Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy míg a nők...

Miért van az, hogy míg a nők jogait az összes nyugati országban fontosnak tartják, a férfiakéval senki nem foglalkozik?

Figyelt kérdés

Például teljesen normális dolog, hogy fiatal fiúkat kényszersoroznak és küldenek a halálba csak mert fiúnak születtek. Eheti hír:

[link]

Ez már évek óta megy Ukrajnában, de még egy velük szövetséges EU-s ország se szólt semmit ellene. Miközben többen is azt hangoztatják hogy a nemek közti egyenlőségért küzdenek (pl. Macron)

De ez nem csak Ukrajnára igaz! Háború esetén az összes EU-s országban a férfiakat soroznák be.

A férfiakra miért nem vonatkozik az "Én testem, én döntésem"?


2019. jún. 10. 12:25
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
24%

A nők 40 éves nyugdíja valami másról szól, mint amire te gondolsz.

Jellemzően a nők 2 műszakot tolnak le.

Hazamennek munkából, és otthon is dolgozniuk kell. Mosás, főzés, takarítás, gyereknevelés.

Lehgaláíbbis erre hivatkoztak anno.

És tudom, hogy nem mindenki így él, de ez a jellemző.

Mindenkinek van ellenpéldája, de lássuk be, mindig van kivétel, bármiféle törvényről vagy szokásról vagy akármiről is beszélünk.

Sajnos tényleg úgy működik a világ, hogy a férfi ha hazaér, még ha tesz is valamit, közel sem annyit, mint a nő, mert nehogy már mosson vagy teregessen, vagy nekiálljon vasalni. Ezek tényleg klasszikus női munkák.

És valaha rendben is volt ez így, míg a nő nem dolgozott. De mióta a nő is ugyanúgy elmegy a gyártósorra 3 műszakba, vagy bolti eladó, vagy mérnök, mint a férfi, hát így már nem korrekt, hogy otthon is minden az ő nyakába szakad.

A gyerekkel otthon ülni meg 1000x fárasztóbb, mint bemenni az irodába és csinálni a dolgod számítógépen.

Ha laza dolog lenne, akkor a férfiak bátran otthon maradnának gyesen. A korábban szexi nők nem viccből lesznek kócos hajúak, slamposak, hanem mert a gyereknevelés teljes embert kíván. Nem csak napi 8 órát.

És 10-ből 9x nem apuka kel fel, ha éjjel felsír a gyerek. Nem apuka olvas mesét otthon. Nem apuka ül éjszakákat az ágya mellett, mikor lázas.

Tudom, tudom, ilyen is van!

Ismertem én is a gyerekét egyedül nevelő apukát, aki mindenben profi volt.

Ismertem olyan nőt is, akinek nem tetszett a dolog, és lelépett a családtól, inkább a bulis életet választotta.

Mindenre van példa! De nem ezek a jellemzők, ez itt a lényeg.

Vannak ilyen témájú kutatások, hogy a nők mennyi ingyenmunkát végeznek el életük során, holott ez másnak pl. rendes munka, és fizetést kap érte. A takarításért, a vasalásért...

Na ezért van a 40 éves nyugdíj, meg persze tegyük hozzá, hogy a nők tovább élnek, sokkal több a nyugdíjas nő, mint férfi, és a nyugdíjasok óriási szavazóbázist jelentenek. Valahogy meg kellett őket nyerni.

2019. jún. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
59%

#30 verheted magad, követelheted a férfiak kiirtását is akár, de akkor is ugyan azok a bérek, sőt mint kiderült a googlenél túlfizetik a nőket.

Ezek a nyers tények, nem az áldozatszerep amit a szélsőséges nők terjesztenek.

2019. jún. 12. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
69%

Ja,értem,akkor azért,mert a nők olyan balfékek,hogy elvégzik a házimunkát egyedül,ezért az állam küldje el őket hamarabb nyugdíjba.


Mi közöm nekem ehhez?

Ez magánügy.

A házimunkából nem vonnak járulékot,és senki sem ellenőrzi a minőségét.


Minek tűr meg maga mellett egy herét?

2019. jún. 12. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
72%

Szóval szerinted egy mondjuk közigazgatásban dolgozó nő,aki otthon tereget az kevésbé munkaképes,mint egy 64 éves férfi,aki megvan rokkanva a fizikai munkában?


Ráadásul ezeknek a nőknek a többsége már nem nevel gyereket,mert felnőttek a gyerekeik.

2019. jún. 12. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
35%

Okoska, én nem verem magam, én egyrészt ezt tapasztalom egy multinál, másrészt meg ha ezzel van tele a sajtó, akkor csak informálódok és olvasok.

Te vagy az, aki azt hiszi, hogy tuti 1000% hótziher fix, hogy igaza van, de NEM, nem vagy ott az ország összes munkahelyén, és akármilyen nagymenőnek gondolod magad, nem lehetsz mindenben tájékozott és még te sem tudsz mindenről. Itt neked már egyetlen célod van: mindenki mást megcáfolni és alázni, mert csak te vagy az atyaúristen, itt másnak nem lehet szava. Borzasztó nehéz ember lehetsz, aki semmiben nem tűr ellentmondást, nem baj, ha nincs igaza, mert akkor is az van.


