Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy míg a nők...

Miért van az, hogy míg a nők jogait az összes nyugati országban fontosnak tartják, a férfiakéval senki nem foglalkozik?

Figyelt kérdés

Például teljesen normális dolog, hogy fiatal fiúkat kényszersoroznak és küldenek a halálba csak mert fiúnak születtek. Eheti hír:

[link]

Ez már évek óta megy Ukrajnában, de még egy velük szövetséges EU-s ország se szólt semmit ellene. Miközben többen is azt hangoztatják hogy a nemek közti egyenlőségért küzdenek (pl. Macron)

De ez nem csak Ukrajnára igaz! Háború esetén az összes EU-s országban a férfiakat soroznák be.

A férfiakra miért nem vonatkozik az "Én testem, én döntésem"?


2019. jún. 10. 12:25
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
24%

52%-os, meddig tolod még agy agymenésedet?


Ha a tied az utolsó szó, és csak tolod és tolod, akkor igazad lesz?

Nem lesz... :D


Nincsenek elvtársnőim, véletlenül sem vagyok feminista, soha nem is érdekelt a dolog.

De ami tény, az tény, VANNAK szakmák és cégek és pozíciók, ahol ugyanazért a munkáért egy férfi többet kap, mint egy nő.

Hiába tagadod, hiába hordod a szemellenződet, ez létező jelenség.

Nem kell neked elfogadni, mondtam már, nem ettől lesz valami valóság, hogy te képes vagy-e együtt élni vele.

Attól sem, hogy újra és újra tagadod a létezését.

Nem akarok én több pénzt, hidd el, van. :D

De igazságot azt mindig akarok, egyszerűen ilyen vagyok. Sokan ilyenek, hogy nem tudják elviselni az igazságtalanságot.

Meg az ostobaságot. De rajtad csak nevetek. Csináld tovább, az 50%-od sokat elmond rólad, kb senki nem tartja hasznosnak az általad leírtakat.

2019. jún. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:
76%

#41: "De ami tény, az tény, VANNAK szakmák és cégek és pozíciók, ahol ugyanazért a munkáért egy férfi többet kap, mint egy nő."


Az állami szektorban ilyen egészen biztosan nincs, mert kötött bértáblák vannak, nemtől függetlenül.


Piaci alapon működő vállalatoknál, ha elfogadjuk tényként, hogy UGYANAZÉRT a munkáért egy férfi több pénzt keres, mint egy nő, akkor a cégnek miért éri meg férfiakat foglalkoztatni? Hiszen ezek szerint elméletileg egy nő ugyanazt a munkát kevesebbért is elvégzi, vagyis a cég számára nettó nyereség, ha nőket alkalmaz a férfiak helyett. Akkor mi a magyarázata, hogy gyakorlatilag minden cégnél, minden beosztásban dolgoznak férfiak is? Teljesen komolyan kérdezem.

2019. jún. 15. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:
72%

Valószínüleg többrétű a dolog, mintsem a gyakorin megfejthető lenne. :D

Biztos van sok oka.

Sokan nem szeretnek nőket alkalmazni, mert "biztos elmegy szülni" meg "havi pár napig tiszta hülye, de előtte is", meg amúgy tényleg személyes tapasztalat, hogy bármilyen témában van saját véleményem, az tuti hiszti.

Pedig ez komoly mérnökemberekkel egy komoly szakmában történik, egy igen komoly cégnél.

És hogy akkor miért vesz fel mégis nőt? Hogy ne legyen megbélyegezve, elmondhassa magáról, hogy milyen fsza munkáltató, ne süssék rá a diszkrimináció bélyegét, ne érje társadalmi bojkott, stb.


Egyébként - mint írtam, én ezt már többször olvastam, több helyen. Sokat olvasok, mindenféle témában, persze tudom, hogy az interneten megtalálható minden, és mindennek az ellenkezője is. :)

Fenntartással kezelem a dolgokat, és soha nem közelítek meg úgy semmit, hogy biztosan úgy van és biztosan csak nekem van igazam. Mindig nyitott vagyok egy értelmes vitára. (már ha érdekel a téma.)

