Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ti hogy oldanátok meg azt a...

Ti hogy oldanátok meg azt a problémát, hogy Európa társadalma elöregszik?

Figyelt kérdés

Ugye nem csak Magyarországon, hanem egész Európában az elöregedő társadalom a jellemző. A szülők 2 vagy kevesebb gyereket vállalnak, így egyre kevesebb a fiatal, viszont a javuló életkörülmények miatt sokáig élnek az öregek.


A nyugdíjrendszer egy dolog, magánnyugdíjpénztárral még (nehezen, de) megoldható, hogy ne a kevés fiatal tartsa el a sok öreget.

De munkaerőhiány is van. Mondhatnánk, hogy Nyugat felszippantja Kelet-EUból a munkaerőt, de nem, ott sincs mindenhol elég dolgozó ember, itt meg pláne nincs.

Ráadásul Európa népessége fogy. Ugye Magyarországon évente kb 50.000 fő a természetes fogyás, de a fent leírt jelenség miatt ez máshol is így van.


Ti hogy oldanátok meg ezt a helyzetet?


2017. máj. 19. 23:18
1 2 3 4 5 6 7
 61/64 anonim ***** válasza:
#58: Igen, a természet lehet, hogy megoldja, csak az olyan népvándorlást indíthat el, ami egészen más tartalmat ad a migrációnak.
2017. máj. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/64 MolotovPunk ***** válasza:

A Fidesz eddigi 7 éves kudarcos sikertelen kormányzása,csak látszat intézkedéseket tett a szaporodás ügyében.A CSOK is csak egy látszat intézkedés.(Nesze semmi fogd meg jól nagyjából.)

Nem is hiszem,hogy Magyarország fog már egyáltalán szaporodni valaha,vagy ha igen az nem mostanában lesz.Egyébként demográfiailag már visszafordíthatatlan az,hogy ismét 10 millión legyünk.Annyian már sosem leszünk.Egyrészt tényleg nagyon kevés gyerek születik az anyaországban,emellett nagyon sokan halnak meg,többen,mint ahányan születnek.Másrészt rengetegen hagyják el az országot a fiatalok közül.Sok ismerősöm,barátom osztálytársam már rég Nyugat Európában meg Amerikában él.Bevallom utóbbi 2-3 évben én is nagyon elgondolkoztam azon,hogy elhagyom az országot a jobb élet reményében.

Az biztos,ha egyszer (talán) lesz,lenne gyerekem,akkor én személy szerint nem ebben a nyomorgó csóró országban szeretném felnevelni őt.Nálam inkább Ausztria jöhetne szóba,vagy valami hasonló kis fejlett Nyugat európai ország.Ennek az országnak szerintem már nem sok jövője van,igazából semmi.

Érdekes és tanulságos az is,hogy a szláv országok is jobban fejlődnek tőlünk.Magyarország pedig egyre jobban süllyed lefelé.

Ez nagyrészt a jelenlegi kormánynak köszönhető.

Ők vastagon tehetnek arról,hogy ez az ország ide jutott.

A min.elnök úr pedig félrebeszél,hogy EU támogatás nélkül is lenne gazdasági fejlődés az országban.Miközben EU-s források nélkül ez az ország valószínűleg semmit sem fejlődne.

Szerintem a velem egykorú,vagy tőlem pár évvel fiatalabb emberek jelentős része teljesen érthetően és világosan gondolkodik,hogy ebbe az országba nem akar gyereket vállalni.Egyszerűen nincs mire.

Nekem 29 évesen szintén ez a meglátásom és véleményem erről.


[link]

2017. máj. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/64 anonim ***** válasza:
70%

Teljesen érthető.

Szerintem 20 év múlva itt nagyon nagy baj lesz.

Öregek és romák fognak csak itt élni.

Egyszerűen,akik ma a Fideszre szavaznak,mind a jelennek élnek.Lásd gazdagok,akiknek adókedvezményt adnak.

Mutyizás,átlag emberként kitörni lehetetlen szinte.

Oktatást leamoritzálják.

Egyszerűen a ma élő középkorúaknak és időseknek nincs igényük a változásra.

Nem történt meg a rendszerváltás.Nálunk mindenki ügyeskedni,csalni akar,nem a teljesítmény számít,hanem,hogy kinek a kije vagy.

Ilyen országba kár a rendszerváltás.

Ilyen országba minek gyereket szülni?Azért,hogy majd valami összeszerlő gyárban dolgozzon,másokat gazdagítva?

Én biztos nem ilyen sorsot szánnék a saját gyerekemnek,ha lenne.


Nyugat-Európa nem fog elöregedni,mert oda lesz bőven bevándorló,mert ott fejlett demokrácia,teljesítmény alapú,de magas szociális hálóval rendelkező államok.


A gond a balkánon lesz,el fog teljesen néptelenedni,az ilyenek,mint Bulgária,Románia és Magyarország is,ahol nincs igény sem a változásra...

Ezért menekül el sok ember,mert egyszerűen más választásuk nincs,mert a többség még mindig proli életre vágyik.

2017. máj. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/64 anonim ***** válasza:
9# Teljesen igazad van! En ezert mongom hogy Magyarorszagra 9 millio muszlimot kene betelepiteni, rogton kilabalnank a katyubol: mienk lenne a legmagasabb nepessegi arany, magasabbak lennenek a nyugdijak lesz aki fizesse, porogne a gazdasag. Es minel tobb muszlimot telepitenenk be annal jobban porogne az egesz rendszer es vegre haladnank a tolerans joleti nyugati demokraciak fele..
2017. máj. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!