Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi a gond a politikai korrekts...

Mi a gond a politikai korrektséggel?

Figyelt kérdés

Sokan szidják a politikai korrektséget holott nagyon hasznos. Senkit se minősítsünk le a származása, vallása, nemi hova tartozása és nézetei miatt. Nagyon támogatnám azt, ha bántó, lenéző kifejezéseket büntetni lehessen. Például én többször megkaptam azt, hogy egy lusta disznó vagyok, mert nem dolgozom ki a belem és nem tanultam valami sokat, mert nem volt rá lehetőségem és nincs szükségem rá. Az ilyeneket büntetni kéne. Én mindig is korrekt voltam mindenkivel és sokszor csak a bántásokat kaptam meg.

Sokan azt állítják, hogy ez totalitarizmust hozna magával. Ezzel nem értek egyet, mert ha közösen fellépünk a bántó kifejezések ellen és megbüntetjük azokat akik másokat lenézek, abba semmi totalitarizmus nincsen. Egyszerűen csak aki másoknak árt az viselje el a következményeket, mint pl. azzal, hogy befizet pénzbírságot.

Most akkor mi is a gond a politikai korrektséggel?


2018. okt. 14. 08:59
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
42%

Vannak olyan társadalmilag káros dolgok, amiket a politikai korrektség jegyében nem szabad vizsgálni, holott csak ez vezethetne egy olyan megoldásra, amely az egész társadalom számára célravezető. Amennyiben ezek a problémák nem oldódnak meg, egyre csak halmozódnak és újabb és újabb problémákat szülnek. Olyan ez, mintha bután homokba dugnánk a fejünket, mert nem túl szép kimondani az igazságot.


A politikai "korrektség" következménye az, hogy megbomlik az egyensúly, egy bizonyos oldal/vélemény erőfölénybe kerül és kényszer segítségével megpróbál elnyomni másokat. Csakhogy ennek nem az lesz a vége, hogy beköszönt a várva várt homogenitás, hanem éppen ellenkezőleg, előbb utóbb kirobban az ellenvélemény és kitör a káosz. Csakúgy mint a legtöbb diktatúra esetében, előbb utóbb eljön a fordulópont, amikor vérontás kíséretében visszaáll a természetes egyensúly.


Mikor tanuljuk már meg, hogy a kivételezés sohasem célravezető?!

2018. okt. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
88%

A lusta mióta gyűlöletbeszéd? Ha nem csinálsz semmit, igenis lusta vagy.

Nem a bőrszínedet, a vallásodat, a szexualitásodat szidtam.

Ha szerinted egy ilyen szó gyűlöletbeszéd, kitűnő példája vagy a politikai korrektség túlzásának.

2018. okt. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
47%

Na tehát ha én nem fürdök és mindig összepiszkítom magam...akkor nem mondhatják rám h büdös vagyok..sőt igazából az arckifejezésükkel sem bánthatnak...és meg sem alázhatnak h nem engednek fel a tömeg közlekedésre,vagy ne adj isten odébb menjenek tőlem az emberek...Elvégre csak nyakig sz#ros vagyok...

Érted a problémát?te odaülnél egy gyomor forgató szagu nyakig lucskos ember mellé full póker arcal?Ha nem sikerül a póker arc jön a bünti :D

Amúgy sem ez a példa sem a tied nem jó rá mert elvileg a pc arról szól h nem engedjük h kirekesszenek meggyalázzanak embereket olyan dolgokért amikről nem tehetnek.A lustaság,az igénytelenségről tehetsz.

Amúgy az egész PC egy diktatúra..Mindenki azt csinál amit akar a 4fal között....De ha az utcára viszi hát ne várja el h megtapsolják.

2018. okt. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
47%
A pc nwm azt jelenti, hogy bizonyos dolgokról nem beszélünk, hanem azt, hogy úgy beszélünk róla, hogy azzal ne sértsük senki emberi méltóságát. Igen, nehéz így beszélni, de csak így lehet elérni, hogy a témáról beszéljünk és ne valamelyik résztvevő sérelmeiről a második mondat után. Persze vannak sokan, akiknek nem a probléma megoldása a lényeg, hanem a vita...
2018. okt. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
64%
A TÚLZOTT politikai korrektséggel van baj.
2018. okt. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
Nem érzem magam lusta embernek, mert nem henyélek egésznap viszont munkamániás se vagyok. Ezért bántónak érzem a lusta kifejezést. Miért lenne szélsőséges, hogyha nem lehetne senkire azt mondani, hogy lusta? Ugyanolyan bántó kifejezés, mint a dagadt, b....ráns, n#gger stb. Mivel életem során már több bántó kifejezést mondtak rám, mint kisebb koromban mikor kövér voltam dagadtoztak, meg amikor nem voltam jó tanuló, tanulási nehezségekkel küzdöttem anyám olyanokat mondott, hogy semmirekellő vagyok (megjegyzem ez is inkorrekt szó) így nem tartom szélsőségesnek a pc-t.
2018. okt. 14. 13:29
 17/25 anonim ***** válasza:
51%

"Nagyon támogatnám azt, ha bántó, lenéző kifejezéseket büntetni lehessen. Például én többször megkaptam azt, hogy egy lusta disznó vagyok, mert nem dolgozom ki a belem és nem tanultam valami sokat, mert nem volt rá lehetőségem és nincs szükségem rá. Az ilyeneket büntetni kéne. "

Kevered a politikai korrektséget, mint hasznos dolgot azzal, ha valaki hazudik, csak mert nem mondhatja ki amit gondol.

