Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy míg a nők...

Miért van az, hogy míg a nők jogait az összes nyugati országban fontosnak tartják, a férfiakéval senki nem foglalkozik?

Figyelt kérdés

Például teljesen normális dolog, hogy fiatal fiúkat kényszersoroznak és küldenek a halálba csak mert fiúnak születtek. Eheti hír:

[link]

Ez már évek óta megy Ukrajnában, de még egy velük szövetséges EU-s ország se szólt semmit ellene. Miközben többen is azt hangoztatják hogy a nemek közti egyenlőségért küzdenek (pl. Macron)

De ez nem csak Ukrajnára igaz! Háború esetén az összes EU-s országban a férfiakat soroznák be.

A férfiakra miért nem vonatkozik az "Én testem, én döntésem"?


2019. jún. 10. 12:25
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
29%

"Ezzel szerintem némiképp meg is magyaráztad, hogy a nők miért nem képesek racionálisan gondolkozni"


Vagy inkább lásd be, hogy amit tudni vélsz, az csak a te véleményed, nem a másik gondolata.

Pontosan ez a probléma, azt hiszitek, hogy mindent tudtok, és hogy azt jól tudjátok. Tévedhetetlenek vagytok. Szerinted.

Ez a hozzáállás vezetett ide most is, hogy csak neked lehet igazad, és nem baj, ha a másik nem mondta ki, amit te úgy gondolsz, az akkor is úgy van.

Masszírozhatjuk még egy ideig, nem fogunk dűlőre jutni, mert szerinted mindent te látsz jól, és neked csak igazad lehet.

2019. jún. 10. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
28%

Fiúk, gondolkodjatok már! A klasszikus férfi-nő felállást háborúügyben mi sem szemlélteti jobban, minthogy az apák büszkén megveregetik besorozott fiaik vállát, az anyák pedig sírnak. (Mielőtt ezért lehurrogtok, tisztában vagyok vele, hogy nem minden apa és anya ilyen. Csak ez az, amit századok óta sulykolnak belénk.)


A „női kvótával” kapcsolatban: azért nem a nehéz fizikai munkákra szeretnének kvótákat a nők, mert azokat csak töredékük bírna fizikummal (aki pedig igen, és szeretné, az nyilván lehet bányász stb.). Nem a kereset alapján szerlektált ez tehát, hanem az alapján, hogy a női népességből mekkora hányad lenne képes elvégezni az adott munkát ugyanúgy, mint a férfiak – és ennek ellenére alulreprezentáltak a nők az adott munkakörökben.


Persze hozzáteszem, nem vagyok biztos abban, hogy ugyanannyi nő akar ezekbe a munkakörökbe belépni, pl. politikus lenni, mint férfi. Egyszerűen azért, mert a nők általánosságban véve más „ligában” játszanak, mások az életükben a prioritások, nekik általában kevésbé fontos a hatalom. Szóval nem kéne félteni a férfias játékok színtereit a nőktől, nem fognak odaözönleni.

2019. jún. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 A kérdező kommentje:

"Ugyanannyi nő is meghal, csak ezt nem akarod tudomásul venni."

Ebből is látszik, hogy te vagy az, aki nem veszi tudomásul a tényeket, mert azok nem illenek a világképedbe.

A kényszersorozottak 100%-a férfi. Míg fiatal fiúk haltak meg, az "elnyomott" nők normálisan élték az életüket. Senki nem kényszerítette őket semmire.

Ez szerinted rendben van?

2019. jún. 10. 16:46
 14/48 anonim ***** válasza:
22%

Az én világképembe még ugyan sok minden belefér.


De csak egyet hajtasz, mint a pereces, pedig már 2x írtam rá valamit.

Nem csak a háborúban halnak meg emberek, úgy, hogy rájuk van erőltetve a dolog! De nem akarod tudomásul venni, így nem lehet eszmét cserélni.

Én mindig azt mondom, hogy egy értelmes emberrel élvezet vitázni (nem veszekedni, hanem vitázni!), mert ez viszi előre a világot, megismerjük egymás nézőpontját, esetleg közelítjük a sajátjainkat, vagy rádöbbenünk, hogy neked azért van igazad, nekem meg ezért.

