Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Kik lesznek a segédmunkások...

Kik lesznek a segédmunkások pár év múlva minimálbérért, ha a mai magyar fiatalok 80-90%-ának az a hozzáállása az egészhez annyi, hogy ők rabszolgabérért nem hajlandóak dolgozni?

Figyelt kérdés
Nem fikció, nem én találom ki, a melóhelyen, ahol dolgozom, nem találnak embert, és vannak olyan munkák, amelyek elvégzetlenek maradnak, mert nincs munkaerő, de más cégeknél is hallani ilyet, hogy egyszerűen nincs munkaerő, a mai fiatalok meg vagy külföldre mennek, vagy pedig beadják az unalmast, mert ők 80-90 ezer nettóért a kisujjukat nem mozditják meg, mi lesz ennek a vége?

2016. júl. 16. 13:17
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
97%

Jól teszik, hogy nem mennek el 80-ért gürizni.

Tessék emelni a béreket.


A vállalkozó, aki nálunk a légkondit csinálta a múltkor, ő is mondta, alig találni embert.Így, már nettó 190-et kell fizetnie az alkalmazottaknak, mert felmondanak.



A nemzetközi multi meg tud fizetést emelni, van ott profit.Legfeljebb a tulajdonosok nem 2 új milánói nyaralót vesznek a másik 8 mellé.



Kérdező, te ne fanyalogj.Kell ez ezeknek a rabszolgatartó multiknak, sunyi csaló vállalkozóknak.Lassan felébrednek Csipkerózsika álmából és elkezdenek fizetni.Ha nem, akkor meg lehúzhatják a rolót.

2016. júl. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
*mert különben felmondanak.
2016. júl. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
98%

Esetleg a munkaadóknak is át kellene gondolniuk, hogy nem érné-e meg több fizetést adni, hogy hosszútávra, minőségi munkaerőre tegyenek szert ahelyett, hogy rövid időre, minimális befektetéssel dolgoztassanak azzal a felfogással, hogy a szükség nagy úr, úgyis lesz valaki.

Nem a mi hibánk, hogy nettó 80-90 ezerből nem jön ki rendesen az ember a hónap végéig.


Egyébként nagyon érdekes, hogy úton-útfélen azt hallom, alig van munkaerős, engem meg 20 pályázatból jó, ha egyre hívnak be interjúra...

2016. júl. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
90%

Az lesz ennek a vége, hogy vagy normálisan megfizetik őket vagy elhúznak innen a búsba, aztán a sok igazmagyar meg majd leshet, hogy a fiatalok elhúztak Szentnemzeti Magyarországról.

Amúgy bőven nem csak a segédmunkásokkal van baj.

2016. júl. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
92%

Fogalmam sincs, és remélem, ez már nem is lesz az én bajom! Jövőre végzek, már van egy közép C-m, és eleve az volt már nem csak az én, hanem a szüleim terve is, hogy külföldön fogok dolgozni. Már azt is tudom, melyik cégnél.


Fiatal vagyok, nem értek nagyon a politikához -bár érdekel-, de van egy olyan érzésem, ebben az országban valami nagyon bűzlik. Nem tudom, ki ba_szta el, de el van b_aszva, élhetetlen.

2016. júl. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
97%
Nem fognak emelni. Hoznak külföldit. Mint a Nógràdi ceg aki mexikói varrónőket vett fel. A magyar fiatal külföldre megy, mert ott meg a helyi fiatal nem akar 6-7-8 €-èrt dolgozni.
2016. júl. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
94%

Esetleg az államnak is el kellene gondolkodnia, nem kellene-e járulékot csökkenteni, nem csoda, ha sokan nem jelentik be az alkalmazottakat.

Nem minden vállalkozó csaló, sokan egyszerűen azonnal bezárhatnának, ha 150%-os fizetésemelést kellene adniuk a mostani járulékkulcsok mellett.

2016. júl. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
96%

A multinak nem nagy ügy az egész. Annak idején azért költöztette ide a termelést Nyugat-Európából, mert ott már túl drága volt a helyi munkaerő, itt a töredékéért megcsinálták ugyanazt a munkát. Ha itt is drága lesz termelni, összepakol és elhúz oda, ahol még nagyobb a szegénység és az itteni bérek feléért is talál munkaerőt.

A KKV-k lesznek bajban, mert ők nem lépnek tovább ilyen könnyen. Ott vagy normális bért kell adni a melósnak, vagy el kell érni, hogy ugyanolyan bruttóból több nettó jusson a dolgozónak, ha pedig egyik sem megy, akkor majd hoznak bulgár, albán és egyéb vendégmunkásokat, akik minimálbérért is lelkesen dolgoznak, mert otthon még ennyit sem keresnek - valahogy úgy, ahogy a nyugati cégek magukhoz csábították az ottani viszonyok között olcsó magyar munkaerőt.

2016. júl. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
96%
Hol a probléma? Végre kezd kirohadni a munkaerőpiacról a kádári proli, aki szarért húgyért elvállal bármi lepra munkát, aztán meg elégedetlenkedik a kocsmapult mellett, hogy máról holnapra él, mert nem fizetik meg. Így kell kikényszeríteni a korrekt bérezést a munkáltatóktól, jól teszik.
2016. júl. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
90%
Én még pályakezdés előtt állok. De én is úgy vagyok vele: ha itthon nem találok rendes bérezésért munkát, külföldre megyek. Fiatal vagyok, előttem az élet, tudok külföldön érvényesülni. De azért nem fogok itthon maradni, hogy alacsony bérből vegetáljak, amikor valami egzisztenciát is kéne teremteni, de ahhoz pénz kell. Persze ha normális fizetést kapok, akkor maradok, de azért szeretnék előre haladni az életben.
2016. júl. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!