Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Harcolnál a Hazádért? (Bővebbe...

Harcolnál a Hazádért? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

A kérdés főleg fiataloknak szól!!!(kb. 18-24 éveseknek)

Ha Magyarországot külföldi támadás érné, Te bevonulnál a seregbe? Pl:Ha gimibe vagy ha egyetemre jársz stb. képes lennél ezeket otthagyni? Képes lennél a családodat otthagyni, úgy, hogy nem tudod, hogy latod-e őket még valaha?

Tudom, hogy Magyarország NATO tag és a többi állam segítene, de ezt most tegyétek félre.



2020. szept. 24. 20:28
1 2 3 4 5 6 7
 41/62 anonim ***** válasza:
91%
Igen. A családom nagyon nehezen viselné, ezzel nehéz lenne együtt élni, de azzal még nehezebb, hogy semmit nem teszek azért, hogy megvédjem azokat akiket szeretek. Inkább halnék meg 24 évesen a harctéren fegyverrel a kezemben, mint hogy kivégezzen az ellenség civilként, nehogy fegyvert fogjak ellenük.
2020. szept. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/62 anonim ***** válasza:
63%
37 a haza ot van ahol a család, és ennyi, az már édesmindegy, hogy épp miylen országnak hívják.
2020. szept. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/62 anonim ***** válasza:
35%
Nem fiatalként válaszolok. Ha az államot, amiben élek, támadás érné, akkor nem azon múlik a dolog, szeretnék-e harcolni vagy nem, hanem MUSZÁJ lenne, ugyanis ez állampolgári kötelezettsége minden cselekvőképes embernek.
2020. szept. 26. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/62 anonim ***** válasza:
80%
Papíron lehet hogy muszáj, de a gyakorlat nem feltétlen a papírforma.
2020. szept. 26. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/62 anonim ***** válasza:
81%

Nem.

Biztos, hogy nem fognék fegyvert azért, hogy a veszekedő rablóbanda politikusok seggét megvédjem. Pláne nem egy olyan országért, ahol csak a földbetiprást kapja az ember.

Mellesleg az egész lényegtelen, mert mindent a nagyhatalmak döntenek el. A legjobb példa erre a középamerika ország, Costa Rica.

Corsta Ricának nincs hadserege, semmilyen hadereje, se hadi felszerelése. Miért? A következő volt rá a válasz:

"Az USA engedélye/jóváhagyása nélkül senki sem támadná meg a térségben Costa Rica-t. Ha pedig az USA engedélyt ad rá (tehát az USA támogatná a háborút) akkor meg már úgyis mindegy, mert az országnak az USA ellen semmi esélye sincs."


A sorozott katonák meg semmire se jók. Nézd meg a szomszéd Ukrajnát. A pár ezer szakadárral nem bír el a mai napig az egész ukrán haderő, a sorozás miatt meg rengetegen bújkálnak meg menekülnek az országból, mert senki sem akar ilyen baromkodás miatt meghalni, egy olyan területért/országért, ahol a korrupció és az oligarchák diktálnak.

2020. szept. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/62 anonim ***** válasza:
78%
Na asszem megkaptad a választ a kérdésre :9
2020. szept. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/62 anonim ***** válasza:
81%

Én is beszállnék a vitába, az érveimet már mások leírták, úgy hogy csak egy idézetet írnék. :) 26/F


"Inkább emberbarát, mint hazafi akarok lenni." Hajnóczy József

2020. szept. 28. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/62 anonim ***** válasza:
76%

Le leszek pontozva, de elmondom én is az őszinte véleményem:


Én Ausztriában élek már vagy 8 éve. Ausztriáért fegyvert fognék, Magyarországért nem. Ennek semmi köze ahhoz, hogy valaki hazaáruló vagy sem. Miért harcoljak egy olyan országért, ami se az én se mások kemény munkáját nem becsüli meg, ahol az oligarha politikusok diktálnak és ott lopják meg a népet, ahol csak tudják, ahol egy diktátor ücsörög az ország élén már vagy 8-9 éve, ahol a fiatalok jövőjét mindenki telibesz@rja?

