Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Miért támogatják sokan a...

Miért támogatják sokan a sorkatonaságot holott semmi értelme? (Több lent. )

Figyelt kérdés

Tudom, hogy már nincs sorkatonaság(Szerencsére!!!!)

Szerintem ez csak pénzpazarlás lenne ami nem lenne jó mert az országnak így sincs sok pénze.Meg semmi értelme sincs.

Senkinek semmi joga ráerőltetni valakire olyat amire nincs kedve!!


A katonaságnak egy foglalkozásnak kellene lennie nem egy kötelező dolognak.Most miért kell mindenkire ráerőltetni???Mindenkinek joga van eldönteni hogy mivel szeretne foglalkozni.


Én úgy gondolom hogy alapvető jogaink közé kéne hogy tartozzon az hogy mi döntsük el hogy akarunk-e katonák lenni vagy sem. Mert ha valakit akarata ellenére rákényszerítenek abból sohasem lesz jó katona.


Ja és szerintem nevelni NEM sorkatonasággal kell!!!


Én mindig is a sorkatonaság ellen vagyok/voltam és szerintem semmi nevelő hatása sincs csak népnyomorítás és népsanyargatás.


Sokan azt mondják hogy "nem lenne olyan sok kövér és 40 kilós köcsög".

Miért nem mindegy hogy mit kezdenek magukkal??? Szerintem ez is az alapvető jogaink közé tartozik hogy ki mit akar kezdeni a testével.


Szerintem kellene hogy legyen jogunk arra hogy megtagadjuk a sorkatonaságot. Így igaz hogy már nem lenne sorkatonaság soha többé. És remélem soha nem is fogják vissza vezetni mert tényleg csak egy felesleges pénzkidobás.



2013. aug. 9. 11:27
1 2 3 4 5
 41/41 anonim ***** válasza:

"...csak szívatták az újoncokat..."

Az elején volt itt-ott szívatás, ki lehetett bírni. De:

Megtanultunk 6 perc alatt fürödni, 2 perc alatt megborotválkozni, 5 perc alatt ágyat vetni, stb.

Főleg azokat szívatták, akik kilógtak a sorból, pl. a szaguk miatt nem lehetett megközelíteni őket. "Kis" szívatás után beilleszkedtek.

2014. dec. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!