Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Aki anno (míg volt sorkatonasá...

Aki anno (míg volt sorkatonaság) a katonai alkalmassági vizsgálaton teljesen alkalmatlannak minősült, azt ugye egy háború kitörése esetén nem vihetik el a frontra?

Figyelt kérdés
40/F vagyok, 2001 őszén voltam alkalmasságin, alkalmatlannak minősítettek, E kategóriát kaptam. (Ideges természet, gyenge idegzet és beszédhiba miatt.) Akkor ugye engem nem rángathatnának be semmilyen formában? Amúgy már nem is Magyarországon élek, de az állampolgárságom még magyar.

2022. márc. 12. 10:01
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
77%

Nem tudom. Sok évvel ezelőtt (1966) apu kapott egy igazolást:

"Békében alkalmatlan, háborúban hátországi szolgálat"

A gyakorlatban nem hiszem, hogy háború esetén válogattak volna, hogy kinek milyen papírja van (olyankor szerintem ez a latrinán számít a legtöbbet), hősi halottnak mindenki megfelel.

Szerintem, még a háború sok ezer kilométerre van a magyar határtól. Szerintem, ha kapsz egy behívót, jobban jársz, ha X évig nem taszed a lábad az országba, mintha hősi halottként kitüntetnek.

Másik szempont:

Több barátom ment ki külföldre. Közülük néhány inkább meghívja a barátait, de nem lépi át a magyar határt. (önszántából, nem a hatóságok miatt)

2022. szept. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 A kérdező kommentje:
30: Bakker, írd be a google-ba, hogy "háborúba sodródik", kismillió ilyen cikket fogsz kapni, ahol ezt a megfogalmazást használják. Nem itt kellene nyelvtannáciskodni, és nem ilyen lehetetlenül röhejes módon.
2022. szept. 25. 19:24
 33/42 anonim ***** válasza:
31%

19:24: arra céloztam, hogy mennyi ennek az esélye? Egy a százmillióhoz? :D

Egyébként Hollandiában nincs is sorkatonaság...

2022. szept. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 A kérdező kommentje:

34: Vagy úgy! Máskor fogalmazz egy kicsit egyértelműbben, és akkor nem születik félreértés.


Az elsőbe nem, de a második világháborúba már belekeveredett Hollandia.

Régen itt is volt kötelező sorkatonaság, a kilencvenes évek elején szüntették meg. Tehát jelenleg gyakorlatilag ugyanaz a helyzet, mint otthon. De mit számítana ez háború esetén? Nem hiszem, hogy csak a szerződéseseket mozgósítanák.

2022. szept. 25. 19:33
 35/42 anonim ***** válasza:
17%
19:33: rendben, kérdező, tudom, mit akarsz hallani, ezért elárulom a jövőd. Besoroznak, kapsz egy tésztaszűrőt sisaknak, meg egy teljesen szétrozsdált kalasnyikovot, ami felrobban a kezedben, ha megpróbálod elsütni, aztán ejtőernyő nélkül kidobnak egy donbaszi aknamező fölött. Miközben zuhansz, az ukránok agyaggalamblövészetet tartanak rád, ugyanezt teszik a véletlenül arra kolbászoló, rosszul informált kadirovita tiktok harcosok is, és minimum 150 golyót kapsz. Mikor földet érsz, egy nagy hatóerejá akna tépi miszlikbe már amúgyis cafatos testedet. Csak a tésztaszűrőt fogják megtalálni, amit egy vödörben küldenek vissza Hollandiába. Szomorú, de igaz. Így lesz.
2022. szept. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 A kérdező kommentje:
35: Azt akarom hallani, hogy még konyhai alkalmazottnak sem hurcolhatnak be. Kissé túlspiláztad amúgy a dolgot.
2022. szept. 25. 20:43
 37/42 anonim ***** válasza:
54%

20:43: nana! Ott fogod kezdeni, mit gondolsz, hol kapod meg a tésztaszűrőt?

Szerintem te spilázod túl.

2022. szept. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
47%
Mért ne vigetnék? Hadiállapotban mindenki alkalmas.
2022. szept. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
10%
Jé egy újabb rettegő FÉRFI :)
2022. szept. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
91%

#29

"Mondjuk szankcióba szabják, hogy ha nem megyek haza, és vonulok be, akkor utána, ha beteszem a lábamat Magyarországra, 15 év börtön vár rám. Oroszországban most ez vonatkozik azokra, akik katonaságra alkalmasként elhagyják az országot, és ha jól tudom, Ukrajnában is."


Nagyon egyszerű a megoldás: soha többé nem kell visszamenni. Ha sikerült elhagyni az említett országokat, akkor már nyert ügyed van, örülni kell neki, méltányolni kell, hogy egy jobb országban élhetsz. (Ezzel amúgy is csak saját magával baszik ki az ország, mert ez egy újabb nyomós ok arra, hogy a férfiak ne menjenek vissza, ezzel pedig annyival kevesebb férfi lesz, hogy újjáépítse az országot. Megérdemli a szenvedést az a társadalom/ország, amelyik férfiakat soroz be háborúba.)

2022. szept. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!