Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az USA-ban miért ilyen kataszt...

Az USA-ban miért ilyen katasztrofális az egészségbiztosítás és a kórházi rendszer?

Figyelt kérdés

A legtöbb embernek a mai napig nincs semmilyen egészségbiztosítása, és es legtöbbször azért van, mert a biztosítás rettenetesen drága. Egy doktornő is elmondta egy interjúban, hogy az USA-ban egy család pénzügyi csődjének elsődleges (és leggyakoribb) oka nem más, mint kórházi számlák.

Egy másik orvos példát is mondott, hogy a Hepatitis C elleni 3 hónapos gyógyszer 90 ezer dollárba, vagyis átszámítva 26 millió forintba kerül!


Sok ember elmondta, hogy a kórházak annyit számláznak fel, amennyit akarnak. Egy nőnek egy orvosi időpontért a kórházban 300 dollárt, azaz kb 90 ezer forintot kellett fizetnie, az orvos meg alig csinált valamit.


Nemrég vezették csak be, hogy az egészségpénztárak nem utasíthatnak el valakit, régebbi betegségre hivatkozva.

Tehát ha valakinek mondjuk egy operációja vagy nagyobb/súlyosabb betegsége volt régebben, az egészségpénztár kerek-perec kijelenthette, hogy nem biztosítják az illetőt!


Ez valami vicc?


Tudom, hogy Magyarországon sem fényes a helyzet, de egy ilyen gazdag országban, mint az USA hogyan lehetséges ez? Európában elképzelhetetlen, hogy valaki nem lehet egészségbiztosítása, csak azért, mert volt valamilyen betegsége.


Miért nem próbálják ezt szabályozni vagy megoldani? Mi a hátráltatója ennek?


Egy másik személy az interjúban elmondta, hogy neki 500 dollárt kellett fizetnie havonta az egészségbiztosításért, de mivel nincs szabályozva, hogy a kórházak meg a biztosítók mennyit kérhetnek, egyszerűen megemelték az összeget 1800 dollárra. Azóta az illetőnek nincs biztosítása, mert nem tudná kifizetni.



2019. ápr. 25. 18:21
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
93%

A kórházi rendszer egyáltalán nem katasztrofális.

Csak legyen pénzed megfizetni...


Amikor ott éltem 2500dollár volt az átlag fizetés és egy jó biztosítás 160 dollárba került.


Itthon relatíve többet kell fizetni. Már akinek, mert a többség nem is fizet érte...

2019. ápr. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Ha nem keresel jol akkor az allamtol kapsz kretitet es igy olcsobban kapsz biztositast.

Ha igy sem tudod kifizetni akkor eleg szar allasod lehet mert meg a walmartban is ha teljes allasban dolgozol akkor ajanlanak egeszsegugyi biztositast amit ugyan ki kell fizetni de igy altalaban kb $100-$200 havonta.

Ha magadnak intezed mert pl munkaltato nem ad vagy vallalkozo vagy akkor lazan kifizetsz 300-400at havonta vagy ennel tobbet is.

Ha itt is ugy mukodne mint pl kanadaban akkor az adok lennenek magasabbak.

Az emberek igyis ugyis panaszkodnanak valamire.

2019. ápr. 29. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
83%

-- Csak a világ legsikeresebb és legfejlettebb egészségügyi rendszerét fikázod, hamis adatokkal, de semmi baj. :) - milyen hamis adatokat irt a kerdezo? Abszolut realisak a 3 meg 500 dollaros orvosi szamlak, amikrol ir. Te milyen "hamis adatok"rol beszelsz?


-- Ha az amerikai állampolgárokra kötelező befizetést rónának ki, abból hatalmas lázadás lenne. - pedgi az Obamacare az pontosan egy ilyen "kötelező befizetés" volt, amit kiróttak a nepre.

Aki epkezlab ember es van rendes allasa, annak kotelezo egeszsegbiztositast fizetnie! Ha nem fizet, akkor buntetes jar erte. Nekem kb. 400 dollar lett volna havi szinten az obamas marhasag, eletkorom, csaladi statuszom, lakhelyem es keresetem fuggvenyeben. Hiaba akartam volna olcsobbat, nem volt ra lehetoseg. Ezert inkabb azt valasztottam, hogy nem voltam biztositva. 15 eve elek az allamokban, eddig egyszer sem voltam orvosnal betegseggel! Szamolj vissza, havi $400 az evek alatt mekkora vagyon! Akinek nem volt kotelezo biztositasa, arra pedig penzbirsagot akartak kiszabni. Persze egy jo konyvelo megoldja, hogy ne fizesd a birsagot, kicsit bonyesz, nem magyarazom, a lenyeg, hogy megprobaltak az egeszseges embereket seggbeqrni!


