Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha erőszakkal kényszerítem az...

Ha erőszakkal kényszerítem az egyik embert, hogy fizesse ki a másik ember egészségügyi ellátását, vagy taníttatását, az mivel jobb, mint a rabszolgaság?

Figyelt kérdés
2018. aug. 13. 10:48
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Nem vagyok fideszes, de nem értem a problémádat.

A hatályos törvények nem köteleznek vadidegenek taníttatására vagy egészségügyi ellátási költségeinek kifizetésére. Csak olyan családtagoknak, akiknek amúgy is TERMÉSZETES lenne, elsősorban szülő a saját gyerekének. Nem a gyerek akart világra jönni, hanem a szülei akarták - optimális esetben persze; tehát akár mondhatod úgy is, hogy "önként vállalták a rabszolgaságot". De ha csak "becsúszott" a gyerek, akkor is ők felelnek érte minden szempontból, és ez is teljesen ésszerű.

2018. aug. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
91%
Kérdező, saját kérdésedet kissé rugalmasan kezeled. Kérdezz pontosan, ha szakszerű választ vársz. Ha csak szórakozni akartál, vedd úgy, hogy nem szóltam.
2018. aug. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

"A hatályos törvények nem köteleznek vadidegenek taníttatására vagy egészségügyi ellátási költségeinek kifizetésére."


Állami szolgáltatásokról beszélek. Neked kötelező befizetned az adót, amiből aztán másoknak vásárolnak szolgáltatásokat. Az államnak közügyekkel kellene foglalkoznia, nem osztogatással-fosztogatással! A szociális háló működtetése nem közügy.

2018. aug. 13. 13:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!