Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A munkamániás embereket miért...

A munkamániás embereket miért zavarja, hogy nem akarja mindenki halálra dolgozni magát?

Figyelt kérdés

Általában ezek az emberek elutasítják a mesterséges intelligenciát.

Szeretnek dolgozni,sőt igazából az ilyen embereket nem is érdekli semmi,csak a munka.

Van,aki pénzt harácsol,mások egyszerűen nem tudnak mit kezdeni magukkal.


Van ilyen ismerősöm,és mindig másoknak ad tanácsot,hogy hová menjen dolgozni,meg miért csak ennyit meg annyit dolgozik.

Mégis miért nem tudják elfogadni,hogy nem minden ember fogja fel úgy az életet,mint ők.

Meg van,aki kevesebbel is beérni,mintsem,hogy folyton dolgozzon.

Miért baj ez?


2018. jan. 21. 23:33
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:

Egy orvos ismerősöm pl arról panaszkodott,hogy a férje állandóan dolgozik(ő is orvos).

Megvan mindenük,de semmi életük nincs,semmi program,hobbi,csak a munka van.

Teljesen elhidegültek egymástól.

2018. jan. 21. 23:35
 2/29 anonim ***** válasza:
55%

Az a fránya általánosítás!

Engem nem zavar, ha valaki nem dolgozik, az zavar, ha rinyál, hogy ennyire meg annyira car az élet, de közben meg a kisujját se mozdítaná a saját életéért!

Téged miért zavar, hogy sokat dolgozik valaki, hogy vannak céljai és nem a tv elől akarja megváltani a saját világát?

2018. jan. 21. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
13%

Ezt nehezik kapitalizmusnak.


Lehetőleg 24 órát 0FT-ért

2018. jan. 21. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
22%
Elég fosadék életük lehet, ha a munkát találják szórakozásnak 24/7. El se tudják képzelni, hogy van élet a mókuskeréken kívül is.
2018. jan. 21. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

Van egy rokonom,aki már nyugdíjas korú,de ő nem akar nyugdíjba menni,hanem dolgozik,mert azt mondta ő "nem tudna mit kezdeni magával".


(Persze azért sajnáltatja magát,hogy milyen fárasztó a munka).


Nem igazán értem az ilyen embereket,szerintem ez valamilyen betegség.

2018. jan. 21. 23:41
 6/29 anonim ***** válasza:
61%

Ha halálra dolgozzák magukat akkor, hogy van idejük ezen filózni mellette? :D


Szerintem rossz körökben mozogsz! ;)

2018. jan. 21. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

Van egy ismerősöm pl,aki Londonban dolgozik programozóként,részmunkaidőben.

És volt lehetősége,hogy teljes állásban dolgozzon,de ő nem akart,mert ebből is kényelmesen megél.

És mellette vannak hobbijai,amik időigényesek.


Erre az egyik munkamániás ismerőse azt mondta neki,hogy hogy képzeli azt,hogy fiatal ember létére csak ennyit dolgozik,mikor sokkal többet kereshetne.

2018. jan. 21. 23:48
 8/29 anonim ***** válasza:
90%

"Van egy ismerősöm pl,aki Londonban dolgozik programozóként,részmunkaidőben.

És volt lehetősége,hogy teljes állásban dolgozzon,de ő nem akart,mert ebből is kényelmesen megél.

És mellette vannak hobbijai,amik időigényesek.


Erre az egyik munkamániás ismerőse azt mondta neki,hogy hogy képzeli azt,hogy fiatal ember létére csak ennyit dolgozik,mikor sokkal többet kereshetne."


És ez téged miért zavar?

Egyiknek ez a jó, a másiknak meg az!

Nem előled veszik el a munkát, és nem te tartod el akkor nem töke mindegy!

2018. jan. 21. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
45%

Ezeken az embereken amúgy én is szoktam mindig csodálkozni.

Én is ismerek ilyen "ha nyernék a lottón 3 milliárdot, akkor is dolgoznék tovább, mert nem tudnék magammal munka nélkül mit kezdeni" típusú embereket.

És az a vicc, hogy már fiatalokkal (25 év alattiak) is találkoztam ilyen véleménnyel, szám szerint hárommal is.


Nem tudom, ebben az országban valami veszélyes, sötét begyepesedettség uralkodik vagy mi és ez öröklődik a következő generációra is tovább.

2018. jan. 21. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
27%

"...szerintem ez valamilyen betegség" - igen, Kérdező, elmebetegség.


Az ilyenek általában diktátor hajlamúak is. Az egójuk túlméretezett. Nehéz velük. Ha valamiképpen függésben vagy tőlük, akkor pokollá teszik az életedet.

2018. jan. 22. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!