Nevetseges, hogy mi folyik itt. Az egyik haverunknak van vmi majbetegsege es eves szinten jarnia kell vegbeltukrozesre. Basszus, a srac megveszi a jegyet Magyarorszagra (otthon meg fizeti a TBjet) es meg igy is olcsobban jon ki, hogy fizeti az otthoni TBt, repulojegyet, minthogy itt vegezzek el neki a vegbeltukrozest, ugyanis a biztositoja csak 50 eves kor felett fizeti x %-at az eljarasnak, raadasul 3 evente egyet. Vagyis a 45 eves havernak minden evben a tukrozes full osszeget, ami kb. 10-15ezer dollar, ki kene fizetnie! Ezert inkabb hazajar. :(


A fonokom havonta $3,900 fizet ki a 4 tagu csaladjanak a biztositasara, amiben szem es fog nincs benne. Vagyis egy szemvizsgalat, tomes, azok mind zsebbol. Es igy hogy van egy tutti biztositasa, meg igy is minden alkalommal fizet vizitdijat, plusz a vizsgalatok kb. 30%at, meg a gyogyszerek dijat. Latom a szamlait, a hajam egnekall, hogy milyen osszegeket kell kifizetnie.


Szomoru, hogy milyen kriminalis helyzet van itt.

2019. ápr. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
83%

" Csak a világ legsikeresebb és legfejlettebb egészségügyi rendszerét fikázod"


A hajukra kenhetik a szupi-dupi egészségügyi rendszerüket, ha a többség azt még kifizetni sem képes, annyira el vannak szállva az árak. Ráadásul a legtöbb biztosító az alap dolgok közül sem fedez mindent, az operációknál meg nagyobb volumenű intézkedéseknél meg max 30-50%-ot fedez, HA fedez!

Egy interjúban is elmondta egyszer valaki: az egészségügy az USA-ban nem közérdek, mint Európában, hanem üzlet.


Nekem is van ismerősöm aki ott lakik. Ő is mindig meséli, hogy télen összeszorított farpofákkal imádkoznak, hogy velük vagy a gyerekeikkel ne történjen semmi (pl jégen való elcsúszás miatti kéztörés), mert a család szó szerint tönkremenne anyagilag, holott mindketten normálisan keresnek.

Ha az amcsik nem lennének ennyire egoisták és hajlandóak lennének legalább valamennyi adót fizetni az egészségbiztosításért, akkor ott is simán lehetne egy olyan rendszert teremteni, mint ami Európában van. De amíg az megy, hogy "szabadság mindenek felett mindenben", meg "kommunista hozzáállás, ha az állam beavatkozik", addig ne csodálkozzanak, ha ilyen szomorú a helyzet az egészségbiztosítás terén. Tipikus debil amerikai mentalitás: nem akarnak semmiért sem kiadni egy plusz dollárt sem, de azért legyen nekik biztosítva minden.


A legszomorúbb az, hogy sokaknak ezzel a rendszerrel abszolút semmi problémájuk sincs. Az egészségbiztosítás sok helyen (pl McDonalds, stb.) csak teljes munkaidős embereknek jár, emiatt sok vállalatvezető meg menedzser, stb. egyszerűen kijelentette (egy interjúban én is láttam, ráadásul a dolgozók füle hallatára simán), hogy inkább részmunkaidőben alkalmaznak embereket, hogy a biztosítást ne kelljen kifizetni....ha Európában valaki ilyesmit kijelentene, egyrészt azonnal meg lennének büntetve, másrészt a dolgozók többsége egyből lepattanna.

Az amerikaiak meg képesek zászlót lengetve kijelenteni, hogy "ez Amerika". Nevetséges meg embertelen.

2019. ápr. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
48%
Egy kanadai lány eljött ide Jászberénybe 9 hónapja, azóta itt lakik. Szerinted mi volt az első reakciója amikor meglátta a kórházat?
2019. máj. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!