis, és valami rendes fizetésért, akkor természetesen a nyugdíjat nem kapják.


"jómódú zsidók sem valószínű, hogy tisztességesen gazdagodtak meg"


Persze, a Te mércéd szerint az olyan munka, amihez tudás szükséges, az tisztességtelen, mert szerinted a tudás tisztességtelen. ( Pl mérnök, orvos, stb. A háború elõtt a tanárokat is, ha nem is nagyon, de tisztességedsen megfizették. a kezdõfizetés volt hav 200 pengõ, amikor az volt, hogy "havi 200 fixszel az ember könnyen viccel". )


Még egy apróság: a vége felé kicsempészek a gettóból és egy néninél helyeztek el. Oda jött értem Édesanyám hónapok múlva. Mint sokkal késõbb megtudtam, Szüleimet, Nagyszüleimet azalatt ´+utnak indították az óbudai téglagyárba, természetesen gyalog. Édespám, mint mérnök, nagyon jól ismerte, így este lelépett, másnap reggelre ért vissza megfelelõ társasággal, leordították az õröket és rámutattak egy csoportra, persze benne volt a család, és elhozták. Így maradtak meg szüleim, Nagyszüleim. A többiek elindultak a "halálmenetre". ( Ha érdekel, nézz utána. )

Ezt csak annak szemléltetésére, hogy Édespám nem származott ilyedõs családból. Magam sem. úgyhogy nem javaslom, hogy valahogy személyesen, élõsoban ilyesmivel baromkodj.

Nem a holokauszt, vagy a kápótlás tabu, hanem a hülyeség. fõképp, ha otromba, pimasz és cinikus.

2016. ápr. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%

# 17 ma 12:54


otromba, pimasz és cinikus hülyeségedre tartalmlag már válaszoltam.


off: nem, mintha az olimpikonokhoz közöm volna néhany felületes ismeretségen túl, de kupáláod érdekében megjegyzem, hogy amíg te a kocsmában, vagy a bulinegyedben rohasztottad az agyadat, addig az olimpikon éveken át napi 8 - 10 órát edzett, hogy elérje az eredményt, mert kevesebb ma már nem elég. azalatt tanulni se nagyon tudott, azt kezdheti, mkor visszavonul.


on: ismetelten óva intlek attól, hogy ilyesmit személyesen, elõszóban hirdess, mert akkor az arcod nem pirulni, hanem kékülni, zöldülni fog.

2016. ápr. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

# 19t ma 18:30


nem, az a szomorú, hogy hozzád hasonló mocskok rongálják Magyarország levegõjét. az az oka annak, hogy vannak akik csakugyan tisztességesen dolgoznak, mégsem jutnak egyrõl kettõre.


További kellemes ostona, otromba, pimasz és cinikus gyûlölködést, mocskolódást!

2016. ápr. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
0%
Hát tényleg szomorú, hogy itt szidhatja valaki az őshonos magyarokat, hazafiakat, mintha csak az övé lenne az ország, és még pöffeszkedhet is, és megkapja a pénzét is. És még ő beszél tisztességes munkáról (sic), mintha nem ők túrnák ki a náluk tehetségesebbeket minden pozícióból (lásd fenti videó).
2016. ápr. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%

nem, az a szomorú, hogy vannak újnáci, újnyilas pártok, melyek havi 3 - 400 eFt-t fizetnek neked és a hozzád hasonló szemeteknek hogy ilyen mocskokat irkáljatok, miközben tisztességes kórhazi nõvérek, tanárok koszos havi 120-150 - 180ert halálra dolgozzák magukat.


ezért nézünk így ki. :@

2016. ápr. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!