Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Miért támogatják sokan a...

Miért támogatják sokan a sorkatonaságot holott semmi értelme? (Több lent. )

Figyelt kérdés

Tudom, hogy már nincs sorkatonaság(Szerencsére!!!!)

Szerintem ez csak pénzpazarlás lenne ami nem lenne jó mert az országnak így sincs sok pénze.Meg semmi értelme sincs.

Senkinek semmi joga ráerőltetni valakire olyat amire nincs kedve!!


A katonaságnak egy foglalkozásnak kellene lennie nem egy kötelező dolognak.Most miért kell mindenkire ráerőltetni???Mindenkinek joga van eldönteni hogy mivel szeretne foglalkozni.


Én úgy gondolom hogy alapvető jogaink közé kéne hogy tartozzon az hogy mi döntsük el hogy akarunk-e katonák lenni vagy sem. Mert ha valakit akarata ellenére rákényszerítenek abból sohasem lesz jó katona.


Ja és szerintem nevelni NEM sorkatonasággal kell!!!


Én mindig is a sorkatonaság ellen vagyok/voltam és szerintem semmi nevelő hatása sincs csak népnyomorítás és népsanyargatás.


Sokan azt mondják hogy "nem lenne olyan sok kövér és 40 kilós köcsög".

Miért nem mindegy hogy mit kezdenek magukkal??? Szerintem ez is az alapvető jogaink közé tartozik hogy ki mit akar kezdeni a testével.


Szerintem kellene hogy legyen jogunk arra hogy megtagadjuk a sorkatonaságot. Így igaz hogy már nem lenne sorkatonaság soha többé. És remélem soha nem is fogják vissza vezetni mert tényleg csak egy felesleges pénzkidobás.



2013. aug. 9. 11:27
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
41%

"Az apám a hetvenes években volt sorkatona, ha jól rémlik még két évig. Egy önző, alkoholista, lusta fäsz. "


Arról nem a Magyar Honvédség tehet, hogy az apád egy rossz tróger.

2013. aug. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
36%

"Az biztos, hogy sorkatonaság segíti az emberek jellemfejlődését."


Így igaz.

2013. aug. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
53%
Hát nem azért, de az én jellemfejlődésemet ne a sorkatonaság fejlessze már, megoldom én azt magamtól, meg ki akar kidobni hónapokat, vagy egy évet az életéből?
2013. aug. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
55%

"Arról nem a Magyar Honvédség tehet, hogy az apád egy rossz tróger."


De nem is faragott belőle mintaértékű embert.

Ezt viszont egy másik rossz tróger (te) nem fogja felfogni.

2013. aug. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 Adrenalin ***** válasza:
36%
Véleményem szerint nem ártana a mai fiatalságnak, ezt 17 éves lányként mondom. Elég szánalmasak manapság a fiatalok, sokuk díszb..zi, egy téglát nem tud megemelni, a csajok meg csak az agyatlan marhaságaikhoz értenek. Egy pár hónapnyi kiképzés nem hiszem, hogy sokat árthatna.
2013. aug. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
83%
Ja, persze mert annyira kurv.a sok pénze van az országnak, amit el lehetne herdálni ilyen szánalmas látszatintézkedésekre. A katonaság egy szakma. Ilyen alapon bármilyen szakmát kötelezővé lehetne tenni. A haza védelmével meg ne jöjjön senki, mert ez egyszerűen nem igaz. Tegyük fel hogy Jakab Jenő bemegy katonának 3 hónapra. Körbe-körbe futtatják a pályán, fekvőtámaszoltatják, felsúroltatják vele a padlót és ordibálnak vele. Mert ez lenne. És ha beüt a krach akkor Jenőt ugyanúgy az elsők között lövik le, mintha nem cseszett volna el x hónapot/évet az életéből. A hadseregek ma egy rendkívül komplex rendszerben működnek, mint egy nagy gép, ami sok kis fogaskerékből áll. Ha valakinek megtanítják a felépítést, a különféle részek szerepeit és működésének módját, majd specializálják az csak egy dolog. Erre egy rakat pénz elmegy, de ha mondjuk 18 évesen kapott az illető alapkiképzést majd 40 évesen behívják a kiképzésről maximum annyira emlékszik, hogy melyik végét kell fogni az AK-nak. Ráadásul maga a "rendszer", amiben a kis fogaskerekek végzik a saját dolgukat is teljesen megváltozott. Szóval ki lehet őket újra képezni. Ráadásul attól, hogy valakinek 18 éves korában néhány hónapra megnöveljük a fizikai edzettségét 10-15 év múlva nem sok lófäszt fog érni, ha az illető egy lusta disznó. Ha meg nem az, akkor sem a katonai szolgálat miatt nem az. Egyszóval a sorkatonáknak harcértéke nincs, nevelni nem a katonaságnak kell,(ez olyan mintha a sebész azt mondaná, "mi a francnak vegyem ki a tumort, majd a boncmester kivágja") ellenben egy rahedli pénz elmenne rá, ráadásul más emberekével vérnék a csalánt egyes illetők, akiknek egy idealizált, nosztalgikus kép él a fejében a katonaságról.
2013. aug. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
100%

