Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ti hogy oldanátok meg azt a...

Ti hogy oldanátok meg azt a problémát, hogy Európa társadalma elöregszik?

Figyelt kérdés

Ugye nem csak Magyarországon, hanem egész Európában az elöregedő társadalom a jellemző. A szülők 2 vagy kevesebb gyereket vállalnak, így egyre kevesebb a fiatal, viszont a javuló életkörülmények miatt sokáig élnek az öregek.


A nyugdíjrendszer egy dolog, magánnyugdíjpénztárral még (nehezen, de) megoldható, hogy ne a kevés fiatal tartsa el a sok öreget.

De munkaerőhiány is van. Mondhatnánk, hogy Nyugat felszippantja Kelet-EUból a munkaerőt, de nem, ott sincs mindenhol elég dolgozó ember, itt meg pláne nincs.

Ráadásul Európa népessége fogy. Ugye Magyarországon évente kb 50.000 fő a természetes fogyás, de a fent leírt jelenség miatt ez máshol is így van.


Ti hogy oldanátok meg ezt a helyzetet?


2017. máj. 19. 23:18
1 2 3 4 5 6 7
 31/64 anonim ***** válasza:

33: Összességében népességcsökkenés van, de a magyarok drasztikusan csökkennek, a magyar cigányok pedig növekvő létszámmal dicsekedhetnek, és igen, a fehér magyarok is a putrisoron szaporábbak, mivel nincsen pénzük patikára.

Szóval én erre gondoltam, amikor azt írtam, amit.

2017. máj. 20. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/64 anonim ***** válasza:
29%

9-es leírta a tutit, itt a pont!!!!!


"Talán szakítani kéne azzal a "szokással", hogy a gyerekek minél tovább, sokszor 30-35 éves korukig inaktívak legyenek"


Ezzel a kijelentésével nagyon-nagyon egyetértek! Életképtelen birkákat nevelnek, kicsi Pán Pétereket, akik anyucin-apucin élősködnek, és nem képesek egyedül eltartani magukat! Meg miből élnek még? Naná, hogy a nyugdíjasok pénzéből amit a nagyszüleiktől kapnak és azok támogatják őket!!! Akár közvetlenül, akár közvetetten a szüleiken keresztül! Aki a gyerekét életképtelen nevelte, annak kölke óbégat itt a legjobban, hogy a "nyuggerek" a baj okozói, ők tehetnek a világon mindenről! Ami persze nem igaz, de könnyű olyanokat hibáztatni aki már leéltek egy életet és megtették a kötelességüket. Ezek a kicsi Pán Péterek hol vannak??? Mi olyat csináltak eddig?? Se gyerek, se rendes munka, se család, se barátnő, semmi! Utána meg panaszkodik, hogy szar az élete, és a kutyának se kell! Igen, nem kell, mert életképtelen és csak fröcsög mindenkire! Ahelyett, hogy felismerné a hiba a saját készülékében van!!! Mi lesz veletek, ha nem lesznek a szüleitek?? Mi lesz veletek, ha nem támogatnak bennetek a falatot is megvonva maguktól a nagyszüleitek?? Tegyél a sorsodért birka, ne háborogj!! Lépjél ki a sorból, és üss oda!! De ne a nyugdíjasokon verdd le a port!!! Ők aztán pont nem tehetnek semmiről, sőt!!


"a munkanélküliséget is meg lehetne szüntetni a rövidebb munkaidő elterjedésével, és főként nem kéne hagyni, hogy a megtermelt javak 99%-át (értsd pénzt) kitalicskázzák az országból. "


Na, de ezt a sok birka szemellenzővel a csipás szemén nem veszi észre... A lényeg: mindig másokat hibáztatni, sose észrevenni a valóságot, hogy mi történik! Ugyanis a birkának nem sajátja, hogy gondolkozzon, és lásson!! A birka arra való, hogy irányítsák, nem szabad látnia és gondolkoznia, mert akkor meglátja a valóságot ami majd nem fog neki tetszeni, és akkor lázad!! Ezt nem szabad hagyni, le kell őket butítani!! Ne gondolkozz birka, ez a mottója! Mert akkor felnyílik a végén a csipás szemed, és meglátod a csúf valóságot, hogy jól átvertek!


