Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Csak szerintem nevetséges ez...

Csak szerintem nevetséges ez a divatos menekülljün az országból, mert nyugaton kolbászból van a kerítés hozzáállás?

Figyelt kérdés
Leginkább az a vicces, amikor a végzettség nélküli emberek, minimális nyelvtudással kimennek Németországba vagy Angliába, mert ott megkeresnek 500-800 ezer forintot. Csak aztán rájönnek, hogy az ottani minimálbér csak forintban hangzik jól, de ott ugyan úgy a társadalmi létra alján van és éppen csak még tud élni. Plusz még idegennek is számít. Azt még megértem, hogy jól képzett szakmunkások, diplomások kimennek, rendes nyelvtudással, mert ők be tudnak illeszkedni. A másik amitől kivagyok, hogy jól képzett értelmiségiek, akik itthon is jól élnek, otthagyják a munkájukat és elmennek pincérnek vagy ilyesmi.
2016. aug. 30. 15:14
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

"A másik amitől kivagyok, hogy jól képzett értelmiségiek, akik itthon is jól élnek, otthagyják a munkájukat és elmennek pincérnek vagy ilyesmi."


Én meg ettől a mérhetetlen mocskolódástól és gyűlölködéstől vagyok ki teljesen. A diploma megszerzése után én is tervezek kimenni.

2016. aug. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
88%
Érdekesek ezek a tapasztalatok. Nekem kb 20 közeli ismerősöm él külföldön gazdasági menekültként:). Anglia, Spanyolország, Németország, USA, Málta. Senki, azaz senki nem panaszkodik, sőt! Vissza jönni az szóba sem jöhet, inkább a lehetőséget próbálják megteremteni arra, hogy az idősebb, nyelvtudás nélküli családtagokat is valahogy kivigyék.
2016. aug. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
hát lehet te viccesnek találod de ezen sirni kéne hogy valakik igy elindulnak innen. szépen tükrözi a hazánkat ezek a cselekedetek. elég sok ismerös jóbarát kint van már amerikától kezdve anglia német ausztria szokásos országok. de egyse panaszkodik sööööt viszik a családtagjaikat valamelyik meg már kivitte. és igen nem egy nem kettö nyelvtudás nélkül vágott neki és jól élnek köszönik szépen. diplomások itt jól keresnek? ne nevettess már. nem hiszem hogy viccböl mennek ki pincérnek :) na meg kicsit nézz a jövöbe. lesz itt nyugdij szerinted? egészségügyi ellátás? szinvonal? és ez az elkövetkezendö 10-15évre mondom .
2016. aug. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát még az milyen vicces,hogy nem nagyon áramlanak visszafelé...
2016. aug. 31. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként,unokaöcsém is végzettség,nyelvtudás nélkül ment ki Londonba.Ma már "perfect" angolból és bár azt mondja,hogy "meggazdagodni" nem fog,de eszében sincs hazajönni,ha nem muszáj.Lassan 8éve dolgozik ott.
2016. aug. 31. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!