Na álljon már meg a gyászmenet.


Én azt támogatom, hogy tényleg összetud kovácsolni embereket egy ilyen élmény az ember életében, de én konkrétan nem erről beszélnék, mert azt már páran megtették.


Kérdező: Mégis ki a jó anyámtól szedted azt, hogy az emberek tökéletes fizikumú emberek lesznek egy pár hónapos kiképzés miatt?

Most odamegy mondjuk egy 110 kilós(nem ritka)18 éves fiatal.


Ugye azt remélem tudod, hogy ott ha nem csináltál meg egy bizonyos szintet (pl nem elég fekvőtámasz, amit 110 kilóval elégcsak erőembernek kell lenni, hogy kinyomd magad vagy 20-30.szor) akkor tovább szopattak olyannal, amit úgyszintén nem tudott volna megcsinálni?


Nem volt ez akkor se másképp. Akinek túlságosan is elütött a fizikuma a megfelelőtől, a sorkatonaságra alkalmatlannak itélték, mert egyszerűen nem bírta volna az edzést.


A túl soványság egy másik kategória, azért nem olyan sok nádszál fiú van, kövér annál inkább, de kövérként már csak a nagyobb teher miatt nehezebb minden.


De ha nádszállként mész be, akkor egy botként jössz ki, ugyanis ott nem volt sok étel, ha volt is, az se volt valami lakodalmi. Ergo csak tovább fogyna.


[link]


Tessék, ilyenek voltak nagyából(kis részlet) a feladatok, amiket KÖTELEZŐEN mindenkinek tudnia kellett.


Na én szerintem ezek közül egy 110 kilós, még ha nehezen, el is bicegne egy ideig, na de a falmászásnál a fal dőlne vele együtt.


Úgyhogy itt csak ne hozzuk fel, hogy a sorkatonaság a 300 filmből ismert spártai katonás kockás hasúakat gyárt.

Annál is több lelkibeteget, öngyilkost akire ráerőltetik de nem bírja, ez a pedig "hulljon a férgese, a kövér disznók és a nádszállak" egyáltalán nem emberi felfogás, inkább állati.


Állatok vagyunk?

2013. aug. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
74%

Azt támogatnám, hogy legyen kvázi-kötelező (mint régen a címerező tábor) több túlélő kurzus (cserkészet jelleggel, tudom, hogy el tudjátok képzelni) a fiatal felnőttkorig, vagy akár utána is. Baromság lenne a lányokat kirekeszteni. Lehetne fakultatív a harcászati kiképzés, és aki nagyon érdeklődik, annak megtaníthatnák azt is, hogy ugyanolyan fontos a harc elkerülésére törekvés mindenek előttisége, mint nagyon éles helyzetben az azonnali reagálás képessége. Akit érdekel és szinte issza a tudást, az hadd ismerjen meg sokfajta fegyvert, hadd váljon azzá, ami szeret lenni.


