Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A liberálisok támogatják a...

A liberálisok támogatják a burkini viselését?

Figyelt kérdés

2016. aug. 18. 19:20
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
98%

Nem tiltanám be.


Liberális szemmel a világ nem olyan, hogy valamit vagy be akarsz tiltani, vagy támogatsz. Hanem van a dolgok 99%-a, amit se nem támogatsz, se nem akarsz betiltani, van mondjuk 0,9%, amit támogatsz és 0,1% amit be akarsz tiltani. A burkini a 99%-ba tartozik.

2016. aug. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%

Én nem támogatom, de nem is zavar különösebben.

Viszont a kölcsönös toleranciát elvárom.

2016. aug. 18. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem zavar.
2016. aug. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

2: Pont itt a baj. Mútkor olvastam hogy Berlin közelében meg akarták szűntetni az FKK (nudista) strandot, hogy ne zavarja a muszlimokat.

Ezt én már a ló másik oldalának tartom.


A másik az hogy elvileg ezt véleményem szerint rákényszerítik a nőkre. 20-30 éve lehetett, amikor iránban bevezették és tüntettek a nők ellene.

Ezért én nem támogatnám. Lehet nem tiltanám, de ha pl. neki nem tetszik hogy egy naturista fürdőben én a ...-öm akarom lógatni, akkor ne jöjjön oda.

2016. aug. 18. 19:33
 5/28 A kérdező kommentje:
Bocs, iránban a burkára gondoltam természetesen.
2016. aug. 18. 19:36
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy sok muszlim nőre rákényszerítik a burkát meg társait egy komoly probléma. De a betiltása semmilyen szinten nem megoldás, sőt csak rontja a szóban forgó nők életminőségét. Mi lesz azokkal a nőkkel, akiknek nem engedte az ultrakonzervatív férjük/apjuk/akárki a bikini viselését így, hogy nem vehetnek fel burkinit? Majd biztosan ettől a konzervatív muszlimok meggondolják magukat, és megengedik a bikinit. Ugye? Ugye ugye? Ja nem. Helyette nem a bikini lesz csak megtiltva, hanem en bloc a strandra járás. Szóval az, hogy ezzel a muszlim nőkön próbálnak segíteni, egyszerűen nem igaz.
2016. aug. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

6: "Ugye? Ugye ugye? Ja nem."


Ezt leszámítva értelmes válasz lenne.


Egyébként nekem Karlsruhéban azt mondták annakidejében hogy xy-fürdőben meztelenül kell fürdeni. Tudmoásul vettem és úgy mentem.


Most nekik miért nem lehet építeni saját fürdőt?

2016. aug. 18. 19:55
 8/28 anonim ***** válasza:
21%
#6:Az a baj,hogy minél inkább teret adnak az arab,iszlám szokások terjedésének,annál előbb eljön az idő,amikor ez lesz a kötelező viselet a strandokon.Arab országokban tartóztattak már le európai nőket,mert "túl sokat mutattak magukból",sértve ezzel a helyiek törvényeit,szokásait,vallásos érzékenységét.Ahogy nemrégiben megkéseltek egy francia anyát és három lányát, muszlim szomszédjuk,ugyanezért.Mert fürdőruhában merészeltek reggelizni.Egy pakisztáni modellt,hasonló okokból(viselkedésével,öltözködésével,stb,"szégyent hozott a családra"),saját bátyja ölt meg.Gondolom,a franciák nem szeretnék,ha Európában is ez lenne a "normális".
2016. aug. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
55%

Ez a burkini betiltása dolog egy érdekes dilemma. Mindkettő oldalnak megvan a maga jó érve, és nagyon nehéz eldönteni hogy akkor mi a helyes.


A tiltók oldalán ott van hogy a közbiztonság szempontjából látni kell hogy ki áll előtted, azt mondják példaként hogy bemegy a bankba és akkor bárkinek beadhatja magát, vagy lop és nem tudják beazonosítani. Ráadásul az integrálás a betiltás nélkül nem megy.


A toleránsabbak (mint semleges tulajdonság) oldala pedig azt mondja hogy igen ám, csak hatalmas gondokat okoz ha betiltjuk mert akkor meg bazi mérges lesz a muszlim közösség, ezért nem lesz integrálás, tisztelni kell a kultúrájukat ha azt akaruk hogy ők is tiszteljenek minket. Egyébként az ilyen embereket szemszöge leginkább, hogy jó emberek legyünk, ne csesszünk már ki senkivel csak a mi érdekeink miatt. Aztán persze meg Franciaországnak ott vannak a volt Afrikai gyarmatai ahonnan áramlanak meg a muszlimok és ez ellen nem lehet mit csinálni.


Személy szerint én inkább betiltanám mint nem, tisztelet ide oda tudjuk mekkora barom ideológiai miatt van burkini, szóval inkább ezt úgy kéne fölfogni hogy nem a kultúrát "írtjuk" hanem a hülyeséget.

2016. aug. 18. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
77%

A toleranciának oda-vissza kène működnie.

Ha èn egy arab országban bikiniben vagyok azt engedik? Nem.

Akkor itt meg ne mászkáljon talpig lepelben, mert az meg nem európai.

Ha nem tetszenek az európai normák akkor dèl felè tessèk menni, az utat már ismerik.

2016. aug. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!