Ausztria megbecsüli a munkát, és lehetőséget adott nekem, meg még sok magyar fiatalnak ahhoz, hogy egy normális életet éljenek. Magyarországon főleg a 40+osok többsége még felállva tapsol is, hogy a fiatalok elhagyják az országot, mert "hazaárulókra nincs szükség". Fogna a halál az ilyen barmok védelméért fegyvert. Egyék meg amit főztek.

A politikusok a kádárnyuggerekkel karöltve tönkretették azt a sokkal jobb sorsot érdemelt országot, teljesen érthető, hogy senki sem akar/fog értük meghalni.

2020. szept. 28. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/62 anonim ***** válasza:
69%
Állampolgári kötelezettség ... írta föntebb valaki. Az eddigi gyakorlat szerint a föláldozhatóakat sorozták be háború esetén. Az ország megmaradása is ezt kívánja. A stratégiailag kiemelt jelentőségű szervezetek dolgozóit biztosan nem vonultatják be. Nem szokás művészeket küldeni harcba, és más fontosnak mondott személyeket. Természetesen az önkénteseknek nem tiltják meg lenni ágyútölteléknek akkor sem, ha neves az az önkéntes. Fölhasználják a háborús propagandában.
2020. szept. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/62 anonim ***** válasza:
20%

Egyébként meg kb. az egyetlen reális konfliktus az, hogy Ukrajnában polgárháború lesz, ahol Jobb Szektor banditái foglalják el Kárpátalját, katonai laktanyákkal együtt, akiket már az ukrán kormány is terroristának tart. (2014-ben még hős forradalmárok voltak...)


Ha ez történne, akkor sem lenne sorozás, a 20 ezer önkéntes tartalékost küldenénk előre, hogy rájuk lőjék el az ukrán banditák az elfoglalt laktanyákban levő pár tucat SCUD rakétát, meg pár tízezer rakétatüzérségi lőszert (20-50 km).

Minden magyar önkéntes tartalékos kapna szép Bren gépkarabélyt, trendi hadi öltözetet.

Egy-egy 2-4 ezres dandárnak lenne pár darab M készletből elővett T-72-ese, minden zászlóaljának pár BTR-je, többieknek teherautón jutna hely. Szakaszokra kb. egy páncéltörő rakéta és egy aknavető jutna, rajonként egy géppuska, mesterlövész puska lenne. De tényleg ezek az alakulatok csak arra kellenének, hogy ezek elpusztítására fogyjon el az ukrán szélsőségesek lőszere.

A katonai beszerzéseink pont arra jók, hogy nehéz fegyverzeti lőszerét ellövő ilyen banditák ellen már egy nehéz dandár (44 Leopard A27, 24 PzH2000, 218 Lynx, 2 tucat helikopter, 1 század vadászgép támogatásával) elég lenne.



A 2020-as Nemzetbiztonsági Stratégiánk is csak az ukránokkal harciasabb:

"88. Magyarország érdekelt egy erős, demokratikus, stabil, gazdaságilag fejlődő Ukrajnában és kiegyensúlyozott kétoldalú kapcsolatokban, ugyanakkor az ukrán nemzettudat erősítését szolgáló legitim törekvések nem járhatnak a kárpátaljai magyar közösség szerzett jogainak csorbulásával."

orszokról:

"118. Az Oroszországi Föderáció a nemzetközi rendszer egyik meghatározó tényezője, számos globális és regionális biztonsági kérdés kezelésében játszik megkerülhetetlen szerepet. A közelmúltban ugyanakkor a NATO és Oroszország, valamint az EU és Oroszország kapcsolatában súlyos feszültségek alakultak ki. A NATO a romló biztonsági környezetben megerősítette elrettentési és védelmi berendezkedését, felfüggesztette a civil és katonai gyakorlati együttműködését Oroszországgal. Ezzel együtt a politikai párbeszéd csatornáit is nyitva hagyta, mivel a Szövetség nem keresi a konfliktust és nem is jelent fenyegetést Oroszország számára. Ebben a helyzetben az Oroszországgal folytatott politikai párbeszédre és a kockázatokat csökkentő, a bizalmat erősítő intézkedésekre különösen nagy szükség van. Magyarország – miközben prioritásnak tartja a NATO és az EU kohéziójának megőrzését – érdekelt a magyar–orosz kapcsolatok és gazdasági együttműködés pragmatikus fejlesztésében."

[link]

2020. szept. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!