A 40 éves nyugdíjra.

Másik nagyokos: azt írtam le, hogy a kormány mivel indokolta, mikor kitalálta. Nekem aztán pont mindegy, senkim nem érintett a dologban, max néhány kollégám, de az meg igazából nem érdekel, hogy ők mikor mennek nyugdíjba.

Amit meg írsz, hogy minek tűr meg maga mellett egy ilyet, meg hogy ez téged nem érdekel... hát sorry, ez van, amit ott fent kitalálnak, az rád is vonatkozik, akár érdekel, akár nem, akár egyetértesz vele, akár nem.

Attól még, hogy szerinted ennek nem így kéne lenni, így van. Valószínű a te családodban is így volt, anyu takarított, apu sörözött a kanapén.

A minőségellenőrzés meg egy butaság itt. Sok egyéb helyen sem ellenőriznek minőséget. Max a gyártósoron. De egyéb munkahelyeken nem. Otthon meg... hát ne haragudj, ilyen butaságot egyáltalán felvetni... ha kijön a folt a mosásnál, akkor kijön, ha meg nem jön ki, akkor anyunak nem jár a nyugdíj, mert nem végezte el rendesen a házimunkát?

Attól még a nő ugyanúgy gürizett vele, és nevelte a gyereket, akkor is, ha később szr ember lett belőle. Van élő példa épp 2 válasszal feljebb, nem kell messzire menni.

Az a nagy büdös helyzet, hogy minden egyes dolog jó valakinek, és másoknak meg rossz. Ez a nyugdíj is egy ilyen, de az összes többi törvénynél lehet találni olyan csoportokat, akiknek jó, meg akik ellene vannak. Tudsz bármi tenni ez ellen? Nem. Soha. Ez nem egy kormányváltáson múlik, egyszerűen ilyen az emberiség. Ami nekem jó, neked nem, meg fordítva. Soha nem lesz olyan ember, aki csak olyan döntéseket hoz, amik mindenkinek megfelelnek.

2019. jún. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
71%

A háztartás magánügy,nem közügy.


Még mindig nem értem ennek mi köze bármihez is?


Az állam ne foglalkozzon,ne avatkozzon bele az emberek magánéletébe,mert nem ez a dolga.


Az,hogy te kivel élsz,kit tűrsz meg magad mellett,hogyan éltek,egyenlőségben vagy alá-vagy felérendelt vagy,a te dolgod.


Másrészt a házimunka elvégzésébe még nem halt meg senki.60 körüli férfiak viszont már gyakrabban a munkából eredő stressz,vagy rossz körülmények miatt.

2019. jún. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
68%

Persze,ami az egyiknek jó,a másiknak rossz.

Elhiszem én,hogy egy 58 éves nőnek jó elmenni nyugdíjba.


Kérdés mennyire igazságos,hogy ezért másnak csak azért,mert más a neme neki csak 65 évesen lehet,akkor is bőven meghaladta a 40 évet a ledolgozott évek száma.


Ráadásul a legtöbb nő amúgy is úgy gondolja,hogy ő elég,ha csak fele annyit tesz,mint egy férfi.

Majd ő otthon marad a gyerekkel,majd neki elég fele annyit is keresni,mint a férfinek.

2019. jún. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
91%

Így is fel lehet fogni, de szerintem racionális a magyarázat, hogy pl a gyereknevelés nem teljes mértékben magánügy.

Főleg most, mármint a mostani kormánynál. Minden lehetséges módon támogatják a nagycsaládosokat, ha ninócs 3 gyereked, vagy ne adj isten nincs is gyereked, akkor kitaszított vagy. Szóval ha gyereket neveltél, akkor te több vagy másoknál, neked több jár. Én személy szerint már rosszul vagyok ettől az eltúlzott nagycsaládos támogatástól, de ez meg olyan, mint neked a nyugdíj-téma? nem tudok ellene tenni, hiába zavar.

2019. jún. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
38%

#35 ismerem a femináci propagandát igen, de attól még a tényekkel ellentétben állnak, ezt tapasztalom, látom, hallom.

Nem hiszem, hanem tudom. Nem mindenkinek mondok ellent, csak azoknak, akik nyilvánvalóan hazugságokat terjesztenek, a tények ellenében.

Nem, nem jár neked, és elvtársnőidnek jobb fizetés csak mert előadod az áldozatot.

2019. jún. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:
87%

38-as a nagycsaládossal is így vagyok.


Van,aki megteremt mindent a saját erejéből,35-40 évesen eljut oda,hogy 1 gyereket bevállal,addig rommá adóztatják,még a nagycsaládos már 20-as évei elejétől elkezdi potyogtatni az apródokat,aztán majd az állam adjon nekik mindent a többiek pénzéből,akiknek még többet kell dolgozni.


Nem igazságos.

2019. jún. 13. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!