Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ti hogy oldanátok meg azt a...

Ti hogy oldanátok meg azt a problémát, hogy Európa társadalma elöregszik?

Figyelt kérdés

Ugye nem csak Magyarországon, hanem egész Európában az elöregedő társadalom a jellemző. A szülők 2 vagy kevesebb gyereket vállalnak, így egyre kevesebb a fiatal, viszont a javuló életkörülmények miatt sokáig élnek az öregek.


A nyugdíjrendszer egy dolog, magánnyugdíjpénztárral még (nehezen, de) megoldható, hogy ne a kevés fiatal tartsa el a sok öreget.

De munkaerőhiány is van. Mondhatnánk, hogy Nyugat felszippantja Kelet-EUból a munkaerőt, de nem, ott sincs mindenhol elég dolgozó ember, itt meg pláne nincs.

Ráadásul Európa népessége fogy. Ugye Magyarországon évente kb 50.000 fő a természetes fogyás, de a fent leírt jelenség miatt ez máshol is így van.


Ti hogy oldanátok meg ezt a helyzetet?


2017. máj. 19. 23:18
1 2 3 4 5 6 7
 51/64 anonim ***** válasza:
100%
#8: Persze, el lehetne ezen gondolkodni, csak az a kérdés, hogyan győzöd meg erről az ázsiai, afrikai népeket, embereket és hogyan vitelezed ki a dolgot.
2017. máj. 20. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/64 anonim ***** válasza:
91%
Minden országnak meg vannak a sajátosságai a probléma tekintetében. Magyarországon például egészen más a probléma mint Németországban. Nálunk a mutyis kormányok okozzák a problémát és ha tetszik ha nem ezt a Fidesz maxolta ki, ekkora kivándorlást egy kormány se hozott össze ekkora nagyonjól teljesítés mellett :D A fiatalok nem tudnak egyszerűen egy autót sem összegürizni nemhogy lakást vagy gyereket tudjanak tartani. Magukat se tudják csak ha 5-en laknak egy albiban szobatársakként. De ha elmennek és megnyílnak ezek a lehetőségek igen is vállalnak gyermekeket csak már nem ide nyilván.
2017. máj. 20. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/64 anonim ***** válasza:

" Ennyire fáj az igazság? :)"


Valószínűleg neked fájhat annyira valami, máskülönben nem áradna a frusztráltság belőled ennyire. :P

2017. máj. 20. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/64 anonim ***** válasza:
Igen, én beismerem, hogy a hozzád hasonlók eléggé le tudják szívni belőlem az életkedvet.
2017. máj. 20. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/64 anonim ***** válasza:

Én nem fogom fel problémaként a dolgot, ez az elöregedés azért van, mert ennyit javult az életminőség az évek alatt, erre meg van a megoldás is, hogy nyugdíjkorhatárt emelünk. Jelenleg 63,5 év a korhatár és 2022-ig emelkedik 65 évre.

A lényeg szerintem, hogy a családok legyenek támogatva gyerekszámtól függetlenül, hogy ne járjon feltétlenül elszegényedés is a gyerekvállalás mellé.

2017. máj. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/64 anonim ***** válasza:

" Igen, én beismerem, hogy a hozzád hasonlók eléggé le tudják szívni belőlem az életkedvet."


Hát ez esetben egy jó pszichológus segíthet feldolgozni ezt a traumát. :)


Én meg amúgy inkább nevetek rajtad, meg a többi "kollégádon" is igazából.

2017. máj. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/64 anonim ***** válasza:

"A lényeg szerintem, hogy a családok legyenek támogatva gyerekszámtól függetlenül, hogy ne járjon feltétlenül elszegényedés is a gyerekvállalás mellé."


Pont ezért nem kellene őket támogatni,mert ez tetőzi a nyomort.

Úgy könnyű szaporodni,hogy majd ad az állam.

Na meg egy gyerek felnevelése nem 4 év,bármikor jöhet új kormány...

2017. máj. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/64 anonim ***** válasza:

" Persze, el lehetne ezen gondolkodni, csak az a kérdés, hogyan győzöd meg erről az ázsiai, afrikai népeket, embereket és hogyan vitelezed ki a dolgot."


Ez a 8-as én lehettem, de igazából majd lehet a természet meg fogja ezt oldani, hangozzon bármennyire is durvának.


Példa gyanánt nyakunkon az éghajlatváltozás, éhínségek, egyebek. Ha saját eszüktől nem érik fel ésszel, hogy a semmire ne szaporodjanak....

2017. máj. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/64 anonim ***** válasza:

A noket szulesre kenyszerito, elnyomo falloszdiktator feher ferfi tarsadalmat fel kell szamolni es bevandorlokat kell behozni hogy helyettesitsek a gyenge szaporulatot.

Ez egyebkent az emberi kotelessegunk is hogy befogadjuk az uldozotteket. Nagyjabol 500 millio afrikai es azsiai embert uldoznek a vallasai, borszine, etnikuma, nemzetisege, politikai nezete miatt. Ezt az 500 millio szerencsetlen embert nekunk az eljovendo 40 evben be kell fogadnunk, hiszen nem csak a szirek vannak bajban.

Mutassuk meg a vilagnak hogy meg tudjuk csinalni!

2017. máj. 20. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/64 anonim ***** válasza:

Petetojást elő, mindenki tárja ki a lába közét!

Urunk, s királyunk ekképp szólt a hon lányaihoz..

2017. máj. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!