Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Nálunk általában miért az...

Nálunk általában miért az 50-es éveikben járó vagy idősebb emberek támogatják a sorkatonaság újbóli bevezetését?

Figyelt kérdés
Nagyjából a '70-es évek elején születettek egy része is, de főleg idősebbek. Miért gondolják, hogy ez valamire megoldást jelentene?
2022. máj. 17. 08:16
1 2 3 4 5 6
 31/55 anonim ***** válasza:
96%

"Ez olyan bólogató János típus...az ilyennek minden mindegy. Csinálja amit mondanak neki.'


Na, tényleg látszik, hogy nem voltál katona, annak pont ez a lényege.

Teszi az ember, amit parancsolnak neki.

Az a legfontosabb, hogy megtanítanak engedelmeskedni.

2022. máj. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/55 anonim ***** válasza:
30%

Tőlem aztán az megy katonának aki akar és az nem megy aki nem akar.


Az a szopás ebben hogy ez nem így műkszik :), de felőlem mindenki azt csinál amit akar.


Halkan megjegyzem hogy itt már hetek óta nem azok hisztiznek akik voltak katonák, hanem akik be vannak fosva hogy visszahozzák a sorkatonaságot :)


Kedves 24-es.

"És mára a hadviselés is egy hasonlóan szofisztikált és bonyolult szakma, ami egy teljes embert kíván, akik profin vannak kiképezve és folyamatosan továbbképezve."

Én egy katonavárosban éllek, nekem nem kel megmagyaráznod hogy ide kizárólag atomfizikusok vannak felvéve.


Éllek a kis panelomban, vedelem a sört. Ácsi, nem szeretem a sört csak nyáron. Nem is panelban élek bár van az is csak ki van adva. Meg a másik is :)

Hülye kis betokosodott vidéki sutyó vagyok ezek szerint két nemzetközi vállakozással és össze fosom a nadrágszáramat ha a sötétben összefutok a kisebbséggel :)

2022. máj. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 A kérdező kommentje:

"Az a legfontosabb, hogy megtanítanak engedelmeskedni."


Teljesen értelmetlen "parancsokra", amelyet az alkesz idegbeteg őrmester megparancsolt. Ha az ég zöld, akkor zöld! Igenis őrmester elvtárs!

2022. máj. 17. 15:04
 34/55 A kérdező kommentje:

"Tőlem aztán az megy katonának aki akar és az nem megy aki nem akar.



Az a szopás ebben hogy ez nem így műkszik :)"


És most pl. mi indokolná a sorkatonaság visszavezetését szerinted?

2022. máj. 17. 15:05
 35/55 anonim ***** válasza:
51%

#34 Semmi nem indokolná a visszaállítását. De én nem is ezt mondtam.


Az meg hogy ez nem így mükszik abban biztos lehetsz.

Nem fognak erről még csak véletlenül sem népszavazást kiírni.


De tőlem mindenki azt tesz amit akar.

2022. máj. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/55 A kérdező kommentje:

De nem is fogják visszavezetni, hiába szurkolsz ennek...

Attól, hogy a szomszédban két ország háborúsdit játszik, ahhoz nekünk semmi közünk, mert beavatkoznunk sem kell és minket sem támadnak meg. Gazdasági szempontból sajnos pokolian sz.r a helyzet, de hadi eseményeket tekintve annyi félnivalónk van, mint Zimbabwénak

2022. máj. 17. 15:51
 37/55 anonim ***** válasza:

#36 Te nagyon félreértesz valamit.

Hol jön le abból hogy én a sorkötelezetség visszaállításának szurkolok?


"Tőlem aztán az megy katonának aki akar és az nem megy aki nem akar."

" felőlem mindenki azt csinál amit akar."

"Semmi nem indokolná a visszaállítását. De én nem is ezt mondtam."


Ha ezekből, vagy bármiből azt a következtetést vontad le hogy engem érdekel a sorkötelezettség akkor én kérek bocsánatot.


Attól meg végkép kivagyok ha a szomszédban dúló háború és gazdasági visszaesés miatt aggódsz. Én mint írtam vállakozom, és az előző évek gazdasági káoszai (ez most csúnya lesz) nekem mindig eredményesek voltak. Ebben az esetben szó szerint kell érteni a zavarosban halászgatás fogalmát.

2022. máj. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 A kérdező kommentje:

És azzal mit szerettél volna kifejezni, hogy "Az meg hogy ez nem így mükszik abban biztos lehetsz."


Dehogynem. Mindenki eldöntheti, hogy akar-e katonának menni vagy sem. Senki nem kötelezhető rá. Mi nem így műxik?

2022. máj. 17. 16:17
 39/55 anonim ***** válasza:
50%

#38 Olvass utána. Ha itt bevezetnék a sorkötelezettséget ahhoz valami oltári nagy dolognak kéne történnie mivel nincs nagy támogatottsága.

Ez az én véleményem és nem kell velem egyetérteni de szerintem ehhez hadba kéne lépni az országnak hogy ezt meglépjék. Akkor pedig más szabályok diktálnak, nem az egyének akarom vagy nem akarom kérdése lesz.


Kicsit kutakodtam, ez a hatályos honvédelmi törvény. Bacott hosszú, ha gondolod és érdekel akkor olvasgasd:


[link]


És egy kis érdekesség bár ettől nem volt hangos a sajtó.

Négy, az az 4 napja benyújtott törvény javaslat a honvédelmi kötelezettségek szabályozására:


[link]

2022. máj. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 anonim ***** válasza:
50%

Tévedtem, nem négy napja hanem 369 napja adták be a törvényjavaslatot :)

Talán előre láttak valamit? :)

2022. máj. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!