"Hovatovább még így is olyan bőség van, hogy a GDP 3,5%-ából mindenki alapjövedelmet kaphatna.

Akkor hol is a probléma? Szerintem sehol, ez már megint egy mesterséges, manipulatív ijesztegetés. "


Pontosan!

2017. máj. 20. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/64 anonim ***** válasza:
83%

""Azokat a milliárd eurókat amiket a migránsokra költenek inkább az európai fiatalok gyerekvállalásának ösztönzésére fordíthatnák. "


Nem tudom ki írta ezt a marhaságot, de még életemben nem láttam ekkora fsságot!


Először is: magyarország NEM költ a "migránosokra" egy kanyi vasat sem!


Sőt! MÉg azt is ellopja, amit az UNIÓ pénzel, vagyis amit a migránsokra kellene, hogy költsön adminisztrációs díj, stb., stb.


Tehát még egyszer: magyarország NEM költ egy kanyi vasat se, viszont vidorkátok és hatalmas bagázsa előszeretettel nyúlja le és nyúlta le az UNIO-ból származó ÖSSZES pénzeket!!


KÉpzeljétek még a korrupció felszámolására adott UNIO-s pénzeket is ellopta vidor és csapata! Hát ennyit erről! Szégyen, hogy Olaszországban mára kevesebb a korrupció, mint itt, ma!!


Hát ennyit magyarországról, 2017 magyarország "szeretlek"!


A hülyéknek: tudjuk itt nincs korrupció, nincs diktatúra, és nem lop senki sem..

2017. máj. 20. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/64 anonim ***** válasza:
87%

Utolsó!

Igazi "Pán Péter" kevés van!

Azt sem tudod mit jelent ezt a fogalom.

A legtöbben kényszerből élnek otthon,mert olyan drágák a lakhatási költségek,hogy nincs más választásuk.

30-35 évesen rengetegen vannak ezzel így.


Ez nem életképtelenség,hanem gazdaságosság.

Már pedig mindenki pénzből él,és ne te határozd már meg,hogy ki milyen áron akar "önállósodni".

Én nem fogok a pénzemet kidobni az ablakon,egy olyannak a hasznot hozva,aki feketén kiadja a lakását albérletbe,és ebből él meg,még másoknak 20 év alatt sem jön össze egy normális lakás.


Nem fognak az emberek azért kenyerenés vízen élni,hogy fizessék az albérletet,amikor otthon is lakhatnak.


Ha neked van lakásod,add ki a piaci ár alatt,ha ennyire érdekel a népességi kérdés...

2017. máj. 20. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/64 anonim ***** válasza:
83%

Azért én megnézném a mai nyugdíjasok közül hányan dolgoztak külföldön,hányan tanultak idegen nyelvet.

Azt sem tudják mi az a másság,valahol,máshol idegen helyen megállni.

Sok kapun belüli munkanélküli kapja a nyugdíjt.

Rengeteg olyan idős néni van,aki életében semmit se dolgozott,de kapja még az elhunyt férje után is a nyugdíjat.

Aztán mit dolgozott?Takarítónő vagy mosogató volt a konyhán,amire bárki képes,semmi iskolai végzettség nem kell hozzá.

És ezek jobban élnek,mint ma egy dolgozó ember.

Valaki valamelyik nap írta,hogy a kezdő rezidens fizetés 93 ezer Ft...no comment..

2017. máj. 20. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/64 anonim ***** válasza:
22%

Engem nem érdekel, mert nem vagyok nagy jobbikozó: jaj, fogy a magyar, teleszrjuk a gatyánkat marharépa.

Sőt: én azon lennék, ha tehetném, hogy FOGYJON a "magyar" (már amennyiben ebben az országban magyarok élnek, mert ez sem igaz. Annyira magyar itt mindenki, mint amennyire nem).

Fogyjon el, mert a magyarnál undorítóbb, gyűlölködőbb, irigyebb, lehúzóbb "nemzet" nincs több az egész világon! Az ilyennek vesznie kell, nem szaporodni!


Üdv, egy "magyar". (Nem cigány, vagy hasonló.)

