Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a mostani ír...

Mit gondoltok a mostani ír helyzet után az abortuszról?

Figyelt kérdés

Kérdések véget: még 20 év alatt vagyok, és szeretnék gyereket. Én nem tartom magam lelkileg elég erősnek egy abortuszról, de nem ítélem el, és nem is támogatom. Szerintem a nő döntése, hogy képes lenne-e felnevelni, vagy a gyerek egy rossz életbe születne. Továbbá szerintem butaság belevonni a vallást a kérdésbe. Eleve, aki nem hívő, annak a Biblia nem számít, aki meg hívő, annál fel sem merül, hogy legyen-e abortusza.


Az íreknél most legalizálták az abortuszt, és ahogy olvastam a kommenteket a különböző hírportálokon, szinte csak az írek szidalmazását olvastam. Vagy, hogy Isten haragja utol éri őket (?), vagy, hogy undorító népség lett. Aki pedig más véleményen volt, azt rögtön elkezdték szidni.


Ti mit gondoltok erről a témáról? Kérlek titeket, hogy a válaszaitok kultúráltak legyenek és ne legyenek személyeskedők.



2018. máj. 27. 12:21
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
96%

Konkrétan az a kérdésed, hogy kinek, mi a véleménye az abortuszról (gondolom nem kizárólag az írek abortuszától) és azt várod, hogy ITT mindez nyugis beszélgetés keretében zajlik?

Egyébként a bevezetőben már leírtál minden oldalról mindent.

2018. máj. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
3%

Én csak akkor engedném az abortuszt ha a gyerek nemi erőszakból fogant amúgy nem. Itt vannak a súlyos demográfiai gondok, a népességcsökkenés és évente több millió magzatot abortálnak Európában.


N

2018. máj. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
61%

Én egyértelműen támogatom, főleg a masszív túlnépesedés miatt. Lassan összeroppan a bolygó az emberek súlya alatt, és egyre csak szaporodnak, mint valami férgek.

Abortuszellenzőkkel (és még nagyon sok más emberrel) TELJESEN felesleges leállni vitatkozni, azt pedig végképp ne várd tőlük, hogy normális hangnemben beszéljenek veled. Ha még mélyen hívők is, akkor pláne.

Nem csak nem értik a te érveidet, de nem is érdekli őket.

Az életvédők pl. nemrég azért tüntettek meg harcoltak a fészbukon, hogy gépekre kötve életben tartsanak egy agyműködés nélkül született kisfiút, aki nem látott, nem hallott, nem mozgott, nem gondolkodott, semmit nem tudott csinálni, csak feküdni és maga alá csinálni, és ezen soha, semmilyen eljárás nem változtatott volna, de ezek a "hősök" azért megpróbálták elérni, hogy életben tartsák.

Egyébként ha nagyon bele akarunk menni az Isten témába, akkor tegyük már fel a kérdést, miféle Isten az, aki ennyi gonoszságot és mocskot enged megtörténni?

Amíg az ő Istenük tétlenül nézi ezt a rengeteg kínt és gyötrelmet, és csak a rosszakat segíti, a jókat meg nyomorba taszítja, addig pont leszrom, hogy mi a véleménye az abortuszról...

Nagyon nagyon nagyon sok olyan ember van, akinek a büdös életben nem lenne szabad gyereket vállalni, mert teljes mértékben alkalmatlan rá. Az emberiség kb. felének egyáltalán nem kéne szaporodnia.

De mivel b**ni szeretnek, a védekezés meg drága... vagy csak besikerül... így igenis szükség van a terhességmegszakításra. Így is durva a helyzet, de ha minden nőre rákényszerítenék, hogy megtartsa a nem kívánt gyermeket, na akkor aztán tényleg k**va világ lenne...

2018. máj. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
3%
Én halálbüntetéssel sújtanám az abortuszt.
2018. máj. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
91%

Mindig is ugyanazt gondoltam az abortuszról.


Nem jó dolog, én a saját gyerekemmel nem csinálnám meg. De ha szükséges, akkor másoknak nem ellenzem, nekik kell eldönteniük.


Szerintem elég undorító dolog, hogy a vallásra hivatkozva belepofázunk mások életébe. Az írek abortusztilalma az pont ez volt. Szerintem az ilyen kérdésekről nem népszavazást kellene tartani, hanem egyszerűen engedni.

2018. máj. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
23%

3# Ha a túlnépesedésért aggódsz akkor menjél ki Afrikába, Indiába meg az arab országokba ott hírdesd az abortuszt akik összevissza szülnek a szemétdombra és ne Európába ahol normális családtervezédi szokások vannak. Nem Európa miatt népesedik túl a bolygó.

Az abortuszról meg annyit hogy én inkább a magzat oldalán állok aki csak meg akar születni, nem tehet semmiről és akinek a picike fejét a felelőtlen idióta szülei kérésére kampóval akarják leszakítani.

2018. máj. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
94%

"Az abortuszról meg annyit hogy én inkább a magzat oldalán állok aki csak meg akar születni, nem tehet semmiről és akinek a picike fejét a felelőtlen idióta szülei kérésére kampóval akarják leszakítani."


És honnan tudod, hogy felelőtlenek voltak?

Tudtommal két dolog nyújt teljes védelmet a fogantatás ellen. Nem végzel ellenkező neművel aktust vagy legalább az egyik fél nemzőképtelen.

2018. máj. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%

Azért egyet ne felejtsünk el az abortusznál, hogy ez az XXI. század, rendben van, hogy tiltották eddig az írek, de mi értek vele?

Aki abortuszt akart, az fogta és átment Nagy-Britanniába, ahol legálisan elvégezték abortuszt.

2018. máj. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
0%

Az abortuszról az ír helyzettől függetlenül mindig ugyanazt gondolom, semmit nem változtat "a mostani ír helyzet" rajta.


Ami érdekes, hogy az íreknél úgy néz ki az a helyzet általában, hogy elég erős kívülről jövő nyomásra megszavazzák, amit csak előÍRtak. A nem írek.


Az abortuszról beszélni kell, nem szabad szőnyeg alá söpörni a témát. És ott kell kezdeni, hogy 3 jeruzsálemi nagy világvallás közül melyik mikortól számolja az élet kezdetét.

2018. máj. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

" És ott kell kezdeni, hogy 3 jeruzsálemi nagy világvallás közül melyik mikortól számolja az élet kezdetét."


Miért? Mi közük van hozzá?

Egy vallását nem gyakorló ember számára nem lesz releváns az, hogy mondjuk a Katolikus Egyház éppen mit számít az élet kezdetének és például a mai Magyarországon a gyerekek tervező többsége nem gyakorolja a vallását.


Sokkal inkább ott kellene kezdeni, hogy nem csak a nő döntése, hanem két ember közös döntése a gyerek.

2018. máj. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!