Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Magyarországon lényegében...

Magyarországon lényegében társadalmi elvárás hogy dolgozz szorgalmasan alamizsna fizetésért és maradj csendben?

Figyelt kérdés
2017. márc. 23. 21:39
 1/10 anonim ***** válasza:
71%
Igen, a magyarok ezt szeretik.
2017. márc. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
35%

"dolgozz szorgalmasan" - igen ez teljesen természetes elvárás

"alamizsna fizetésért" - ez meg már mindenkinek egyéni szociális problémája

2017. márc. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
18%
ahogy a kettes írja...én a jó munkámért jó fizetést is kapok...ha valaki nem így tesz, akkor valami hiányzik, és nem feltétlenül az a gond, hogy Magyarországon dolgozik...
2017. márc. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
96%
Ha kinyitod a szád,akkor kiderítik rólad,hogy hazaáruló nemzetromboló kommentista vagy
2017. márc. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
96%
Dolgozz keményen, hadd menjen még több pénz a nagyurak számláira!
2017. márc. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%
NEM társadalmi elvárás, csak nincs más lehetősége az emberek többségének. Nem mindenki Fideszes, vagy vannak Fideszes haverjai, hogy jó fizetést kaphasson.
2017. márc. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
25%
Ha mashoz is ertenel nem csak burgerforgatashoz, akkor nem csak alamizsna fizetest kapnal.
2017. márc. 24. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Sajnos Magyarországon rendszerszinten az a gyakorlat hogy egy erős réteget nem akarnak hagyni kiemelkedni. Ha szegény vagy, kiszolgáltatott vagy, ha kiszolgáltatott vagy, befolyásolható vagy. Ennyi.


Ne vegye senki nagyképűségnek, nem annak szánom, de teljesen abnormálisnak tartom hogy emberek százezer körül keresnek havonta. Ebben szerintem mindkét fél hibás. Szerintem aki élelmes és nem rest valami jót kitalálni magának, havi legalább kétszázezer Forintot bárki meg tudna keresni. Ha én munka nélkül maradnék és nem tudnék a szakmámból megélni, akkor azonnal elkezdenék pl. háztartásokat takarítani, plusz egy kis eBayezés: ebből összesen havi 2-300e Forintot gond nélkül összeszednék saját időbeosztásban. Szóval azt gondolom, hogy a legtöbb emberből a lelemény hiányzik. Ugyanakkor tudom hogy vannak helyek ahol tényleg nincs lehetőség és valóban nehéz a helyzet. Tisztelem és becsülöm azokat akik ott is megállják a helyüket az életben.

2017. márc. 24. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Amúgy a kérdésedre pontosan válaszolva, bizonyos közösségekben tényleg megvan talán még az az átkos-korabeli beidegződés, amikor egymást figyelgették a szomszédok, hogy "miből tellett vajon nekik kifestetni a házat, biztos valamit maszekolnak"... Van egy amolyan kispolgári beidegződés sokakban, hogy amink van, az van és inkább nem is próbálunk többet szerezni hanem ebből a kicsiből megleszünk és legalább van mire panaszkodnunk. A szüleim is kicsit így éltek és nekem sok idő telt el mire rájöttem hogy jobb az, ha kitalálom hogy mit szeretnék, s utána azt is kitalálom hogy mit kell ehhez tennem hogy meglegyen. Minden lehetséges, csak nem jön magától.
2017. márc. 24. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
szavazzatok csak le, akkor is ez az igazság, és én érezném magam szarul, ha nem csak én kapnék a tudásomhoz megfelelő bért, hanem az is, akinek van egy érettségije, és betanított munkát végez...vagy akkor én is csapkodjam az asztalt, hogy akkor nekem már havi 1 millió kéne, ha a szalagmunkásnak 300-400ezer?
2017. márc. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!