2017. máj. 20. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/64 A kérdező kommentje:

Pfúúú gyerekek, nem számítottam ennyi válaszra, majd egyszer visszatérek és végigolvasom őket!


Amire most még reagálnék:

alapjövedelm vs családi pótlék


"Kérdező!

6 gyerek után nem 30 ezer Ft jár!

Sokkal több."


Igen, én ezt értem. De az alapjövedelm lényege nem az, hogy minden egyes állampolgára egy országnak kap alapból X pénzt? Mert.. több felnőtt van mint gyerek, azaz több főre kellene az államnak fizetnie, mint ahány gyerek után most fizet.

Illetve nem kell ehhez alapjövedelem, csak simán meg kell változtatni a családi pótlék szabályzását úgy, hogy legyen felső limit. Pl ahogy írtad, 3 gyerek fölött nem kapna a szülő több pótlékot. Nem kell ehhez alapjövedelem, egy sima szabálymódosítás is megteszi.



Utolsó:

"magyarnál undorítóbb, gyűlölködőbb, irigyebb, lehúzóbb "nemzet" nincs több.."

Na, erre pl a te kommented az ékes bizonyíték. A kérdésem alatt álló kb 40 válaszból az első kettő értelmetlen, a többi teljesen normális. És vagy te, aki undorítóan, gyülölködően nyilvánult meg. Nem a magyar néppel van a probléma, hanem veled.

És egyébként akárhány nép lenyomata is jelenik meg a magyarban, attól az még magyar lesz. A "magyar" mint szó, nem azt jelenti, hogy hány százalékban egyezik a genetikánk István királyéval, hanem azt a népet jelöli, aki a magyar nyelvet beszéli, itt él, stb... Ha a Duna vize megváltozik citromsárgára, és közben tulipánillatú lesz, akkor is Dunának fogják hívni.

2017. máj. 20. 02:30
 38/64 anonim ***** válasza:
39: Zsidó?
2017. máj. 20. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/64 anonim ***** válasza:
64%

40: Igen, de sokmindent írtunk az alapjövedelemről, olvasd el és világos lesz.

Egyébként ha konkrét kalkuláció érdekel, miből jönne ki, fenn van az 50 000 Ft-os alapjövedelem költségvetési tervezete a neten, és sok 2-3 perces riport is van a Youtube-on, amiben eloszlatják a kétségeket.

Tavalyelőtt Svájcban 700 000 Ft-os alapjövedelemről volt népszavazás, és azért nem szavazták meg, mert az emberek kételkedtek belőle, hogy kijön.

Pedig egy konkrét költségvetési tervezet volt rá, különben értelemszerűen nem is tudtak volna népszavazást tartani róla, mert fikció lett volna a szavazás tárgya.

2017. máj. 20. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/64 anonim ***** válasza:
77%

Egyébként én nem gondoltam volna a beszélgetés elején, hogy az Alapjövedelem megoldás lenne a feltett kérdésre, vagy segít benne jelentősen, de a 60%-os kollega felvetése alapján már én is úgy gondolom, hogy sok szerepe lehet ebben.

Szerintem az Alapjövedelem 1-2, max. 5 éven belül bevezetésre kerül, és amikor emellett meginog a nyugdíjrendszer, fel lehet emelni a nyugdíjkorhatárt drasztikusabban is, 75-80 éves korig, és/vagy kombinálni lehet a szolgálati idővel.


És akkor az még mindig egy jó ideig finanszírozható.


Most is van erre egy kis játék, 40 éves szolgálati idővel el lehet menni öregségi nyugdíjba előnyugdíjjal akkor is, ha nem vagy 63 éves, de nem muszáj 63 évesen elmenni, dolgozhatsz tovább, stb. Min. 25 év szolgálati időd kell legyen az öregségi nyugdíjhoz.

Ez később lehet rugalmasabb, sávosabb: 25, 30, 35, 40, 45, stb. szolgálati évhez más és más mértékű nyugdíj járulhat. Ez jelenleg NINCS ÍGY! Most az utolsó ledolgozott éves jövedelem alapján állapítják meg a nyugdíjat.


Tehát az ismert elemeket kellene variálni, még csak nem is kellene újat kitalálni és bevezetni, csak a megszokott rendszeren kicsit módosítani.

2017. máj. 20. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!