Természetesen a fontos elméleti anyagrész tartalmazná az igazságot is. Pl. arról, hogy két államfő haragja nem kell a te haragod legyen, és amit az őseik letudtak volna egy párbajjal, azt ők gyáva módon háborúval igyekeznek megoldani. Egyedül a bank jár jól: két hülye államfő = két hitel háborúskodásra, majd még kettő újjáépítésre. Persze ez sosem elég ok, hogy megijedjünk az árnyékunktól, csak mert a szelídség az alaptermészetünk. Csak ne adja olcsón az övéit senki. De ne legyen már ez a hazafias maszlag! A hazafi az, aki képes és hajlandó a haza épülésére szolgálni! A háborúval mindenki rosszul jár. A háborúskodni akaró vezéreket ott és akkor kéne "hatástalanítani", amikor kipattan a hülye agyukból a "szomszéddal karöltve népirtás" ostoba ötlete, tökmindegy, mit hisznek róla ők közben.

2013. aug. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 rémuralom ***** válasza:
81%

"Addig az orvosok munkája is "felesleges pénzkidobás", míg nem vagy beteg!"


Jó, akkor legyen "sororvosság" is, érettségi után állítsunk be mindenkit egy évre orvosnak. Na, mit szólnál hozzá? Éppen ezért hülyeség a sorkatonaság is: ma már fokozottan igaz, hogy a hadsereg létszáma egyáltalán nem fajsúlyos tényező egy háború kimenetelében, de ez egyébként többé-kevésbé mindig is igaz volt, mert a modern haditechnika előtt sem volt mindegy a kiképzés minősége, a fegyelmezettség, a harci morál, a katonák felszereltsége, a terepviszonyok, a stratégia stb. De a drónok korában már tucatnyi emberrel meg lehet vívni egy háborút, akik egy föld alatti bunkerben lesik a képernyőket, és néha elküldenek egy-egy bombázódrónt, ahová szükséges. A jövő háborúit nem emberek fogják vívni közelharcban, így aztán semmi értelme a haza védelmére kiképezni az iskolapadból éppen csak kiesett suhancokat, mert ami tudást a sorszolgálat hónapjai alatt esetleg megszereznének, azt aligha tudnák egy háborúban értelmesen felhasználni. Ha több pénzt akarunk a hadseregre költeni, akkor ezt értelmesen tegyük meg, képezzünk ki egy katonát rendesen tíz sorállományos áráért, mert az az egy megfelelően kiképzett katona többet fog érni éles helyzetben, mint tíz sorállományos. Orvosokra és katonákra szükség van akkor is, amikor épp nem vagy beteg és nincs háború. De jó orvosokra és jó katonákra, nem pedig az iskolapadból összeszedett random suhancokra, akiknek kezükbe adunk egy gépfegyvert vagy egy fonendoszkópot.


"18 éves vagyok és támogatom a sorkatonaságot, mert tudom hogy a mai fiatalokra ráférne egy kis tisztelet és fegyelem tanulás. Rám is rám férne XD"


Fentebb már írták: senki és semmi nem akadályoz meg abban, hogy önként jelentkezz a Honvédségbe, ha te azt úgy tartod jónak. Jelentkezhetsz szerződésesnek és hivatásosnak is, ahogy jónak látod. De ne akard másra is rákényszeríteni, jó?

2013. aug. 9. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
Az illető is aki 18 éves olvasna inkább Sartre,Bulgakov,Hrabal,Joyce,Musil,Szerb,Faludy,Camus,Capote,Rejtő,Páral,Móra,Pynhon művei közül aztán legalább felébrende. Ha meg nem akkor azon már a sorkatonás se segít..
2013. aug. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!