De amikor ilyen szintű ostobasággal találkozom, és ilyen szexista hozzáállással, valamint amikor valaki azt hiszi, hogy ő a világ legokosabb embere és neki mindig igaza van, azt szóvá teszem.

Nem látjuk az összes ember bérlapját, ugyanakkor mindannyian találkoztunk már hímsoviniszta jelenségekkel, így ez a téma sem olyasmi, ami soha, sehol nem történhetne meg. Egyesek homokba dugják a fejüket.

De azt is hozzá kell tenni, hogy ez a nézet nem az utóbbi években született meg, és tény, hogy voltak, vannak is törekvések ennek a jelenségnek a megszüntetésére. Még mindig jelen van, hiszen nézzük meg, mekkora a nők aránya a politikában, a cégvezetésben. Nálunk is, az említett multinál, alig van női vezető, pedig pályázó mindig van, megfelelő végzettséggel. Akik választanak, 99%-ban férfiak, az igazgatótanácsunk tagjai szintén. Ez már kicsit másabb téma, bocs, hogy elkanyarodtam, de azért hozzá tartozik.

2019. jún. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:
65%

Egy nőnek ma már mindenre legalább annyi joguk van, mint egy férfinek, sőt, a mérleg szinte már az ő oldalukra billent.


Igen, átlagban többet keresnek a férfiak. De érdemes kutakodni, hogy miért. A tipikus jól kereső komolyabb munkakat zömében férfiak végzik. Ugyanúgy egy nő is lehetne programozó, de akár villanyszerelo is, de a nők inkább elmennek óvónőnek, irodai adminisztratív allasokra, mert az könnyebb, kevésbé stresszesebb. Egy nőnek kevésbé fontos a pénz, hatalom, de ugyan úgy megvan ezen munkákra is a lehetősége.


A kozfaraban mertabla van, a versenyszferaban a teljesítményt nézik. Sőt, bizonyos területeken már előnyben részesítik a nőket. Nemrég volt, hogy a Google női dolgozói azt akarták, hogy keressenek annyit, mint a férfiak, erre kiderult, hogy többet keresnek. Egyből csend lett, és már nem is akartak elerni a béregyenlőséget. Hoppá... Informatika és műszaki területén valóban többet keres egy nő, mivel ezek elferfiasodott szakmák, és a munkáltató többet fizet egy nőnek, mert bizonyított, hogy ha vannak nők is q csapatban, akkor az fokozza a teljesítményt.


De az élet egyéb területeit sem árt összehasonlítani. Ahogy már említették, egy férfinek többé kerül bemenni egy buliba, egy férfit nem szokott csak úgy nő piara meghívni, és még mindig a férfi fizet a megszokott. De pl a férfiaknak átlagosan többet kell enni, mert nagyobb a testtomeguk, tehát ugyanazon fizetésből kevesebb jut másra. De lehetne még említeni azt is, hogy egy férfinak mennyivel nehezebb a párkereses, meg hogy tovább dolgoznak, őket sorozzák be katonának stb.


Nem azt mondom, hogy mindenben mennyivel könnyebb nőként, de aki azt mondja, hogy nőként mennyivel nehezebb, az csak az érme egyik oldalát látja.

2019. jún. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:
54%

#41 nem lesz igazam, hanem van. Bizony ami tény az tény, nincs külömbség. Vicces hogy pont te beszélsz az utolsó szóról :) hát igen, más szemében a szálkát, saját szemében a gerendát sem...


Hiába tagadod, hiába hordod a szemellenződet, ez nem létező jelenség, lásd a googles példát is ;)


Elképesztően nagy a sötétség a fejedben, már csak a femináci agymenés szajkózása miatt is, az csak hab a tortán, hogy ezen az oldalon a százalékokat hozod fel, amikor kis idő után rájön mindenki hogy hogy megy az itt :D


Én tényleg nem tudom elviselni az igaszságtalanságot, ezért nem szabad, hogy valakinek több pénz járjon ugyan azért, csak mert nő, vagy sötétebb bőrű, vagy homi, vagy lmbtqxghjlktzyasd pl, ellenben te azt szeretnéd, hogy egy nőnek több járjon mint egy férfinak.

