Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A munkamániás embereket miért...

A munkamániás embereket miért zavarja, hogy nem akarja mindenki halálra dolgozni magát?

Figyelt kérdés

Általában ezek az emberek elutasítják a mesterséges intelligenciát.

Szeretnek dolgozni,sőt igazából az ilyen embereket nem is érdekli semmi,csak a munka.

Van,aki pénzt harácsol,mások egyszerűen nem tudnak mit kezdeni magukkal.


Van ilyen ismerősöm,és mindig másoknak ad tanácsot,hogy hová menjen dolgozni,meg miért csak ennyit meg annyit dolgozik.

Mégis miért nem tudják elfogadni,hogy nem minden ember fogja fel úgy az életet,mint ők.

Meg van,aki kevesebbel is beérni,mintsem,hogy folyton dolgozzon.

Miért baj ez?


2018. jan. 21. 23:33
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
9%
#18, ügyelj arra, hogy ne pampogjál túlságosan sokat, és inkább arra figyelj, hogy nehogy fogalomzavarba keveredj! A munka defínició szerint olyan dolog, amit az ember kényszerből, muszájból csinál, hogy ne dögöljön éhen, amúgy meg a pokol fenekére kívánja. Ha valamit örömében, önként csinál az ember, az szórakozás. Ha fizetnek érte, akkor fizetett szórakozás. A munkát jellemzően azok imádják, akiknek semmi egyéb szórakozásuk nincs, és elég durva lelki sivárságot feltételez. Alapból a "mánia" egy kóros állapot, tökmindegy, miről van szó.
2018. jan. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:

". Azt pedig ti nem tudjátok elképzelni, hogy valaki munka közben jól érzi magát, örül, kellemesen telik az ideje, és főleg, számít neki, hogy hasznosnak érzi magát."


Szerintem az ember boldog akar lenni elsősorban,nem hasznos.

Persze szépen hangzik ez,vannak kreatív szakmák a világon.Elhiszem,hogy egy divattervező mondjuk baromira imádja a munkáját.

De,hogy egy kőműves miért lesz munkamániás,azt mér kevésbé értem.

A legtöbben olyan munkát végeznek,amit nem szeretnek.

Na meg más dolog valamit hobbiból csinálni,és más dolog nyomás alatt.

2018. jan. 22. 20:00
 23/29 A kérdező kommentje:

"A munka defínició szerint olyan dolog, amit az ember kényszerből, muszájból csinál, hogy ne dögöljön éhen, amúgy meg a pokol fenekére kívánja. "


De a legtöbb ember valóban ezért,a megélhetésért dolgozik.

Én nem alkotásról beszéltem,hanem munkáról.

A munka pedig egy olyan dolog,amiért pénzt adnak,és azért elvárnak valamit.Teljesítményt.


Persze vannak olyan unatkozó milliárdosok,akik munkának nevezik azt,amikor mondjuk elmennek egy jótékonysági rendezvényre házigazdának:)

2018. jan. 22. 20:03
 24/29 anonim ***** válasza:
hát egy normális közegben dolgozó kőművesnél még meg is értem hogy szereti a munkáját, én inkább az ilyen futárokat meg gyári munkásokat sajnálom
2018. jan. 23. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
18%
Az ilyen emberek elvárják a másiktól is, hogy ők is a munka szerelmesei legyenek, csak mert ők azok és "áldozatot" hoznak, közben olyan buták, nem látják, hogy a saját életüket áldozzák fel. Nekem a szabadidő fontosabb, mint a pénz és a munka. Senki se adja már vissza életem egyetlen percét sem. Most kell élni, mert később már nem lesz idő. A munka pedig nem élet. Sőt, ha megnézzük a bolygó állapotát, akkor a munka az élettel ellentétes, mert a gazdaságot erősíti, ami viszont elpusztítja a bolygót.
2018. jan. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
41%
Apám is munkamániás,alig hazaér a cégtől ahol dolgozik,és öltözik is vissza munkásruhába és megy ki köszörül,fúr,farag,hegeszt.nem számít hogy szombat reggel 6 óra vagy vasárnap délután van,állandóan kint zörög.ha végképp nincs mit csinálnia akkor kitalál vmit..az egész környék utálja mert állandóan zajt csinál,kalapál stb..a baj ezzel hogy az öcsémet és engem is feszt b@ sztatott hogy menjünk neki segíteni,anyám is mibdig mondta hogy legyünk ott vele..mivel én a szöges ellentéte vagyok így elhúztam otthonról,egyedül élek és soha nem csinálok semmit a tv-zésen és pc játékokon kívül.dolgozni dolgozok de épp hogy csak annyit hogy fedezze a kiadásaimat,semmi túlóra meg hétvégi munka..sosem fogom megérteni azokat az embereket akik güzülnek,hajtanak pedig megvan mindenük,nincs miért kiért hajtani..idióták.
2018. júl. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

A munkamánia ugyanolyan kóros dolog, mint a szerencsejáték-függőség vagy az internetfüggőség. Ha az ember csak és kizárólag egyvalamire fixálva éli le az életét, az semmiképp nem egészséges. Az teljesen mindegy, hogy hasznos vagy káros tevékenységet végez. A kézmosás, főzés is jó dolog, de ha valaki éjjel-nappal csak ezt csinálja, az betegség.

