Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Nálunk általában miért az...

Nálunk általában miért az 50-es éveikben járó vagy idősebb emberek támogatják a sorkatonaság újbóli bevezetését?

Figyelt kérdés
Nagyjából a '70-es évek elején születettek egy része is, de főleg idősebbek. Miért gondolják, hogy ez valamire megoldást jelentene?
2022. máj. 17. 08:16
1 2 3 4 5 6
 11/55 anonim ***** válasza:
0%

10:


Bunkó.

2022. máj. 17. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/55 A kérdező kommentje:
Pedig semmi rosszat nem írt a 10-es
2022. máj. 17. 09:35
 13/55 anonim ***** válasza:
0%
Csak a saját fészkébe szart...
2022. máj. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/55 anonim ***** válasza:
100%

#13

Hát pont ez a különbség kettőnk között.

Annak ellenére, hogy voltam katona, én nem tartom fészeknek a sorkatonaságot.

Te igen.

2022. máj. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/55 A kérdező kommentje:

"Én is voltam katona, és sok korombeli haverom is, de nem nézek más szemmel azokra, akik nem voltak, pont lesz-om, hogy ki volt, meg ki nem. Nem érdekel az egész, nem vagyok rá büszke, ha lett volna rá lehetőségem, inkább elkerülöm, egy kellemetlen kötelességnek tartottam, amit letudtam, mert muszáj volt, és ennyi."


Így kell felfogni normálisan, nem pedig meghatározó élményt kreálni olyasvalamiből, amit az ember a háta közepére sem kívánt.

2022. máj. 17. 09:46
 16/55 A kérdező kommentje:
Meg hogy ott életre szóló barátságok köttettek, hát ez aztán igen! Máshol is tudsz barátokat szerezni, ráadásul nem kell idegbeteg, szeszkazán őrmesterek "parancsaira" ugrálnod. Nem tanult az ember ott semmi hasznosat.
2022. máj. 17. 09:49
 17/55 anonim ***** válasza:
100%

Az talán az igazság, hogy kevesen támogatják, pontosabban támogatták eddig, szerintem főleg csak azok, akiknek hatalmuk volt a seregben, a tisztesek, tiszthelyettesek, akik rangot szereztak és ők nem voltak sokan. Nekik nem volt rossz dolguk.

Ennek ellenére azt el kell ismernem, hogy amikor leszereltem, roppant jó kondiban voltam, sokkal jobban, mint bármikor egész életemben.

Megértem azt, aki nem kiváncsi rá, én is meg akartam úszni.

Csakhogy változnak az idők, már nem olyan tuti biztos, hogy lehetetlen a háború és NATO ide, vagy oda - hadseregre szükség van, sőt könnyen lehet, hogy a szövetségeseink kérésere kell növelni a honvédséget.

Aktuális a fegyveres erő komoly megerősítése a kontinensen és mivel kis ország vagyunk, szükséges lehet a sorkatonaság újbóli bevezetése, mégis csak jobb, ha sokan kapnak komolyabb kiképzést, nem csak pár naposat, mint most az ukránok, mert ha gáz van, így is, úgy is menni kell minden civilnek, itt van a példa előttünk.

Majd a NATO dönt és akkor akár akarja valaki, akár nem, mennie kell.

2022. máj. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/55 A kérdező kommentje:
17-es: Ne álmodozz világháborúról, másrészt egy egész országot nem kell besorozni, aki akar, az hadd menjen. Lehet játszani a nagy hős Rambót.
2022. máj. 17. 09:52
 19/55 anonim ***** válasza:
90%

Én pl. 32 éves vagyok és támogatom ha úgy tetszik a sorkatonaságot, de feltétlenül olyan formában, ahogy itt a szocializmus végnapjaiban volt.

Viszont egy alap védekezési, katasztrófavédelmi ismerettel mindenkinek rendelkeznie kéne. Franciaországban pl. alsós gyerekeknek tanítják, hogy mit kell tenni, ha lövöldözés van.

2022. máj. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/55 anonim ***** válasza:
24%

"Majd a NATO dönt és akkor akár akarja valaki, akár nem, mennie kell."


Ez olyan bólogató János típus...az ilyennek minden mindegy. Csinálja amit mondanak neki.

2022. máj. 17. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!