2019. jún. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:
100%

A google példa érdekes, linkelnél valami konkrétumot róla?

Én még nem hallottam.


Na, visszatértél bizonygatni a nem létező igazadat? :D :D :D

Továbbra sincs igazad, akárhogy is erőlködsz! :D


Vannak olyan dolgok, amikkel egyet értek, pl tényleg többet esznek. Jogos lehet.

Bááár... ezt se nagyon húzzuk rá mindenkire, mert egy átlag testalkatú férfi nem eszik többet, mint egy átlag nő. De rengeteg elhízott nő is van, aki kenterbe veri a pasikat ilyen téren.


A szórakozóhelyet szerintem már kiveséztük. Ez nem az élet szerves része, és valószínüleg nem sok ilyen szórakozóhely van. Ha van, el kell kerülni, átmész a másikba 10 méterrel odébb, ennyi. Ez nem olyan dolog, ami miatt a férfinak kevesebb pénze KELL, hogy maradjon. Ez nem a létfenntartáshoz kapcsolódó dolog, nem kötelező oda bemenni.

Az italra meghívást, vagy bármire meghívást sem KELL csinálni, én pl sosem szerettem, és nem várom el. Az összes ismerőssel, baráttal, nemtől függetlenül! úgy csináljuk, hogy egyszer én fizetek, köv. alkalommal ő.

Ha olyan nőt fogtok ki, aki elvárja, akkor megintcsak nem KELL vele foglalkozni, és nem kéne általánosítani, mert nem mindenki ilyen.

Nem ismerkedek online, de pl. szoktam olvasni blogokat, a velveten vannak ilyen jellegű történetek. Pont az jön le, hogy a nők teljesen normálisan állnak a dologhoz, első alkalommal is simán feleznek, és ezen nincsenek megsértődve.

Persze tudom, hogy létezik a másik oldal, kár is lenne tagadni, de aki egy aranyásóval akar randizni, az meg is érdemli, hogy lehúzzák. Kilométerekről látszik, melyik az a nő, amelyik nem egy kellemes sétára vágyik veled a Duna-parton, hanem a legdrágább étterembe viteti magát. Nagyon sokan vannak, akik az üresfejű, szétplasztikázott, műmellű műnőkre vágynak, hát ők fizessenek.

De ne általánosítsunk ebben sem, mert nem mindenki ilyen.

2019. jún. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 A kérdező kommentje:

Google-s ügyröl konkrétum:

[link]


A kutatást feministák harcolták ki, hogy bebizonyítsák, hogy a nőket alulfizetik. Az ellenkezője derült ki!:

A férfiak ugyanazért a munkáért kevesebbet kaptak.

Ezután a férfiak megkapták a bérkiigazítást a Google-tól!

2019. jún. 16. 22:05
 48/48 anonim ***** válasza:

Amikor kiírtad ezt a kérdést, akkor foglalkoztatott, aztán el is felejtettem. De ma eszembe jutott, mert a napot mindig azzal kezdem, hogy átolvasom a híreket.


[link]


Tudom, ez egy női portál, az volt az első gondolatom, hogy ez még számomra sem feltétlenül hiteles.

Bár írja a forrást, és hogy EU-s kutatás.

Itt már eszembe jutott a kérdés.

Aztán ahogy még olvasgattam, az indexen is belefutottam ugyanebbe. Gondolom most publikálták a kutatást, és több oldal lehozta.


Nem Amerika, hanem EU, amiben élünk.


Csak a nagyon okos szemellenzősnek jelezném, hogy ez már a sokadik bizonyíték, de persze tudom, vannak, akik nem tudják elviselni, ha nincs igazuk, és hiába állítja 100 ember, hogy a fű zöld, ő a haláláig kitart amellett, hogy kék, pedig már ő is látja, hogy zöld, csak sértené az önérzetét, ha ki kéne mondania valakinek, hogy "bocs, igazad volt!".


Néhány gondolat a cikkből:


...az Európai Unió tagországaiban élő nők még mindig 16 százalékkal kevesebbet keresnek, mint a férfiak


...Az európai nők a férfi kollégáikkal összevetve még most is két hónapot ingyen dolgoznak

2019. nov. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!