Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mikor fogják már végre feldolg...

Mikor fogják már végre feldolgozni az emberek a kommunizmust?

Figyelt kérdés

Ezt nem csak Magyarországra értem, hanem az egész világon megy ez az antikommunista siránkozás. Elmondjam miért ártalmas ez? Mert emiatt van állandó körforgás, nem tesznek semmit az igazságtalanság, szegénység, a gazdagok még jobban gazdagodása ellen, nem tesznek semmit a kizsákmányolás ellen és minden fajta jóléti újításba belelátják a kommunizmus szellemiségét.

Igen szar volt az a kommunizmus ami volt keleten, de nem kéne már ezen túllépni? Tudom, hogy több száz millióan haltak meg és ez nagyon szomorú, de ezt is fel kéne már dolgozni. Nem rég olvastam egy olyan cikket, hogy Amerikában lekommunistáztak egy olyan javaslatot, ami ingyenessé tenné az egészségügyet. A kedves Donald Trump úr a kommunizmus szellemiségét látta benne. Döbbenet az, hogy egy olyan javaslatot démonizálnak, ami Európában működik.

Az is szomorú, hogy Marxra kenik a kommunizmus bűneit mikor egyáltalán nem tehet róla, hogy olyan pszichopaták kerültek hatalomra, mint Sztálin, Mao, Pol Pot és most Kim Jong Un, ő erről egyáltalán nem tehet. Vagy rosszul értelmezték Marxot vagy propagandát csináltak belőle vagy mindkettő. Egy valami biztos, hogy az a kommunizmus amit Marx leírt, mint bérmunka megszüntetése, osztályok és hierarchia eltörlése nem valósultak meg.


Én úgy látom, hogyha valódi változást szeretnének az emberek, akkor nem kéne minden jóléti és emberséges intézkedésekbe a "kommunizmust" vagy jobban mondva a bolsevizmus szellemiségét belelátni. A holokauszt és a trianon siránkozást se látom egészségesnek, de kevésbé károsabb, mint a bolsevizmus fel nem dolgozása.


2019. jan. 9. 15:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Feldolgoztuk. Volt, vége, soha többé. Te meg ezt próbáld feldolgozni.
2019. jan. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
De ráérsz írogatni. :D Én feldolgoztam, köszi.
2019. jan. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Akik azt írják hogy soha többet kommunizmus, elég volt, azok pont hogy nem dolgozták fel, mert ha feldolgoznák, akkor nem hivatkoznának rá. Ha valaki a Marx filozófiájáról beszél, mint mondjuk TGM akit egy nagyon intelligens filozófusnak tartok, ők nem akarják visszahozni azt az autoriter poklot. A Marx nem írt arról, hogy egy vezetőnek kell lennie és bálványozni kell. Pont az ellentétjéről írt. Puzsér Róbert aki egy állítólagos értelmiség se tudja megérteni a Marxizmus lényegét. Trianon és holokauszt sérültségről beszél, amit megtudok érteni, de nem veszi észre a kommunista sérültséget, mert ő is kommunizmus sérült. TGM legalább következetesen Marxista mellé elutasítja azt az autokrata gyilkos rendszert, aminek semmi köze nem volt a kommunizmushoz.
2019. jan. 9. 15:34
 4/7 anonim ***** válasza:
TGM is rengeteg zagyvaságot hord össze. Folyamatosan úgy hivatkozik a munkára mintha az szükségszerűen valami szörnyű büntetés lenne az embernek, ami alól fel kell szabadítani. Az eszébe sem jut, hogy talán van olyan ember is aki szereti amit csinál. Én magam is sokat ismerek.
2019. jan. 9. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 szántóvető ***** válasza:
na várj egy kicsit,Joszif Sztálin egy háborús hős volt,hazafi,hadvezér.a maiak közül nem nagyon tudnál hozzá hasonló nagyságot említeni.az összes kapitalista elnök lefekszik a pénzvilág zsidó hatalmasságainak akik dróton rángatják őket.szóval valódi változás nem lesz amíg ezt a kiforrott,jól szervezett kapialista rendszert meg nem döntik világszerte.a kommunizmussal való ijesztgetés ugyanaz mint orbi miránsozása:bejönnek az országba,beköltöznek az otthonunkba,elveszik a 300 eurós munkánkat,el kell őket tartani stb.ellenségkép mindig kell a bárgyú és ostoba népnek,tehát a kommunizmus pont kapóra jön még amerikában is.
2019. jan. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Remélem, szántóvető csak iróniának szánta a megjegyzését.
2019. jan. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
De hivatkozni kell rá, mint elrettentő példára, beleértve természetesen Marxot, a szülőatyját is. Ez nem azt jelenti, hogy nem dolgozzuk fel, hanem azt, hogy a helyére raktuk.
2019. jan. 9. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!