Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért kezdték el azt a politik...

Miért kezdték el azt a politikai műsorokban, hogy 3 interjúztató kérdez egyszerre 1 interjúalanyt?

Figyelt kérdés

Pl. Az ATV-s Egyenes Beszéd kontrában és a Hír TV-ben is láttam ilyen műsort.

Nektek nem fúra, hogy egymás szavábavágva próbálják feltenni a kérdéseiket?

Külföldön ez megszokott forma, hogy 3-1 az arány?


2018. júl. 21. 23:56
 1/8 anonim ***** válasza:
40%
Balliberális praktika. Az EU-parlamentben is ilyen bekiabálásokkal, zűrzavarban mennek a tanácskozások. Gondolom a módszer kiagyalói ebben szocializálódtak, már a 68-as diáklázadásokkor is így ordítottak a párizsi utcákon...
2018. júl. 22. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem újkeletű dolog. 2000-es években is így ment például a közmédia reggeli műsorában.
2018. júl. 22. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Így könnyebb irányítani a beszélgetést, nehogy az interjú alany olyan dolgokat tudjon mondani, ami ellenkezik a műsorvezetők politikai nézeteivel.
2018. júl. 22. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én is pont ezen gondolkodtam. A Youtubon jött elő egy videó, nem tudom melyik tévétől, de a Toroczkait faggatta 3 ember, mi több az egyik még az ellenzős sapkáját se vette le.

A Toroczkai meg meg szépen elnézően válaszolt nekik, irigylem a türelmét. Pedig zavarba próbálták hozni, de nem tudták.


Nem tudom, hogy máshol szokás-e.

2018. júl. 22. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez olyankor van mikor az interjualanyt le akarják söpörni és hiteltelenné tenni. Próbálják folyamatosan támadni 3 irányból .
2018. júl. 22. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
16%
Tessen kérem annak az interjúalanynak felkészülten odamenni és igazat mondani, abba nem lehet belezavarni senkit, csak abba, ha folyamatosan észben kell neki tartani, hogy kinek mikor mit hazudott.
2018. júl. 22. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Már száz éve van ilyen, a Gyárfás féle Napkelte műsorban is volt. Azért van, hogy a héják szétkaphassák a riportalanyt, vagy épp nyalizva jól alákérdezzenek, ha olyan a meghívott.


De aztán egyszer - egyszer beleszaladnak a pofonba, mikor pl. Grespik megdobálta a riportereket kenyérrel.

2018. júl. 22. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ez egy olyan ötlet volt, amivel a politikai műsorokban szerettek volna valami újat csinálni.

Nincs vele semmi gond, nem kötelező a politikusnak részt vennie benne.

A cél az, hogy sokfelől érkezzen folyamatos kérdésözön az alany felé és ne legyen ideje túl sokat agyalni a válaszon. Hogy a néző pergősnek, érdekesnek lássa a vitát, ahol azt érezheti, hogy az a fránya politikus most megkapja a magáét, mert bombázzák a kellemetlen kérdésekkel.

Normálisabb műsorokban törekedtek arra, hogy ne csak 1 oldalról legyenek a kérdezők, így adva meg az esélyt arra, hogy "baráti" kérdés is elhangozhasson, de ez nem feltétel.

A műsorok szabadon elkészíthetőek és megnézhetőek. Engem zavar, amikor tiszteletlenül viselkedik egy riporter az interjúalannyal, amikor nem hagyja befejezni a mondatait vagy egymás szavába vágva kérdezgetik - de másoknak meg tetszik. Én tehát nem nézem, de akit meg érdekel, hagy nézze, nekik készül. A politikus pedig gondolja meg jól előre, hogy elmegy-e egy ilyen műsorba vagy sem. Nem kell mindenkinek bevállalnia, az mehet egyszemélyes interjúkra nyugodtan helyette.

2018. júl. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!