Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyire elterjedt...

Szerintetek mennyire elterjedt a világban ez a munkáltatói mentalitás?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm mondta,hogy a főnöke,aki elég tehetős nagy vállalkozó azt mondta,bár adhatna magasabb bért a dolgozóknak,nem szabad csak éppen annyit adni a dolgozónak,hogy megéljen,mert akkor még tartalékot képezne,és egy idő után nem jönne dolgozni.


Ergo,hiába dolgozik valaki akármilyen keményen semmit sem ér el,csak a megélhetést.


Szerintetek mennyire van ebben igazság?

Valahol olvastam(nem tudom mennyire igaz),hogy az amerikaiak 3/4-e hónapról hónapra él,tehát nem tud tartalékot képzeni,hogy mondjuk azt mondja,hogy nem dolgozik pár hónapot.


2018. máj. 6. 17:33
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
Az az elterjedt a multiknál a világon, hogy a negyedéves igazgatói meghallgatáson a részvényesek minél több osztalékot akarnak. Nem érdekli őket, hogy éhendöglik a munkás vagy hosszútávon kedvezni kellene a dolgozónak, hogy maradjon. Most minnél több legyen a zsebben. Az az igazgató aki ennek meg tud felelni az marad.
2018. máj. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%

Amit az amerikaikról olvastál, igaz.


Egyébként senki sem adna több pénzt önként, ha nem muszáj. Te fizeténl kétszer annyit a boltban a húsért csak úgy? Akkor a vállakozó miért adjon több pénzt, ha ennyiért is talál munkaerőt?


Az meg egyéni dolog, ki mennyiből él, ezt ezernyi dolog befolyásolja (kell-e albérletet fizetnie vagy sem, tart-e autót vagy sem stb)

2018. máj. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Jó,de egy alkalmazott miért éri be ennyivel,amikor azt látja,hogy a vállalkozó a 5.kocsiját és a 10.lakását veszi?


Amíg neki még egy új ágyra is hitelt kell felvennie?

2018. máj. 6. 17:56
 4/9 A kérdező kommentje:
Így gyakorlatilag a kapitalizmusnak semmi értelme,hiszen a szocializmusban is az átlag ember így élt,csak nem ennyit kellett melóznia,mint ma.
2018. máj. 6. 17:57
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én ilyenről nem hallottam, hogy azért nem jönne dolgozni, mert tartalékot képezne, sőt egy megfizetett alkalmazott nem nézelődik új munkahely irányt, ha a munkakörnyezet is megfelelő.


Az amerikaikról az információt pedig én írtam tegnap egyik válaszban. Ezt az információt a Life or Debt sorozatból szedtem, ahol az adósságokkal küzdő családokon próbálnak segíteni. Igazából ott a fogyasztás hatalmas, hasonlóan Angliában, rokonom kint dolgozik azt mondta, hogyha megakarod tudni ki a középosztálybeli és ki a felső, akkor csak nézd meg a hitelkártya kivonatát, az jobban elárulja, mint a ruházat, stb.

2018. máj. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én 100%-os svájci tulajdonú cégnél dolgoztam, ráadásul nem is rossz beosztásban, ott meg a szabit nem adták ki.

Már egyszer leírtam, lehet, hogy valakinek ismerős lesz, de azt mondta a svájci igazgató, hogy "aki el tud menni 2 hét szabadságra, az bebizonyítja önmagáról, hogy nincs rá szükség!"

A szabikat kiírták de még csak ki sem fizették.

Ellenben a munkaidő fél 5-ig tartott és aki este 7-kor felállt, arról a második alkalommal megjegyezték, hogy "Érdekes, mindig te mész el elsőnek!"

Hát így!

2018. máj. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Estádio de Felchút ***** válasza:
37%

Akinek engedi, hogy a fejére sz*rjanak, annak előbb-utóbb a fejére is fognak sz*rni.

De ez még hagyján, sok marha még élvezi is, ha jól a fejére sz*rnak. No, erre varrjál gombot.

2018. máj. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ez a kapitalizmus, erre szavaztatok a rendszerváltáskor, mert a sok hülyének nem volt jó a szocializmus, most megkaptátok amit akartatok.
2018. máj. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#8

Azt kellene megértenek, hogy a szocializmus nem megdöntve lett, meg leszavazva, hanem összeomlott.

Tovább nem magyarázom, mert úgy gondolom, falra hányt borsó kategória lenne.

2018. máj. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!