Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hogy lehet valaki jobboldali,...

Hogy lehet valaki jobboldali, konzervatív, aki nem gazdag, korrupt vagy pszichopata?

Figyelt kérdés

Jobbolaliak, neoliberálisok, konzervatívok (egy és ugyanaz) szerint az egyenlőtlenség természetes és nem akarják csökkenteni a szakadékot, egykulcsos adó pártiak ami a szegényeket sújtja legjobban, rájuk jellemző a rasszizmus, nemek közti egyenlőtlenség, fizetős egészségügy és oktatás. Ezek csupa olyan intézkedések, amik a középosztályt szűkítik a gazdagok még gazdagabbak lesznek és növekedik az alsó osztály.

Akibe van egy kis szociális érzékenység az, miért szereti a jobboldali ideológiát?


2018. aug. 1. 08:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%

Magyarországon a kommunista örökség eredményeként még mindig túl nagy az egyenlősdi (nagyobb mint az európai átlag és az egyenlősdi beivódott a fejekbe is). Minden társadalomban vannak gazagabbak és szegényebbek, ez a természetes, illúzió azt hinni, hogy ez eltüntethető, még a kommunizmusban sem sikerült. Progreszív adózással sem sikerült a ny-európai államokban sem.


Mindenkinek meg kell adni az esélyt, hogy boldogulhasson, de úgy, hogy hálót kell adni, nem halat.


Ráadásul a magyarok utálnak adót fizetni, hiba lenne növelni az adóterheket, csak visszájára fordulna a dolog.


Az egykulcsos adó pedig egy fontos fegyver a jól képzett munkaerő itthon tartásában. És hagymázas írásoddal ellentében a középosztály erősítésében.

2018. aug. 1. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
52%
# 1: Ezt figyeltem meg én is hogy sok embert irritál az egyenlőség. De akkor erre az a megoldás hogy véletlen szerűen kiválasztva csináljunk gazdagokat és szegényeket? És lehessen milliárdos a közpénzeket ellopkodókból? A jó mérnökből meg nem? Jól mondod hogy nyugaton sincs egyenlőség, csak azt felejted el hogy ott a bűnöző börtönben van és nem a milliárdosok közt. Nem mindegy ám. De miért van az hogy Magyarországon már a Kádár rendszer óta mindig a gazember akart egyenlőbb lenni? Nem az a baj hogy vannak egyenlőbbek, hanem az nem mindegy hogy kikből vannak.
2018. aug. 1. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%
Egyedül a lottó az, ahol véletlen dönti el, ki mennyi pénzhez jut, a piacgazdaság ezt leszámítva máshogy működik.
2018. aug. 1. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
94%
Én nem vagyok ellene az egyenlőségnek, csak ne úgy csinálják, hogy elveszik a szorgalmasabbtól és a link alaknak odaadják. Mert az nem egy nagy tudomány, azt én is ki tudtam volna találni.
2018. aug. 1. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
91%
Már mitől lenne egy nyugdíjas rabszolga??? :) Munka nélkül jut jövedelemhez.
2018. aug. 1. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
69%

Itt a hazai politikában senki sem jobboldali konzervatív (a Fidesz populista). Hogy hogyan lesz valaki konzervatív? Antal József mondta, hogy aki 40 éves kora után sem lesz az, azzal nagyon elbánt az élet.(Annyira őt sem csíptem, de ebben igaza volt.)


Jó esetben 40 éves korodra eljutsz valahova,akár diplomás vagy, akár mesterember (igényesebb mesterembernek már van pár alkalmazottja). Az öregedést az teszi elviselhetővé, hogy a testi hanyatlást kárpótolja a jó családi élet, a növekvő vagyon és az ezzel járó jólét.


Aki rengeteget dolgozott azért, hogy legyen egy kis jólére, az hamar megtapasztalja, hogy számára a szegények utálatosak, tőlük semmi jót semmi jót sem várhat, ha rajtuk múlana, akkor a módosabbaktól mindent elvennének. Éppen ezért olyan rendszert támogat, ami a szegényeket keményen kordában tartja.


Igazi konzervatívizmusban nincs pl. ingyenes oktatás, egészségügy, mindenki olyat kap, amilyenért fizet. Vagy nem téma az sem, hogy ki mikor hány évesen mehet nyugdíjba, meg ő az ellátórendszeren élősködik, ha nem nevel fel gyerekeket, mert mindenki maga fizeti a nyugdíjbiztosítását.

2018. aug. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
28%

"Én nem vagyok ellene az egyenlőségnek, csak ne úgy csinálják, hogy elveszik a szorgalmasabbtól és a link alaknak odaadják."

Az miben különbözik ha például adók és alacsony munkabérek formájában veszik el a szorgalmasabbtól és például támogatások meg állami megbízások vállalása formájában megkapják a milliárdosok? Világosítson fel valaki hogy ez miben jobb? Nem mindegy ha a szegény lop vagy a gazdag?

2018. aug. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
77%
Az állami nagyberuházásokat a világon mindenhol erre szakosodott nagy cégek csinálják, nem pl hajléktalanok, ezt kéne felfogni.
2018. aug. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
53%
ma 11:07: Meg azt hogy például Bécsben kevesebbe kerül 1 km metró megépítése mint Budapesten. Pedig Bécsben magasabbak a bérköltségek és a talajviszonyok is kedvezőtlenebbek a metró építéséhez. Vagyis nem mindegy hogy a milliárdosok cége X Ft-ért végzi el a megbízást vagy 3...5X Ft-ért és a többi jogtalan haszonszerzés.
2018. aug. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Vagyis például Ausztriában nem lop a szegény se meg a gazdag se, és az eredmény egy jóléti állam. Míg Magyarország képtelen a nyeregben ülni hanem a magyar felfogás szerint vagy bal oldalra vagy jobb oldalra le kell pottyanni a nyeregből. Vagyis a régi rendszerben a szegény lopott és az eredmény egy élhetetlen ország lett. Ma meg a gazdag lop és az eredmény szintén egy élhetetlen ország amiből mindenki menekül.

Mi a különbség ha mondjuk

1. egy bárpultnál Soros György teszi zsebre tévedésből a pénztárcám mert hasonlít az övére.

2. Vagy egy hajléktalan teszi el.

Semlegesből változzak jobb oldalivá mondjuk azért mert egy "nagy ember" tisztelt meg azzal hogy ellopta a tárcámat és nem pedig egy csóró tette?

Valahogy én egyik szélsőségnek sem örülök, ne lopjon senki se és élhető ország leszünk, pont.

2018. aug. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!