Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy míg a nők...

Miért van az, hogy míg a nők jogait az összes nyugati országban fontosnak tartják, a férfiakéval senki nem foglalkozik?

Figyelt kérdés

Például teljesen normális dolog, hogy fiatal fiúkat kényszersoroznak és küldenek a halálba csak mert fiúnak születtek. Eheti hír:

[link]

Ez már évek óta megy Ukrajnában, de még egy velük szövetséges EU-s ország se szólt semmit ellene. Miközben többen is azt hangoztatják hogy a nemek közti egyenlőségért küzdenek (pl. Macron)

De ez nem csak Ukrajnára igaz! Háború esetén az összes EU-s országban a férfiakat soroznák be.

A férfiakra miért nem vonatkozik az "Én testem, én döntésem"?


2019. jún. 10. 12:25
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
16%

Aha, tök normálisan éltek. Biztos nem erőszakolta meg őket száz vadállat barom.


És nem, nem kapják a nők ugyanazt a bért, felesleges itt feminácizni, mert magadat minősíted vele.


[link]


[link]


Nem keresgélek tovább, akit érdekel, talál a témában bőven olvasnivalót.

De sokkal jellemzőbb ez, hogy felveszed a szemellenzőt, és fújod a hülyeséget. Csakhogy ettől nem lesz igazad.

És nem Ukrajna, nem India, hanem magyar keresetek. A férfiak ugyanazért többet kapnak, pedig nem csinálnak többet vagy jobban semmit. (ugyanarról a munkakörről, ugyanolyan végzettségről, ugyanannyi ledolgozott óráról beszléünk, mielőtt ilyesmibe is belekötnél)

Tudom, jön megint majd a fika, mert azt elismerni, hogy nincs igazad, na olyat aztán ne is álmodjak.

2019. jún. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
33%

#21:


Egy idézet az első linkedből: "Sajnálatos, de még egységes módszertana sincs a problémának.", továbbá "A kereskedelmi multinacionális vállalatok például nem tesznek különbséget női és férfi dolgozók között."


Szerintem erről ennyi elég.


A második linken csak nagyobb területekről (fizikai munka, irodai dolgozó) van szó, ott sem írja, hogy azonos munkakörről van szó. Én elhiszem, hogy lehetnek különbségek a férfiak és a nők bérezése között, de akkor mutass konkrét adatokat, ugyanazon cég, ugyanazon munkaköréről, ugyanolyan beosztással.

2019. jún. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
50%

#18: Magyarországon jelenleg nincs behívás, viszont amennyiben háború lenne akkor a férfiakat hívnák. Erre viszont bármikor megvan az esély, még ha egyelőre nem is valószínű.

Debrecenben nem tudom, de sok szórakozóhelyen igenis drágább a fiúknak a belépő. Ez is ugyanolyan valós probléma. Való igaz hogy kisebb, de attól még igenis igazságtalan. Az lenne a megoldás, hogy ne menjek ha nem tetszik? Szerintem nem.

A nők kevesebb bére ugyanazért a munkáért szintén probléma ami ellen nagyon helyes ha próbálnak küzdeni. De a kérdés nem is arról szólt, hogy a nők bizonyos panaszai nem jogosak, hanem hogy a másik oldalról fel sem merül, hogy szintén vannak igazságtalanságok.

2019. jún. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
18%

De, felmerül, és fel is emelik a hangjukat érte.

Viszont ez nem probléma itt, arra meg kár hivatkozni, hogy itt mi lenne, ha...

Nincs ha.

Majd akkor lesz miről beszélni, ha tényleg megtörténik.

Addig meg annyi létjogosultsága van a dolognak, mint a holnapi világvégének: megtörténHET.


Konkrét pénzügyi adatokat? Viccelsz? Ezek az adatok nem publikusak, átlagbér esetleg, de az meg épp hogy elfedi a valóságot.

Ettől még a jelenség létezik és letagadhatatlan, bár mindent megpróbálnak egyesek letagadni. :D

2019. jún. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
50%
De van ha. Nem jó érzés abban a tudatban élni, hogy bármikor behívhatnak ha úgy alakul. Ez a jelenlegi törvénykönyvben is benne van.
2019. jún. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
16%

Sok tudatban nem jó érzés élni, de ami nem reális, amiatt szerintem nem kéne aggódni.

Holnap elküldhetnek a munkahelyemről, elüthet egy autó, szívrohamom lehet.

Szerintem erre mindre több az esély, mint hogy a közeljövőben itt sorozás lesz.

2019. jún. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem az sokkal gázabb,hogy nálunk életerős nők 40 év munkaviszonnyal elmehetnek nyugdíjba,akik mondjuk közalkalmazottak voltak,és nem szakadtak meg a munkában,még a 60 feletti férfiak,nehéz fizikai munkát kénytelenek dolgozni.És ők nem ültek otthon a gyerekkel éveket,évtizedeket.
2019. jún. 11. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
26%

Ukrajna nem nyugati.

Egyébként egy esetleges háború során ugyanúgy hal a civil lakosság is, köztük nők is. Illetve a fronton is dolgoztak nők, pl ápolóként.

Szerintem egyébként a legtöbb ember felismerte már, hogy rohadtul semmi értelme a háborúskodàsnak. Férfiakat sem kéne besorozni, miért halnànak meg egy olyan hazàért, akinek a vezetői a halálba küldik ostoba okok miatt, ami a civileket nem is érinti?

Nyugaton nincs is háború, úgyhogy nem tudom pontosan miről beszélsz.

2019. jún. 11. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
49%

#21 de bizony, ugyan azt a bért kapják ugyan azért a munkáért, ezen pofára estetek a guglinál is.

Ezért is szajkózzátok mindig az átlagbért, de mint írtam, himihumi bérszámfejtős, kommunikációs, stb szakmákért ne várjatok mérnöki, fejlesztői fizetést...


Egyébként én is szeretnék HR-ért olyan sok pénzz keresni, mint a nők, de sajnos férfiként nekem fejlesztenem kell, néha kevesebb pénzért mint amit egy recrutier meg kap, hiszen a hr kb kizárólag nőknek nyitott terület.

2019. jún. 11. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
13%

Hiába hajtod a magadét, NEM ugyanazok a bérek.

És a kutya nem szajkózza az átlagbért, mert az átlagnak pont semmi értelme nincs a gazdaságban.

De aki szemellenzős, azzal nem lehet vitatkozni értelmesen, mert semmi mást nem fogad el, csak a saját véleményét.

2019. jún. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!