Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Kik lesznek a segédmunkások...

Kik lesznek a segédmunkások pár év múlva minimálbérért, ha a mai magyar fiatalok 80-90%-ának az a hozzáállása az egészhez annyi, hogy ők rabszolgabérért nem hajlandóak dolgozni?

Figyelt kérdés
Nem fikció, nem én találom ki, a melóhelyen, ahol dolgozom, nem találnak embert, és vannak olyan munkák, amelyek elvégzetlenek maradnak, mert nincs munkaerő, de más cégeknél is hallani ilyet, hogy egyszerűen nincs munkaerő, a mai fiatalok meg vagy külföldre mennek, vagy pedig beadják az unalmast, mert ők 80-90 ezer nettóért a kisujjukat nem mozditják meg, mi lesz ennek a vége?

2016. júl. 16. 13:17
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
95%
80-ból egy szobát bérlek Pesten, mellé jut egy bérlet és marad 10 ezer forint kajára, magyarul a létfenntartás szintjét nem érem el. 80 ezerért inkább árulnék drogot vagy elmennék lopni, de azért nem fogok dolgozni, hogy éhenhaljak.
2016. júl. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 homo ludensz ***** válasza:
83%

*9es hozzászóló. A kádárproli nem azért vállalt el szarért-húgyért minden munkát mert jó kedve volt.Akkoriban annyit fizettek akárhová mentél 20-50fillérnyi órabéremelésék voltak és azért nem mindenki hagyta ott az évek alatt megismert munkatársait.

Akkor is kiléphettél de nem lődöröghettél az utcán hetekig-hónapokig munkahely nélkül mert a személyidbe a lakcím mellé valami munkahely is kellett lenni bejegyezve. A kádárproli nem csomagolhatott hogy majd jó pénzért külföldön mosogat mert már a vonatról leszedték és bevágták a sittre. Kikopnak ez igaz mert mindenki egyszer elkopik akár itthon nyüvi magát akár külföldön. Az viszont tévedés hogy 25 évvel a nagy szabadság eljötte után most a kádárproli miatt fizetnek havi 90-100 ezer forintot a multik vagy bárkik. Aki akkor született az is már felnőtt ember tehát maga dönt hogy dolgozik vagy sem.

2016. júl. 18. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim válasza:
100%
Ém most Minimálbérért dolgozom.Netó 73.ezerért.Okj-s Eladóim van.Meg Festő a szakmám.De az épitőipar haldoklik.Lenne jobb helyem is,pl:gsm boltba Értékesítőnek.De oda azért nem vesz fel a tulaj mert nincs az az Isteni Érettségi.Neki ilyen Kvák kellenek aki tud bambán vigyorogni.
2016. aug. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, miért érzed problémának azt, hogy az emberek nem akarnak rabszolgabérért dolgozni?
2016. aug. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
88%

Kérdező, így jártatok. Mit kell rinyálni mint egy fürdős prosti?

Főleg fiatalként áruld már el nekem, hogy nettó 80-90 ezerből hogy tudnék lakást bérelni?, ennyiért csak a kretén megy szívni. Olyan mérhetetlenül ciki volt nekem mikor 24 éves koromig szüleimmel éltem, bele adtam, de ennyi idősen már nem egészséges otthon élni.

2016. nov. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
8%
Piacgazdaságban élünk, én meg 200 ezer alatt nem dolgozok senkinek!!! Aki nem fizet nettóba 200-at annak nem is kell a munkaerő.
2017. febr. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
85%

Ilyen a kereslet-kínálat a kapitalista versenyben, jó reggelt! :))


A cégek most annak a levét isszák, hogy az elmúlt 25 évben az egész üzleti modelljüket a korlátlanul rendelkezésre álló, kizsigerelhető munkaerőre építették fel, és azt hitték, ez örökké fog tartani. És mivel Nyugatról nem zavarják haza az elvándorlókat, hanem ugyanolyan munkáért 3-4x-es bért fizetnek nekik, így bizony nem a munkavállalók a versenyképtelenek. A "vége" meg az lesz, hogy a lusta, életképtelen vállalkozók lehúzhatják a rolót.

2017. febr. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
Nem vagyok vállalkozó ellenes félre ne értsétek sőt szeretem a vállalkozókat, de a pénzt még jobban.
2017. febr. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
94%
A segédmunka nagyon nehéz, fárasztó fizikai munka, azt nem lehet minimálbérért végezni. Reggel rendesen köll zabálni, ha nem akar az ember kidőlni, az meg nem lehet minimálbúl
2017. febr. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
21%
Majd a német menekültek akiket a migrantok elüldöznek az otthonukból. Legyél nyugodt, jönnek azok szare hugyé, csak az életüket mentsék.
2017. febr. 21. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!