Ez csak egyvalakinek jó: az illető főnökének.


"az zavar, ha rinyál, hogy ennyire meg annyira car az élet, de közben meg a kisujját se mozdítaná a saját életéért!"


Az élet förtelmes. Különösen idehaza nálunk. Mit fáj az neked, ha valaki igazat mond?

Tudod aranyapám, nem mindenki kap lehetőséget arra, hogy sikeressé váljon. A nagytöbbség nem kap egyszer sem. Ezek után jogosan akadnak ki, hogy pocsék az élet. Ja persze, akinek bejött, annak nem. A kocka is annak szép, aki hatost dobott vele.


"Téged miért zavar, hogy sokat dolgozik valaki, hogy vannak céljai és nem a tv elől akarja megváltani a saját világát?"


Próbáld ki majd egyszer, hogy mással se foglalkozol csak a munkával, és bárki bármiről is akarna veled beszélni, találkozni, programot szervezni, azt a kifogást kapja, hogy dolgozol. Majd rájössz, miért zavar ez valakit, a magad kárán. Legkésőbb akkor, amikor negyvenöt évesen elvisz egy infarktus.

A mínuszt pedig kaptad is.


"Abszolút nem érdekel a nyekergésetek senkit!"


A te vergődésed meg kit érdekel, kisapám? Ja, hogy senkit?

2019. szept. 23. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

"Kb. a szokásos elmerggyantak vagytok, élen veled 53-aska, meg a folyamatosan a gyerekesek, satöbbiek ellen fröcsögő haverod, aki a "kérdés" kiírója."


Ó igen, te pedig egy átlag wannabe zugnetes senki a sok közül. Kalimpáltál egy sort, és azt képzeled, ettől vagy valaki. Le nem tudom írni, mekkora paresnyákov proli vagy. A mínuszt helyből kaptad.


"Csak ti nem vagytok abban a helyzetben, hogy másokat oktassatok, így marad a fröcsögés nektek, mert semmivel nem vagytok különbek. ;)"


Ostoba vagy. De nagyon. Remélem tudod. Akkor jó. Szép napot.

Kaptad te is a mínuszt, laposféreg. Mehetsz vissza írni a matekleckét.


"Aki itt hozzászólt, mind tehernek érzi a munkát. semmi meglepő , hogy szabadulna tőle."


A "munka" fogalmát sehol nem pozitív színben tüntetik fel. Jellemzően azt nevezzük munkának, amit az embernek a legkevésbé sincs szüksége, de muszáj megcsinálnia, hogy ne haljon éhen. Ha az emberek munka nélkül kapnának pénzt, szerinted ki dolgozna? Senki.


"Azt pedig ti nem tudjátok elképzelni, hogy valaki munka közben jól érzi magát, örül, kellemesen telik az ideje, és főleg, számít neki, hogy hasznosnak érzi magát."


Ha valaki azért csinál valamit, mert jól érzi magát tőle, azt szórakozásnak hívják. Esetleg még hobbinak. NEM munkának. Komoly fogalomzavarban vagy.


"Na ez a különbség köztük és köztetek. ÉS bizony elég sok ember van, aki inkább Edison nézetét vallja, mintsem a tiéteket. Hogyan képzelitek ennek megmagyarázását?"


Aranyapám, az nem zavar, hogy te most feltalálókat hozol párhuzamba olyanokkal, akik naphosszat az igát húzzák? Vagy szerinted egy meséskönyv megírása és a kőfaragás egy és ugyanaz?

Sehogy nem képzelem ennek a megmagyarázását, mert az egész érved összefüggéstelen ökörség.

2019. szept. 23. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:

Utolsó!

Láttam itt olyan kérdést is,hogy miért baj a túlóratörvény?Hiszen több pénze lesz a dolgozóknak:d


Hát igen.

Szerintem is mentálisan beteges.

Egy ismerősöm férje pl orvos,és állandóan dolgozik.

Azt mondta úgy élnek egymás mellett,mint valami lakótársak.Szinte csak aludni jár haza.

Persze pénz,az mindenre van,csak nincs mikor elkölteni.

Legalábbis olyan dolgokra,amik élményt nyújtanak,olyanra nincs.

2019. szept. 23. 14:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!