Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Aki anno (míg volt sorkatonasá...

Aki anno (míg volt sorkatonaság) a katonai alkalmassági vizsgálaton teljesen alkalmatlannak minősült, azt ugye egy háború kitörése esetén nem vihetik el a frontra?

Figyelt kérdés
40/F vagyok, 2001 őszén voltam alkalmasságin, alkalmatlannak minősítettek, E kategóriát kaptam. (Ideges természet, gyenge idegzet és beszédhiba miatt.) Akkor ugye engem nem rángathatnának be semmilyen formában? Amúgy már nem is Magyarországon élek, de az állampolgárságom még magyar.

2022. márc. 12. 10:01
1 2 3 4 5
 41/42 anonim ***** válasza:
76%
Az alkalmasságot békeidőben is felül lehetett vizsgálni időnként. Hadiállapotban meg pláne.
2023. febr. 27. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/42 anonim ***** válasza:
100%

"Az alkalmasságot békeidőben is felül lehetett vizsgálni időnként. "


Az "E" kategória végleges volt (katonai szolgálatra végleg alkalmatlan), de volt olyan kategória "I", amit évente felülvizsgáltak. (ideiglenesen alkalmatlan)

2023. febr. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!