Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Aki anno (míg volt sorkatonasá...

Aki anno (míg volt sorkatonaság) a katonai alkalmassági vizsgálaton teljesen alkalmatlannak minősült, azt ugye egy háború kitörése esetén nem vihetik el a frontra?

Figyelt kérdés
40/F vagyok, 2001 őszén voltam alkalmasságin, alkalmatlannak minősítettek, E kategóriát kaptam. (Ideges természet, gyenge idegzet és beszédhiba miatt.) Akkor ugye engem nem rángathatnának be semmilyen formában? Amúgy már nem is Magyarországon élek, de az állampolgárságom még magyar.

2022. márc. 12. 10:01
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
100%

Fegyveres szolgálatra alkalmatlan vagy.

Sorkatonai szolgálat után "tartalékos" állományba helyeztek. Nem tudom hány éves voltam, amikor megkaptam a papírt, hogy tartalékos állományból kivontak. (Most 74)

2022. márc. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy tartanod kellene ettől, itt vannak erre a hivatásos katonák. Ha mégis lenne mozgósítás, akkor is a katonai múlttal rendelkezőket vinnék elsősorban. De a fegyveres szolgálaton kívül sok egyébre is be lehet fogni az embereket, ott hasznodat vennék.


Amúgy az a vicces, hogy gyakran 30+-40+-os férfiak játszanak sorkatonákat a filmekben. Egyszerűen azért, mert sokkal karakteresebbek, plusz már befutott sztárok, mint a sihederek. Csak egy példa: Amikor a Kelly hőseiben a 35 éves Donald Sutherland, a 40 éves Clint Eastwood és a 47 éves Telly Savalas a főszereplők.

2022. márc. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
100%

Jelenleg Magyarországon 50 év a korhatár.

Nem tudom, az E kategória mit jelent. Ennek kéne utána nézni.

Lehet, hogy szakszolgálatra alkalmas vagy, vagy háború esetén szakszolgálatra alkalmas, esetleg fegyveres szolgálatra nem alkalmas, vagy egyáltalán nem alkalmas.

Az én időmben nem minősítettek volna alkalmatlannak, max. fegyveres szolgálatra.

2022. máj. 28. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 A kérdező kommentje:
23: Nekem akkor úgy mondták, hogy ez azt jelenti, hogy teljesen alkalmatlan vagyok a sorkatonai képzésre és szolgálatra.
2022. máj. 28. 08:49
 25/42 anonim ***** válasza:
97%

#24


Hát akkor nyugodj meg.

2022. máj. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
35%

Nézd kérdező.. Azt hiszem már sokan elfelejtették, hogy a fidesz annak idején egy csomó ember rokkantságiját elvette, felülvizsgáltatták, illetve hogy anno eltörölték a rendörők katonák korkedvezményét és sok embert vissza küldtek dolgozni.


Anno a sorozásnál úgy kaptuk az A kategóriákat, hogy kb elég volt egy vérvizsgálat meg az embernek ki kellett nyújtania a nyelvét. Volt olyan katonatársam akinek ránézésre E kategóriát kellett volna adni. Ha kell a haderő szerintem osztogatnák az alkalmas diagnózist, mint a régi szép időkben.



Néhányan orvosi papírokkal megúszták, indokoltan vagy sem, szerintem egy háború esetén ha nem is az első körben, bizony felül vizsgálnák és el kellene menni kötelező orvosi vizsgálatra.

2022. aug. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 Salamon Bálint ***** válasza:
100%
Sajnos egy háború már sok mentális és testi sérültnek okozott csodás felépülést. Értsd: a sorozóbizottság egészségesnek nyilvánítja.
2022. szept. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 NTBS ***** válasza:
48%
Hollandiában élsz. Hogyan sorozz be a magyar állam?
2022. szept. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 A kérdező kommentje:

28: Mondjuk szankcióba szabják, hogy ha nem megyek haza, és vonulok be, akkor utána, ha beteszem a lábamat Magyarországra, 15 év börtön vár rám. Oroszországban most ez vonatkozik azokra, akik katonaságra alkalmasként elhagyják az országot, és ha jól tudom, Ukrajnában is.

De a kérdésem (mint utalok rá fentebb) Hollandia esetleges háborúba sodródására is vonatkozik.

2022. szept. 25. 18:29
 30/42 anonim ***** válasza:
46%

Kérdező, te amúgy érted, hogy miket írsz le? Hollandi - háborúba - sodródik.

Ez a legröhejesebb mondat, amit ma hallottam.

Egyébként az oroszoknál most mindenkit berántanak, akinek minden végtagja megvan. Sőt, még azokat is, akiknek nincs.

2022. szept. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!