Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi a gond a politikai korrekts...

Mi a gond a politikai korrektséggel?

Figyelt kérdés

Sokan szidják a politikai korrektséget holott nagyon hasznos. Senkit se minősítsünk le a származása, vallása, nemi hova tartozása és nézetei miatt. Nagyon támogatnám azt, ha bántó, lenéző kifejezéseket büntetni lehessen. Például én többször megkaptam azt, hogy egy lusta disznó vagyok, mert nem dolgozom ki a belem és nem tanultam valami sokat, mert nem volt rá lehetőségem és nincs szükségem rá. Az ilyeneket büntetni kéne. Én mindig is korrekt voltam mindenkivel és sokszor csak a bántásokat kaptam meg.

Sokan azt állítják, hogy ez totalitarizmust hozna magával. Ezzel nem értek egyet, mert ha közösen fellépünk a bántó kifejezések ellen és megbüntetjük azokat akik másokat lenézek, abba semmi totalitarizmus nincsen. Egyszerűen csak aki másoknak árt az viselje el a következményeket, mint pl. azzal, hogy befizet pénzbírságot.

Most akkor mi is a gond a politikai korrektséggel?


2018. okt. 14. 08:59
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

"Nem, nem ott tartunk, hogy nem mondhatod ki a tényeket, hanem úgy kell kimondani a tényeket, hogy az más emberek méltóságát ne sértse."


Tévedés okoska, ha bizonyos erőszakos cselekmények azért nem kerülnek be a hírekbe (mondjuk nem itt nálunk), mert migránsok, vagy cigányok (ez már nálunk is jellemző) az elkövető, vagy netán jelentősen hígított, megtévesztő formában kerül leadásra (pl "fiatalok" kulcsszó), akkor bizony ott tartunk, hogy nem mondhatod ki a tényeket!


"Mégis hogyan akarod rendezni a konfliktusokat, ha nem úgy, hogy az ellentétes nézeteket vallókat leülteted egy asztalhoz hogy beszéljék meg a konfliktus okát és megoldását?"


Az a probléma, hogy a "védett" egyedek általában nem akarnak párbeszédet, nem tartják konfliktusnak azt, hogy leböknek az utcán, vagy elveszik a dolgaidat, ez nekik természetes, neked az a dolgod az ő szemszögükből, hogy ezt eltűrd! Miért is akarnának tárgyalni? És a PC pont ezt a jelenséget tüzeli egyre jobban és jobban.


"Milyen más eset vezetne ahhoz, hogy mindkét fél a konfliktus felszámolásában legyen érdekelt és mindenki azon dolgozzon, hogy ne újuljon ki az?"


Pl ha vezetnénk bűnözési statisztikákat néprétegekről, szociális helyzetről, egyéb háttérről és akkor statisztikai adatokra alapozottan, célzottan lehetne programot indítani a probléma megoldására. A PC csak azt segíti elő, hogy a többség földbe dugja a fejét, miközben hátulról jól "megcsinálják" őket. Ez NEM MEGOLDÁS, ez idiotizmus.

2018. okt. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

"Tévedés okoska"


Miért nevezel okoskának? Szerinted ez nem sértő számomra? Valószínűleg ezért nem tudsz kommunikálni másokkal sem, mert az önreflexióra való képességed gyenge. Ezt azután kivetíted az egész társadalomra és sajnálkozva tárod szét a kezed, miszerint a konfliktusok megoldására a párbeszéd alkalmatlan. Szerencsére vannak akik ezt nem így gondolják.

2018. okt. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

"Szerinted ez nem sértő számomra?"


De, pont az volt a cél! Látod mire nem jó a PC mellédumálás mellőzése? Most aztán durván beletiportam a lelki világodba! Aztabetyármindenit!


Egyébként arra próbáltam rávilágítani, hogy egy szürreális ideális világban élsz, ahol mindenki képes a párbeszéd útján történő problémamegoldásra.


Segítek: az emberiség nagy része NEM képes erre, sőt, tovább menve, a problémás egyedeknek eszük ágában sincs párbeszédet kezdeményezni :) Ha lenne, nem lennének "problémásak", vágod? Úgy szocializálódtak, hogy elveszik a másét, mert tőlük is elvettek mindent. Nincs józan ész, nincsenek érvek, az erősebb marad életben.


Most az a helyzet, hogy egy álomvilágban élő kisebbség a nagy jóléti társadalmakban (ahol veszettül nincs más gondjuk, minthogy azt latolgatják, hogy hányféle wc-t kell gyártani a társadalmi nemeknek) kitalálta azt, hogy hozzuk már be a PC-t, meg a fene nagy "egyenlőséget" (addig vagy egyenlő, amíg egyetértesz velük), így majd mindenki a fejéhez kap, hogy "jajj bocsáss meg, nem akartalak lebökni", vagy "visszaadom a tárcádat" és beköszönt a világbéke.


Nos, a helyzet az, hogy ezek a felhőtlen naivságban leledző egyének a büdös életben nem láttak még problémás embert. Ha látnak, akkor ugyan egy óriásit zakóznak a valóság által rájuk mért pofontól, de nem, akkor sem látják be, hogy tévedtek, inkább csendben elkullognak.


Ezért mondom azt, hogy ezek a "liberális" emberek kb életképtelenek (mivel nem képesek érzékelni a valóságot), és ezt a hülyeséget próbálják ráerőltetni azokra az emberekre is, akik a valóságban élnek és kénytelenek elviselni a problémás egyedeket is.

2018. okt. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

"Egyébként arra próbáltam rávilágítani, hogy egy szürreális ideális világban élsz, ahol mindenki képes a párbeszéd útján történő problémamegoldásra."

Erre mindenki képes, ez nem szürreális világ. Senki sem kezeli a hétköznapi problémáit ma már bunkósbottal.

A példáid pedig egytől egyig kívül esnek a PC hatáskörén, mivel bűnözőkkel nem a PC-nek kell megbirkóznia társadalmi szinten, arra vannak az államnak erőszakszervezetei. Ugyanakkor a bűnözőkről (és mindenki másról) BESZÉLNI PC módon illik. Úgy látszik ez nem megy át nálad sem és ezért próbáltok olyasmit számon kérni a PC-n, ami annak nem feladata.

2018. okt. 14. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

"Ugyanakkor a bűnözőkről (és mindenki másról) BESZÉLNI PC módon illik."


Vagy inkább nem beszélni? Pont az a baj a PC-vel, hogy a devianciát erősíti. Nem látod a fától az erdőt!

2018. okt. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!