Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért vannak még ma is feminis...

Miért vannak még ma is feministák?

Figyelt kérdés

Már elértek mindent, egyenjogúak a férfiakkal, járhatnak szavazni,ugyanúgy fizetnek adót mint férfiak, akár kukások is lehetnek vagy akármilyen túlképzett tudósok is. Manapság miért "harcolnak"?

Illetve mi az a "femináci"?


2016. máj. 19. 06:03
1 2 3 4
 1/37 A kérdező kommentje:
Ja, és s miért vannak férfi feministák?
2016. máj. 19. 06:05
 2/37 anonim ***** válasza:
25%

Elvileg megvan az egyenjogúság, de a gyakorlatban még mindig egy férfivilágban élünk. Gyakran felhozott példák:


- ugyanazért a mnkáért átlagosan 20%-kal kevesebbet kap egy nő.

- hagyományosan jobb vezetőnek tartunk egy férfit, így nehezebb a közéletben vagy a vállalkozásokban ilyen pozíciókba kerülni nőknek

- sokkal gyakrabban ítélik meg a nőket külsejük alapján... stb.

2016. máj. 19. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 A kérdező kommentje:

+ha egyenjogúak akarnak lenni meg egyenlő bánásmódot, akkor miért "kell" a nőket előreengedni az ajtónál? Vagy miért szabadulhatnak a nők előbb egy süllyedő hajóról mint férfiak? Nem akarnak "egyenlőbbek" lenni? Mert nekem nagyon így néz ki.

(A minap vplt olyan, hogy egybidióta nő 10 percen keresztül követett és mondt a szarságait hogy micsoda szenny férfi vagyok, mert előreengedtem egy ajtónál... beraktam a fülhallgatóm, rá se figyeltem, de jött mellettem és folyamatosan pofázott hogy ,,mit képzelsz? Azt hiszed gyenge vagyok és nemtudom kinyitni az ajtót? Mert azt hiszed a buta fejeddel, hogy mi a gyengébbik nem vagyunk? Blablablablabal."

2016. máj. 19. 06:19
 4/37 anonim ***** válasza:
3%
Az estrogen hormon miatt.
2016. máj. 19. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:

- ugyanazért a mnkáért átlagosan 20%-kal kevesebbet kap egy nő.


Meg kell cáfoljam, egy nő sokkal többet keres. Főleg ha titkárnő és..



- hagyományosan jobb vezetőnek tartunk egy férfit, így nehezebb a közéletben vagy a vállalkozásokban ilyen pozíciókba kerülni nőknek


Ezt is meg kell cáfoljam. Általában az iskola igzgatók nők. És csomó vállalatnál is. Persze nehezebb megpályázni ha nem ő alapította a vállalatot.


- sokkal gyakrabban ítélik meg a nőket külsejük alapján... stb.


Igen, ez így van. És? Ha jól néz ki valaki, jobb bánásmódot kap, mint egy férfi.

Ha átlagos/csúnya, akkor annyit kap mint egy férfi

2016. máj. 19. 06:23
 6/37 anonim ***** válasza:
44%

Amíg lesznek hímsoviniszták, van helyük a feministáknak is.

Kivételezés mégis, a női egyenjogúság ellenére:

az utódok "elkészítésében" sokkal nagyobb szerepet kapnak a nők, mint a férfiak. Mindkettő kell, de a nő jobban...

2016. máj. 19. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
80%
Ez olyan mint mint a rasszizmus. Csak itt nem az van,hogy "azèrt mert nèger vagyok?" hanem "azèrt mert nő vagyok?",mèg akkor is ha egyáltalán nem azèrt,de ezt használják ki sok esetben.
2016. máj. 19. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
81%

Azért hogy kirekesztő légkondícionálók ellen küzdjenek:


[link]


és más hasonló értelmes és építőjellegű dolgokat csináljanak, pl Slut Walk:


[link]


vagy azért harcolni, hogy ha szex előtt egy nőnek azt hazudod, hogy gazdag vagy, akkor börtönbe kerülhess megerőszakolásért:


[link]

2016. máj. 19. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
25%
Furcsa ez, alapból nem szimpatizálok a mai feministákkal, de mikor meglátom az ilyen hibbant antifeministák "érveit", hát férfiként is sokkal szimpatikusabbá válnak a feministák!
2016. máj. 19. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
24%
Mert a nők egyenlő esélyei még ma sem valósultak meg. Nézz körül, rá fogsz jönni.
2016. máj. 19. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!