Az, hogy kimondják, szerintük "lusta disznó" vagy, az az ő véleményük. Ez vagy nem igaz és akkor nem kell vele foglalkoznod, vagy igaz és bánt, akkor meg szedd össze magad és ne legyél lusta disznó. Harmadik lehetőség hogy fogadd el, te lusta disznó vagy - abból a szempontból ahogy ők gondolják - csak nem érdekel, mert számodra nem fontos hogy másmilyen legyél, nekik megfelelő. Ehhez nem kell politikai korrektség és végképp nem szabad büntetni, hogy ezt kimondják.

Képzeld el fordított esetben. Ha téged büntethetnének azért, mert kimondod valamiben a véleményed, pl. hogy a főnököd megalázza a beosztottjait vagy hogy a szomszédod egy részeges alak. Tulajdonképpen az elvárásaid szerint senkiről nem lehetne negatív kijelentést tenni, mert valakit tuti bántana még az is, ha azt mondják rá, hogy olyan sápadtnak látszik.

A politikai korrektség eredetileg nem volt rossz kezdeményezés, a nagyon sértő kifejezések elkerülésére hívta fel a figyelmet pl. ne lehessen ni**erezni csak úgy. De azzal, hogy elhazudod a valóságot csak átvered saját magadat és a másikat. Aki hülye arra miért ne mondhatnám azt, hogy hülye? Csak mert neki nem tetszik? És? Ha egyszer hülye volt? Vagy rólad - netám rólam - ha lusta disznók vagyunk, akkor miben változtatna ha ezt a környezetünk nem mondhatja ki? Jobb lene ha scak gondolják rólad, a szemedbe viszont nem merik mondani az őszinte véleményüket?

Tényleg arra akarnád nevelni a gyerekeket, hogy hazudjanak????

2018. okt. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
62%

Nagyon el vagy tévedve.

Nem lehet betiltani minden valaki számára bántó szót, mert sokszor ezek az igazságot mondják.

Nyilván senki nem pártolja a gúnyolódást, de ha az illető kövér, senki nem fogja soványnak hinni, csak azért, mert a személynek ez jobban tetszene.

2018. okt. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
47%

"A pc nwm azt jelenti, hogy bizonyos dolgokról nem beszélünk, hanem azt, hogy úgy beszélünk róla, hogy azzal ne sértsük senki emberi méltóságát."


Egy a bökkenő: bizonyos emberek már a másik emberek puszta létezésétől úgy érzik, hogy azok sértik az emberi méltóságukat. Már elég ha nem tetszik neki a nézésed, vagy ha előzékenyen átsétálsz az utca másik felére. Most még "csak" ott tartunk, hogy nem mondhatod ki a tényeket, később már ott fogunk tartani, hogy ezek az emberek ráülnek a másik ember nyakára. Ha ebbe a csőbe belekerülünk, sohasem lesz vége a dolognak.


Amióta világ a világ, vannak konfliktusok az emberek között, általában a többség határozza meg a szerveződés irányát. A PC arról szól, hogy a kisebbség (legyen az faji, vallási, szexuális orientáció béli) akarja átvenni a véleményformáló szerepét, akár erőszakkal/kényszer alkalmazásával.


A pozitív diszkrimináció, véleményterror mindig robbanáshoz vezet, jó lenne ezt elkerülni, még mielőtt vérnek kell folynia az utcákon emiatt. Akármennyire is feszegetjük az egyensúlyt, előbb utóbb vissza fog csapni a természetes állapotba. Ez eddig is így volt, ez után is így lesz.

2018. okt. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
60%

"Most még "csak" ott tartunk, hogy nem mondhatod ki a tényeket, később már ott fogunk tartani, hogy ezek az emberek ráülnek a másik ember nyakára. Ha ebbe a csőbe belekerülünk, sohasem lesz vége a dolognak."

Nem, nem ott tartunk, hogy nem mondhatod ki a tényeket, hanem úgy kell kimondani a tényeket, hogy az más emberek méltóságát ne sértse. Mégis hogyan akarod rendezni a konfliktusokat, ha nem úgy, hogy az ellentétes nézeteket vallókat leülteted egy asztalhoz hogy beszéljék meg a konfliktus okát és megoldását? Milyen más eset vezetne ahhoz, hogy mindkét fél a konfliktus felszámolásában legyen érdekelt és mindenki azon dolgozzon, hogy ne újuljon ki az?

2018. okt. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!