De olyan emberrel, aki nem lát tovább a saját orránál...

komolyan, mintha a falnak beszélnék.

Ugyanazt hajtod újra és újra, és a másik reakcióját figyelmen kívül hagyod.

Ez nevetséges, vagy mondjuk ki, gyerekes.

Ha semmit nem tudsz elfogadni a saját véleményeden kívül, akkor ne írj ki kérdést, mert képzeld, vannak olyanok, akik nem csak bólogató birkák, hanem más véleményük van, mint neked!

2019. jún. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 A kérdező kommentje:

Te vagy az aki figyelmen kívül hagyja az eredeti kérdést.

2x próbáltál terelni. Először tagadtad hogy a férfiaknak akármiért is kéne harcolniuk, másodszorr a pedig jött a nevetséges "Nem csak a háborúban halnak meg emberek" érved. Pontosan hogy képzelsz el egy vitát, ha nem vagy képes normálisan érvelni?

2019. jún. 10. 17:56
 16/48 anonim ***** válasza:
22%

Te most miről beszélsz???

Már miért lenne egy érv nevetséges, ami rávilágít a másik oldalra?


Ember, itt te nem tudsz érvelni, én nem tereltem, hanem tényeket osztottam meg, amire dacosan kinyújtod a nyelved, mint egy gyerek.

2019. jún. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
71%
De egyelőre azzal kéne foglalkoznunk, ami nálunk van, nem? Az, hogy Indiában vagy máshol a nőknek vannak hátrányaik az ugyanúgy sajnálatos dolog. Ettől függetlenül a háborúba sorozás például valóban egy probléma. De lehet apróbb példát is keresni, például egy szórakozóhelyre bemenni miért kerül többe egy férfinak mint egy nőnek? Ez is igazságtalan, mégsem tesz ellene senki semmit.
2019. jún. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
37%

Ha India nem érint minket, akkor megbocsáss, de Ukrajna sem. Én magyar állampolgár vagyok, tudtommal itt nincs háborús behívás, sem halálesetek emiatt.

Aki megy (pl Afganisztán), az önként megy, de tegyük hozzá, hogy a pénz miatt.


Én debreceni vagyok, itt nem tudok ilyenről, hogy más összeg lenne egy szórakozóhely egy nőnek, mint egy férfinak.

Még ez sem lenne olyan egetrengető probléma, hisz szabad választás van, akkor nem mész oda. Ha sokan bojkottálják, vagy születnek a helyről negatív hangvételű cikkek, kommentek, akkor majd változtatnak. Vagy csődbemennek. De te nem halsz bele a dologba.

Ellenben sokkal valósabb probléma, hogy ugyanazért a munkáért nem ugyanazt a bért kapják nők és férfiak. Ugyanannál a cégnél, ugyanabban a munkakörben. És itt most nem kóhókról beszélünk, hanem irodai munkákról, amikor mindkét félnek ugyanaz a végzettsége, pusztán nemi alapon jobban keres a férfi.

Na ez viszont valós probléma, és nem olyan, mint egy szórakozóhely. Na akkor kinek is van kevesebb joga?

2019. jún. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
75%

"Ellenben sokkal valósabb probléma, hogy ugyanazért a munkáért nem ugyanazt a bért kapják nők és férfiak. Ugyanannál a cégnél, ugyanabban a munkakörben. "


De de, pontosan ugyan azt kapják. Csak a feminácik szeretnék ha a bérszámfejtésért ugyan annyi pénzt kapnának mint egy vezető programozó, ezért találják ki ezeket a történeteket.

2019. jún. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
23%

„A kényszersorozottak 100%-a férfi. Míg fiatal fiúk haltak meg, az "elnyomott" nők normálisan élték az életüket. Senki nem kényszerítette őket semmire.”


Muhaha, beszélgess el egy kicsit olyanokkal, akik átéltek egy háborút!

2019. jún. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!