Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Létezik generációk közötti...

Létezik generációk közötti kibékíthetetlen ellentét a mai társadalomban? Miben látjátok?

Figyelt kérdés
2017. márc. 31. 13:21
 1/8 anonim ***** válasza:
84%

Az idősek utálják a fiatalokat, mert nem olyanok mint az ő idejükben.

A fiatalok nem tisztelik az időseket, mert idegesítik őket.

Ördögi kör.

(tisztelet a kivételnek)

2017. márc. 31. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Molyember ***** válasza:
61%
Valamennyire biztos, de nem hiszem, hogy jobban, mint máshol. Nálunk csak Fidesz-mindenki más ellentét létezik, és nem lehet azt mondani, hogy a fideszesség életkori sajátosság lenne.
2017. márc. 31. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%

A Kádár rendszerben felnőtt 8 általánossal rendelkező öreg,nyugdíjas néni,azt hiszi,hogy ma ilyen végzettséggel élő ember is olyan életszínvonalon él,mint ő.


Neki nem volt elvárás a tudás,akkor is megélt,ha nem értett semmihez.

De bezzeg a mai fiatalt utálja,mert "nem akar dolgozni".

Nem fogja fel,hogy megváltozott a világ,volt rendszerváltás,na meg tudás alapú társadalom van.

És hát tanulni,folyton nem olyan könnyű,mint amikor még az állam mindent adott,annak is,aki olyan buta volt,mint a föld..

2017. márc. 31. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Más volt a nevelés egykor és ma. Sokkal kényelmesebbé vált az élet. Ezek mind kihatnak az ellentétre. Politikai pártok megosztottsága szintén.
2017. ápr. 1. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%

Én nem vagyok már mai csirke, de én kimondottan szeretem a fiatalokat. Meg is védem őket az ócsároló öregekkel szemben.

Ők sem utálják őket - 1-2 kivétellel, de azok mindenkit utálnak - , csak bizonyos dolgokat nem értenek, mert ők más korban nőttek fel vagy már elfelejtették, hogy ők is voltak fiatalok, lázadók. Sokszor nem is bántó szándékkal mondanak valamit, csak a tapasztalatuk alapján tudják, hogy baj lehet belőle. Pl. sokszor mondogatják, hogy ki van a hasuk, derekuk, miért kell ilyen rövid pólót húzniuk, majd tönkremegy a veséjük. Ilyenkor szoktam én mondani, nekünk meg a bugyink is látszott a miniszoknyából, télen a nagy hidegben a nylon harisnya alatt megfagyott a combunk, meg a .... Csend lesz azonnal.


A politika az igen, az ocsmány megosztásra képes. Ezt nem szabadna, de a politika már csak ilyen, a hatalom érdekében mindent megtesznek és ezzel eltereljék az emberek figyelmét a nem éppen korrekt dolgokról. Összevesznek rajta családok, barátok.

2017. ápr. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Mint minden általánosítással ezzel is az a baj, hogy nem teljesen igaz dolgokat felnagyítva mutat be. Generációk között szerintem nincs ellentét mert az ellentét csak egyes emberek közt van. Ugyan úgy generációk közti viszony az ha egy jól működő nagyszülő - unoka együttélést, egymás melletti élést és egy akár földrészeken átívelő egymást csak bántó kapcsolatot nézünk. Ilyenkor melyik a " generációk közti kapcsolat. Az én ismeretségi körömben több a normális, egymás tiszteletén alapuló viszony mint az ellenkezője. De ezt sem lehet általánosnak tekinteni.
2017. ápr. 2. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha nem is kibékíthetetlen, de azért az ellentét bizony létezik. Vegyünk csak egy egyszerű példát, a zenei ízlést. Egy rockon, blueson felnövekvő generáció kiütést kap a kocsikból bömbölő tuc-tuc zenétől. Vagy nézzük a bulizást. A mi időnkben szinte mindig előkerült egy harmonika, vagy egy gitár, de ha nem, akkor is közös nótázásba csapott az iszogatás. Ma már nevetséges lenne egy Schneider Fánit ordibálni, vagy Nótás kedvű volt az apám-at dudolászni, de akkoriban igény volt rá, és önkéntelenül bekapcsolódott mindenki, még a legfahangúbb kolléga is. Ettől persze még berúgtunk mi is, mint az albán szamár, de közben a nóták hangulata és a közös éneklés a katarzisok sorát indította el bennünk.
2017. ápr. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A Tengerész ***** válasza:
48%
Nem. Semmiben. Bővebben; akkor van kibékíthetetlen ellentét ha mindkét korosztály hülyéi csapnak össze. Mert a hülyeség nem korosztályfüggő, aki hülye volt fiatalon az nagy valószínűséggel hülye lesz öregkorában is. Csak az öregen jobban látszik, a fiatalra azt mondja az ember "majd benő a fele lágya, kinövi" stb., de többnyire úgy marad, miközben egy öregtől az ember már elvárna némi bölcsességet, csak gyakran kiderül, hogy ugyanolyan hülye mint fiatal korában.
2017. ápr. 5. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!