Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Miért támogatják sokan a...

Miért támogatják sokan a sorkatonaságot holott semmi értelme? (Több lent. )

Figyelt kérdés

Tudom, hogy már nincs sorkatonaság(Szerencsére!!!!)

Szerintem ez csak pénzpazarlás lenne ami nem lenne jó mert az országnak így sincs sok pénze.Meg semmi értelme sincs.

Senkinek semmi joga ráerőltetni valakire olyat amire nincs kedve!!


A katonaságnak egy foglalkozásnak kellene lennie nem egy kötelező dolognak.Most miért kell mindenkire ráerőltetni???Mindenkinek joga van eldönteni hogy mivel szeretne foglalkozni.


Én úgy gondolom hogy alapvető jogaink közé kéne hogy tartozzon az hogy mi döntsük el hogy akarunk-e katonák lenni vagy sem. Mert ha valakit akarata ellenére rákényszerítenek abból sohasem lesz jó katona.


Ja és szerintem nevelni NEM sorkatonasággal kell!!!


Én mindig is a sorkatonaság ellen vagyok/voltam és szerintem semmi nevelő hatása sincs csak népnyomorítás és népsanyargatás.


Sokan azt mondják hogy "nem lenne olyan sok kövér és 40 kilós köcsög".

Miért nem mindegy hogy mit kezdenek magukkal??? Szerintem ez is az alapvető jogaink közé tartozik hogy ki mit akar kezdeni a testével.


Szerintem kellene hogy legyen jogunk arra hogy megtagadjuk a sorkatonaságot. Így igaz hogy már nem lenne sorkatonaság soha többé. És remélem soha nem is fogják vissza vezetni mert tényleg csak egy felesleges pénzkidobás.



2013. aug. 9. 11:27
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
55%

Először is: én is a sorkatonaság ellen vagyok. Ennek ellenére nem mondhatjuk, hogy nincs értelme, inkább azt, hogy a hátrányai (pl költségei, illetve az, hogy sok embernek sok idejét elviszi a katonáskodás) túlmutatnak az előnyökön.


Viszont ha már mellette kellene érvelni, akkor megtehetjük azt is.


Állampolgárként nemcsak jogaid, hanem felelősséged is van az állam felé. Pl betartod a jogrendszerét, fizeted az adókat, és szélsőséges helyzetekben (pl katasztrófa, háború) számíthatnak rád.


Egy ország haderejét, védelmi erejét komolyan megnöveli, ahol van hadkötelezettség, mert vészhelyzetben komolyan megnő a behívhatóak aránya (illetve nem ott és akkor kell nekik minimális kiképzést biztosítani, mert az már megvolt korábban).


Na ezért lehetne rá szükség (bár mint mondtam korábban, a költségei és időigénye elnyomja az előnyöket).

2013. aug. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
65%

Mert akik támogatják a sorkatonaság rendszerét, azoknak egy romantikus kép el a fejében róla, esetleg nem csak arról, de még a háborúról is. Nem is érdekli őket, hogy ez a kép köszönőviszonyban sem áll a valósággal. Az sem érdekli, mások mit gondolnak erről.


Sluszpoén, hogy ezek az emberek közelébe nem mennek a honvédségnek, pedig most is megtehetnék, hogy jelentkeznek szerződésesnek. Mégis nethuszárként kampányolnak mellette, hogy idegenek rendelkezzenek fiatalok szabadidejével és elvegyenek az életéből fél-egy-három évet.


Ha tippelnem kellene, ezek Call of Dutyn nevelkedett 14 évesek és ESETLEG nosztalgiázó ötvenesek.

2013. aug. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 Komplikato ***** válasza:
82%

Alapvetés jogos, ez is egy szakma.

De az alapkiképzés meg szükséges, hogy ha vész van ugye ...


A sorköteles katonaságnak abban a formában, hogy megszűnése előtti évtizedben volt, tényleg semmi értelme sem volt.


A sorkatonai szolgálat tudtommal jelenleg is 24 hónap(!), csak nem kötelező. Viszont vész esetén ennyi időre bárkit behívhatnak. Aki már töltött le valamennyit sorkatonaként annak annyival csökken ez az idő.


A sorkatonaságnak meg kb. semmi köze ahhoz, hogy előtte/utána mennyire vigyáz valaki a testére. Valamint ott nem egy tornaszakkör működött vagy ingyenes fitnesz szalon, nem értem ezt a tévképzetet egyesek részéről. Nálunk anno azért volt csúnya fogyás alapkiképzésen mert simán nem kaptunk enni.

2013. aug. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
48%

A sorkatonaság több, mint egy egyszerű felkészülés egy esetleges támadás ellen. Itt azért komoly nevelő szerepe is volt és ezt nem tartom rossznak.

Megtanulta hogy nem csak jogai de kötelességei is vannak, meg tanult közösségben csapatként együtt működni... Megtanulhatta a kölcsönös tisztelet adást... stb

Nem volt az rossz, ma is meg van erre az igény. Ezért is növekszik a szélsőségeknek a tábora, mind a kettő oldalon.

2013. aug. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
37%
18 éves vagyok és támogatom a sorkatonaságot, mert tudom hogy a mai fiatalokra ráférne egy kis tisztelet és fegyelem tanulás. Rám is rám férne XD
2013. aug. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
19%

És velem mi lett volna? Mentális problémáim vannak, folyamatos gyógyszeres kezelés alatt állok és olyan szinten színtévesztő vagyok, hogy egy katonát sem vennék észre a mezőn, ha arra kerülne a sor?!


Nem magyarázkodom, mert mivel nincs sorkötelezettség, felesleges is lenne, csak kérdezem.


Svájccal pedig szerintem ne példálózzunk, mert utánaolvastam és kizárt dolog, hogy itt ez rendesen menjen. A magyarok így is utálják egymást, bele sem merek gondolni hogy egy ilyen helyen mi történne...

2013. aug. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
75%

"Itt azért komoly nevelő szerepe is volt és ezt nem tartom rossznak.

Megtanulta hogy nem csak jogai de kötelességei is vannak, meg tanult közösségben csapatként együtt működni..."


Nettó hülyeség. Az apám a hetvenes években volt sorkatona, ha jól rémlik még két évig. Egy önző, alkoholista, lusta fäsz. Semmivel, kiemelem, SEMMIVEL nincs több példaértékű ember az ő generációjában, mint abbana a felnőtt generációban, akik már nem teljesítettek sorkatonai szolgálatot. Ezek a felnőttek is harmincasok már.

2013. aug. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
41%

73%, ki tudja neked miylen sorod lesz 20 év múlva ...

Bruttóban vagy nettóban még nem lehet tudni.

Az biztos, hogy sorkatonaság segíti az emberek jellemfejlődését. Senkinek se volt hátrányában, aki nem volt alkalmas a sorkatonának, azt be se sorozták ( oly sokszor most is a tudatlanság okoz a legnagyobb vitákat).

2013. aug. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
30%
Mert azt, hogy semmi értelme csak te mondod. Attól pedig nem lesz valami értelmetlen mert te azt mondod.
2013. aug. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
30%

"Semmivel, kiemelem, SEMMIVEL nincs több példaértékű ember az ő generációjában, mint abbana a felnőtt generációban, akik már nem teljesítettek sorkatonai szolgálatot. "


Ez így ebben a formában nem igaz. A katonaviselt társadalomban ezerből van kettő példaértékű ember, a nem katonaviseltek közt pedig nulla.

2013. aug. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!