Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Miért vannak ilyen suttyók,...

Miért vannak ilyen suttyók, akik támogatnák nálunk az általános kötelező sorkatonaság ismételt bevezetését?

Figyelt kérdés
Nem tudják, mennyi felesleges kiadása lenne belőle az országnak, miközben haszna meg semmi?
2023. nov. 1. 16:54
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/74 anonim ***** válasza:
84%
Az idősebbek szoktak a sorkatonasággal foglalkozni,ez szerintem korfüggő,de ettől nem bunkó még senki sem.Ez nem ettől függ.
2023. nov. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/74 A kérdező kommentje:
De elég suttyók, mert egyrészt semmi okuk nincs rá, hogy támogassák, hiszen ők sem szerették, csak ugye "ha én szívtam, szívjon más is" meg "dögöljön meg a szomszéd tehene is" felfogással szemlélik a világot. Másrészt habzó szájjal üvöltik, hogy a katonaság ráférne a mai fiatalokra is, miközben az ő esetükben sem érte el célját ez a dolog.
2023. nov. 2. 19:47
 33/74 anonim ***** válasza:
68%

Mondjuk a "mama hotelek"után lehet benne némi igazság.

37 évesen még elé rakják az ételt,várják a sült galambot,ami a szájukba repül.Erről szól az "amerikai álom is ugyebár"-hi,hi,hi !

2023. nov. 3. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/74 A kérdező kommentje:

Csakhogy ugye a katonaviselt ötvenesek-hatvanasok is kiszolgáltatják magukat kedves nejükkel, ők is szeretik ha főznek rájuk, aztán meg bontanak egy üveg Borsodit és elterülnek a kanapén.


Egyik generáció sem jobb, életrevalóbb, mint a másik. Nem is rosszabb.

2023. nov. 3. 10:02
 35/74 anonim ***** válasza:
76%

Kérdező,


Te apádat, öregapádat suttyózod?

2023. nov. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/74 anonim ***** válasza:
100%

34/Nem iszom egyébként. Sokkal jobb így, abszinens vagyok, nincs kicsi Borsodi sem, meg kupica-ital sem.Látod nem homokoztunk mi együtt.Óvatosan ezzel az "előitélősdivel".

A 60-asok nagyon is odatették már az idők folyamán magukat a társadalmi vállalások kapcsán.Ja,....és suttyó sem vagyok emiatt.

2023. nov. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/74 anonim ***** válasza:
100%

Miről szól a "Gyáva népnek nincs hazája" közmondás?


jelentése:

- aki nem meri vállalni a kockázatot, nem viszi semmire

- gyáva nemzet nem tudja megőrizni a hazáját

- az akarat nélküli ember nem kell senkinek


.. csak a nagy cégeknek rabszolgának.


A régiek szemében a gyávaság nagy szégyen volt, úgy tartották, hogy a gyáva ember nem ér semmit.

Manapság a gyávaság még a férfiaknál is inkább erénynek számít, hiszen egy akaratnélküli emberrel könnyebb együtt dolgozni, irányítható, megvezethető és esetleg fizetést sem követel. Aki nem áll ki magáért és nem kezdeményez, mindig csak kivár, végül lemarad mindenről.

2023. nov. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/74 A kérdező kommentje:
35-ös nem, mert ők is - bár átestek rajta - nagyon helyesen úgy gondolják, hogy nem való az mindenkinek és ők sem szerették, nem látták értelmét. Amúgy meg a fiatalabb korosztály is odateszi magát munkában is, és mindenhol megállják a helyüket. Ahogy az idősebbek is. Meg vannak akik nem, ez nem korosztályfüggő. Ismétlem, egyik generáció sem különb a másiknál.
2023. nov. 3. 13:29
 39/74 A kérdező kommentje:
37-es a gyávaság meg a katonaság között nagyjából semmiféle összefüggés nincs, de ha úgy nyugszik meg a lelked hidd csak azt. Kiképzés és éles helyzet nagyon is két külön dolog.
2023. nov. 3. 13:31
 40/74 A kérdező kommentje:
36-os nem mondtam hogy mindenki alkoholista, de aki támogatja a sorkatonaságot, azok többsége nyilván véletlenül az. Legalábbis akikkel én beszéltem azok mind. Meg egyik sem az a kifejezetten intelligens ember. És igen, állítom hogy csak ilyen suttyó prolik vannak mellette.
2023. nov. 3. 13:34
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!